• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
rady ohledně AUTOMATU
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6 7
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Rob 2
Tuesday 17 January 2006 - 18:40:56 Citovat
Host
Ten příspěvek je ode mě. Verzeihung! (když už mi ten palubní PC píše německy.... )
radek.km
Tuesday 17 January 2006 - 19:00:04 Citovat
Host
Automatické zařazení neutrálu: Převodovka samočině nastaví jízdní stupeň "N" například při zastavení na semaforech, to slouží ke snížení spotřeby pohoných hmot. Automatické zařazení neutrálu se aktivuje takto:
-páka voliče je v poloze "D","3","2" nebo "1" a
- brzdový pedál je sešlápnutý a
- vozidlo stojí a
- není sešlápnutý plynový pedál
Jakmile uvolníte brzdový pedál a sešlápnete plynový pedál jede vozidlo jako obvykle.

TOLIK VÝTAH Z MANUÁLU K ASTŘE (strana 119)
JardaB
Tuesday 17 January 2006 - 19:09:58 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Pridam se s dotazem - rad bych poridil dalsi OB, 2,5 nebo 3l a zkusil automat. Chtel bych karu tak do 70 litru, tzn kolem r.v. 95 a dat si ji dokupy.
1) je nejak pravdepodobne, ze ten automat nebude v ha.zlu?
2) jak se tato zalezitost shani na vrakaci?
3) pokud pri delsi zkusebni jizde pojede plynule, je dost pravdepodobne, ze funguje? Jak se projevi typicke zavady?
4) da se to nejak rozebrat bez spec. naradi (a samo dat zas dokupy)? /vysvetleni: kdyz jsem koupil nove digifoto, prvni co jsem udelal asi po 2 fotkach byla totalni rozborka - proste neverim ze neco funguje, dokud to dokonale neprolezu


Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JOB
Tuesday 17 January 2006 - 19:20:08 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jednou jsem rozebral jen tak cvičně špatnou AT převodovku z Volva.Moc pěknej zážitek.vyskákalo milion kuliček a pružinek,pak je je tam dost lamel atd....
Jinak byměl automat plynule řadit a rozjíždět se.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rob 2
Tuesday 17 January 2006 - 20:47:58 Citovat
Host
radek.km: Nevím, co za AT je v Astře, ale já mám již čtvrtou AT výše uvedeného prehistorického typu, a ani jedna mi neutrál takto neřadila. Asi máš lépe vybavený vůz
Rob 2
Tuesday 17 January 2006 - 20:58:21 Citovat
Host
JardaB: Zapomeň na to, že na AT něco opravíš! Mohu Ti poslat foto jedné rozebrané aby jsi se podíval, jaké je to mraveniště. Milion kanálků, hafo pístků, kuličky, prstýnky - vysype se Ti to na zem jenom jednou a můžeš jít ....víš kam! A to mluvím jenom o "programu". Pokračuje to lamelami, brzd. pásy, ozub. koly, ..... No, a potom je na setrvačníku motoru ještě HDM ..... _s103 _s103 _s103 Motor je proti tomu přihlouplé LEGO pro děti od tří let
JardaB
Tuesday 17 January 2006 - 21:02:50 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
To foto bych MOC prosil na Email. Nemuzu nikde nic podobneho najit. Proste me to zajima

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
jaroslav
Wednesday 18 January 2006 - 08:03:37 Citovat
Host
přátelé automatů, někde jsem ovšem četl názor že po centru města kde jsou každých 200 m křižovatky ,kruháče ,zběsilí chodci co se trousí k přechodu a po něm jako šváby na pivo je nežadoucí že na D ten AT stále řadí 1.2.3.4 a zas dolů atd. že je lepší tam mít 3 aby tam ta 4 furt nechtěla a zbytečně se AT nezahříval
Anonymní
Wednesday 18 January 2006 - 16:31:47 Citovat
Host
jaroslav napsal ...
přátelé automatů, někde jsem ovšem četl názor že po centru města kde jsou každých 200 m křižovatky ,kruháče ,zběsilí chodci co se trousí k přechodu a po něm jako šváby na pivo je nežadoucí že na D ten AT stále řadí 1.2.3.4 a zas dolů atd. že je lepší tam mít 3 aby tam ta 4 furt nechtěla a zbytečně se AT nezahříval

To je pravda,ve městě a v zácpě se doporučuje řadit maximálně na 3ku aby to zbytečně neřadilo nahoru a dolu.
Rob 2
Wednesday 18 January 2006 - 16:57:45 Citovat
Host
Za těch 200m se tak zařadí právě ta "trojka". A pokud není předvolena "jednička", tak prostě AT řadit BUDE!!! tak, kam až jí je to povoleno (omezeno na voliči) To je jako chtít po motoru, aby se nepohybovaly písty

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4 5 6 7  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1523 sec,0.1229 z toho dotazů.