• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
"udržovač" baterie
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Wednesday 01 February 2006 - 03:50:33 Citovat
Host
2 ZdendaS:
>Tak jsem to změřil a má to napětí 14,2V a dává to proud >jen 40mA. Tak si myslím, že bych tím neměl snad nic >pokazit...
Takže ten, kdo to vyrobil, nebyl magor, aby z toho lezlo naprázdno 25V. Klidně to použij. Možná tam je i přepěťová ochrana. Nejdřív na AKU, pak do zásuvky. Na co že ses' to vlastně původně ptal..jo, aha:
> Dá se to využít, nebo to mám raději vyhodit?
Kdybys tušil, co dotazem rozpoutáš , no, apoň se člověk trochu pobaví _s103
Lib
Wednesday 01 February 2006 - 06:54:37 Citovat
Host
Tak spec. pro Yperka - baterie Bosh Silver (bezudrzbove)maji v manualu psano, ze se dobiji bud proudem 0.1x kapacita nebo konstantnim napetim 14.4V po dobu zhruba 30 hodin. Takze proto mych 14.5 bylo pro potvrzeni zaruky uznano bez mrknuti oka Jinak je tam jeste nejakej pokec typu ze pri nabijeni muze byt na svorkach namereno napeti 14-16 voltu (jeste nejaky desetiny tam byly, ale ja ten manual - jako vzdy - zapomnel doma na stole)
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno St úno 01 2006, 07:00 ]</span>
Yper
Wednesday 01 February 2006 - 08:49:18 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2PN: rozvášnil jsem se proto, že to co jsem napsal, je třeba číst v celém kontextu i předchozích příspěvků.
O nabíjecím napětí a spádu jsem se nechtěl právě rozepisovat tak jako jsi to udělal velmi dobře ty!
Mám několik nabíjecích aparátů a sám, právě díky modelařině, procesy nabíjení stále studuji, protože vím, jakou škodu si mohu nesprávným používáním jak baterií tak nabíječek přivodit.
O olověných akumulátorech jsem také neříkal, že mají paměťový efekt - to je hlavně doménou NiCd.
Sám jsem se zastával onoho kondicionéru a to i přesto, že ostatní tenhle příspěvek zatracovali a tvrdili, že je naprosto k nepotřebě, což je blbost a jsem rád, že ty sám jsi konzervační proud podpořil.
Každopádně šlo hlavně (z mé strany) o to, zda použít takovýhle přípravek na PŘIPOJENOU baterii ve vozidle. Obecně totiž platí, že baterie u aut s ŘJ má být odpojena od palubní sítě, protože právě pulzní způsob nabíjení (kterýmžto mechanismem se dá i starší baterie oživit k původní kapacitě ale každopádně i prodloužit její životnost), se elektronika v autě může poškodit.
Kdo si přečetl knihu "Jak na to" nebo jiný origo manuál k autu, tak ví, že to tam je! Já to tak dělám vždy - odpojím ji!
Šlo o to, jak je "udržovač" konstruován!
Proto šlo o to, že pokud chci něco takového k autu připojit, tak ano, ale jen jako konzervační proud a možná mírně nad, a hlavně s vyhlazeným napětím.
Zrovna tak jsem rád, že jsi mne podpořil s teplotou baterie - viz ten obal na ní!
2 Lib: ..hele, u tebe už někdy rezignuji! Nic proti tobě, mám tě rád jako kamaráda, ale někdy bych tě zakousl.
Hrozně se mi líbí, když si koupíš auto a namísto toho, aby jsi součástku do něj, kterou je potřeba vyměnit, přizpůsobil a dal takovou, která tam patří, tak namísto toho budeš přizpůsobvat auto součástce!?
Pokud chce prodejce vědět, jaký proud máš v pal. síti, tak to je z hlediska záruky hlavně proto, aby dobíjecí napětí nebylo vyšší, než je předepsané pro daný typ baterie!
Nakonec abych jel do servosu na diagnostiku a nechal si zvýšit softvérově napětí (tedy pokud by to šlo). No, běs a hrůza! Výrobce věděl, proč ho nastavil na hodnotu, kterou máme!
A končím s tímhle vláknem -Howg!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
dada
Wednesday 01 February 2006 - 08:53:54 Citovat
Host
Lib
Wednesday 01 February 2006 - 09:06:52 Citovat
Host
Yper napsal ...
2 Lib: ..hele, u tebe už někdy rezignuji! Nic proti tobě, mám tě rád jako kamaráda, ale někdy bych tě zakousl.
Hrozně se mi líbí, když si koupíš auto a namísto toho, aby jsi součástku do něj, kterou je potřeba vyměnit, přizpůsobil a dal takovou, která tam patří, tak namísto toho budeš přizpůsobvat auto součástce!?
Pokud chce prodejce vědět, jaký proud máš v pal. síti, tak to je z hlediska záruky hlavně proto, aby dobíjecí napětí nebylo vyšší, než je předepsané pro daný typ baterie!
Nakonec abych jel do servosu na diagnostiku a nechal si zvýšit softvérově napětí (tedy pokud by to šlo). No, běs a hrůza! Výrobce věděl, proč ho nastavil na hodnotu, kterou máme!
A končím s tímhle vláknem -Howg!

Klidek, vis co ti rikame ohledne te zilce Ja jsem ale nikde (opakuji - NIKDE) nepsal, ze prizpusobuju auto baterce, ale jen jsem naznacil, ze tvuj vyrok 14.1 a vic ani ranu nemusi byt tak uplne koser (a nikoliv, ze je NEPRAVDIVY, pouze mi pripada prilis ultimativni). Pokud to nemuzes pobrat, nebo si to vztahnes jako utok na svou osobu, tvuj problem, ovsem kousat se nenecham Ja zase rikam - pokud mam dobijeci napeti 14.5V, coz vyrobce baterie povazuje za bezpecne napeti, nepraskaj mi zarovky atd ... tak kvuli tomu nepujdu do servisu si snizovat napeti, protoze 14.1 je strop at se deje co se deje
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno St úno 01 2006, 09:07 ]</span>
cheap real jordan
Monday 12 November 2012 - 14:25:14 Citovat
Host
Muchos Gracias for<a href="http://www.airjordansshoesale.com/">real jordans</a> your article.Really looking forward to read more. Really Great.
<a href="http://www.hotjordans.org/" title="cheap real jordan">cheap real jordan</a>
real jordans for sale
Monday 12 November 2012 - 14:28:28 Citovat
Host
I value the article.Really<a href="http://www.hotjordans.org/">cheap real jordan</a> looking forward to read more. Fantastic.
<a href="http://www.airjordansshoesale.com/" title="real jordans for sale">real jordans for sale</a>

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 [5]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3155 sec,0.2638 z toho dotazů.