• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Úprava MV6
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
vrgadaa
Saturday 03 August 2013 - 13:08:53 Citovat
Host
parez 05 mel myslim pred karburatorem sitko, to by mohlo mit dostatecnou propustnost:-)
Odkaz
Jiřik
Saturday 03 August 2013 - 13:23:39 Citovat
Host
Vrgado, tohle moc vtipný není
jestli se na mě zlobíš, napiš to rovnou

Marťasi nepovažuji se za odborníka na sportovní filtry, ale ten filtr, co jsem koupil byl zabalený v igelitu a docela smrděl, takže podle dostupných info by měl být impregnovaný už z výroby. Je to FK automotive
Odkaz
píšou, že stačí použít čisticí sadu až po znečištění, to mám 15 tisíc km čas

Hele, Ty jezdíš s Vectrou B docela dost, to jezdíš pořád na béňo?
Teď nedávno jsem dělal jednoho kombíka, spotřeba vychází okolo osmi plynu a
světe div se, jede líp, než na benzín (asi už má palivová soustava dost za sebou) vstřiky se krásně schovají do sání, není toho moc vidět.
Odkaz
Kdybys měl zájem, mám tu prázdninovou slevu, kvalita LPGperfect.
Martas
Saturday 03 August 2013 - 13:35:44 Citovat
Host
vrgadaa napsal ...

parez 05 mel myslim pred karburatorem sitko, to by mohlo mit dostatecnou propustnost:-)
Odkaz


Rec je o ctyrtaktnim motoru kde nikdo nepocita s generalkou motoru a ne o dvoutaktu kde se bezne dela vybrus po par desitkach tisic.
Martas
Saturday 03 August 2013 - 13:38:58 Citovat
Host
Jiřik napsal ...

Hele, Ty jezdíš s Vectrou B docela dost, to jezdíš pořád na béňo?
Teď nedávno jsem dělal jednoho kombíka, spotřeba vychází okolo osmi plynu a
světe div se, jede líp, než na benzín (asi už má palivová soustava dost za sebou) vstřiky se krásně schovají do sání, není toho moc vidět.
Odkaz
Kdybys měl zájem, mám tu prázdninovou slevu, kvalita LPGperfect.


Pokud tohle byl dotaz na me tak dekuji za nabidku, ale odmitnu ji, nejenom proto ze by me dost vadilo mit v kufru nadrz ale mimo jine jezdim vetsinou po Praze a casto vyuzivam podzemni a podobne garaze kam s LPG nesmim ... no a zrovna tak na naftu zacnu jezdit resp. provozovat spalovaci motor az v okamziku kdy budu provozovat lodni dopravu coz taky nehodlam.
vrgadaa
Saturday 03 August 2013 - 16:33:15 Citovat
Host
tak se necertete, byl tam smajlik a nechtel jsem nikoho nastvat. Se sportovnima filtrama zadne zkusenosti nemam, jen si pamatuji, jak se takove veci neustale dokola resily kdysi na calibra.cz jeste, kdyz to fungovalo jako normalni forum. Za sebe si myslim, ze se role sportovniho filtru precenuje a zpravidla se opravdu umisti nevhodne a saje teply vzduch, ale za to je to pekne videt. Mam za sebou i jezdeni bez katalyzatoru anebo bez stredniho tlumice (koupil jsem to tak) a za mne hlasuji za serii bez techto uprav. Podle mne staci pravidelne filtr menit a pripadne se podivat po necem o cem vyrobce tvrdi, ze to ma lepsi propustnost nez se patlat s nejakymi olejicky a prat to v nejakym saponatu. U vysavace bys nic takoveho nenapadlo a je to podobny problem
Jiřik
Saturday 03 August 2013 - 19:35:23 Citovat
Host
No, katy prokazatelně vyplachování motoru zhoršují, navíc pokud nejsou úplně dokonale průchozí, tak v řádech desítky procent.
Stačí např. porovnat motor 20XEJ (115kW) a C20XE (110kW)
v podstatě jediný odlišný na těchto motorech jsou písty (C20XE má lepší dna), absence katu u XEJ a zřejmě mírně odlišný soft. Takže zjednodušeně řečeno Kat tu sežral 5kW.
Já jsem horko těžko vyvrtal velkými vrtáky napůl zhroucená tělesa kovových katů z obou svodů a stejně ještě zůstal jeden společný keramický kat, který vypadá opticky velmi dobře. Takže jsem jen snížil Euro o jeden stupeň dolů !!(a)
---------------------------------------------------------
Nikdy jsem nebyl příznivcem sportovních filtrů (viz vlákna o úpravách Astry 16XEL a 20XE), ale v tomto případě to opravdu s tím dušením v Russelsheimu trochu přehnali. Dát stejný filtr pro 74 a 155 kW __;
výsledek je zřejmý- každou akceleraci provázelo zcucávání se všech hadic mezi klapkou a filtrem do sebe.
--------------------------------------------------------
Marťasi, ty podzemní garáže jsou jedinej pádnej argument proti LPG.
Nádrže montujeme už v podstatě výlučně toroidní (místo rezervního kola, vozí se pak jen spray) konkrétně do Vectry B se vejde nádrž na 55 litrů.
Prozradím, že někteří si nechávají montovat LPG tak, aby nebylo vůbec nic vidět
- hrdlo tankování mají pod benzínovým víčkem, vstřiky pod sáním a ovládací panel schovaný ve výklopném popelníku. To, že vozí nálepky jen na STK snad nemusím zdůrazňovat.
Martas
Saturday 03 August 2013 - 19:42:28 Citovat
Host
Proc me porad nekdo (a nejenom tady) cpe LPG s vypocitavanim jak se mi tech investovanych 30 000,- za X let vrati (pri mym najezdu 12 000 km), to je snad moje vec kolik me stoji kilometr ... chcete si to tam dat ... dejte si to tam.


Mimochodem se sadou na lepeni bych letos uz 2x ani neodjel z parkoviste a dojezdovku z Astry H jsem po mesici rad zase vymenil za plny kolo.
Colommbo
Saturday 03 August 2013 - 20:31:20 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Martas bude asi stejnej zarytej benzínář jako já - věci jako nafta, LPG, E85, HHO a já nevím co všecko ještě mi prostě nesmí do auta...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Jiřik
Sunday 04 August 2013 - 07:57:36 Citovat
Host
Ta Praha je koukám dobrej tankodrom
Už mllllllčím.
vrgadaa
Sunday 04 August 2013 - 20:50:54 Citovat
Host
LPG flame: LPG je uz asi 20 let za polovic benzinu, opravdu neni co resit. Navic to jde i udelat tak, aby to jelo lepe nez na benzin anebo naopak hodne zalevno ( s problemy), za posledni premontaz jsem dal 5litru a pak necele 3 za BLOS.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2655 sec,0.2124 z toho dotazů.