• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
"udržovač" baterie
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
ZdendaS
Friday 27 January 2006 - 12:53:19 Citovat
Host
Ahoj omlouvám se za nové vlákno, ale nejde mi vyhledávání, tak nevím jestli to už někde nebylo. Od předešlého auta (forman, fuj nepřipomínat...) mě zústal takový malý "udržovač" na baterii, který jsem v garáži připojil do zástrčky zapalovače a celkem obstojně mi podržel baterii. I když byla už hodně stará (víc jak 6 let), tak jsem v zimě v pohodě nastartoval. Myslíte, že bych jej mohl využít i u VeBe? Samozřejmě bych musel místo konektoru na zapalovač dát svorky na kontakty baterie. Ale nevím, jestli při zapojené baterii tím něco nepoškodím. Zatím problémy nemám, ale přes týden jezdím jen velmi krátké tratě (3 km) do práce a mám obavy, že se baterie moc nedobíjí. Dělal mi to kdysi jeden elektrikář a nevím ani jaký to dává proud, musel bych to změřit. Dá se to využít, nebo to mám raději vyhodit? Díky a omlouvám se za délku příspěvku.
Dmcd
Friday 27 January 2006 - 13:08:52 Citovat
Host
Pokud mas baterku v poradku tak to nepokousej. Je lepsi v pripade problemu ji vytahnout a poradne nabit nez pres ten udrzovac. Nebezpeci je ze pokud ti pres nej vleti do baterky vetsi napetova spicka muze ti odpalit neco z elektriky v aute a to neni korunova ani stokorunova ale desetitisicova zalezitost... Pokud na te kratke vzdalenosti nemas pusteni v aute vsechno co jde (vyhrivani zadniho okna, vyhrivani sedacek a podobne zrouty energie) tak baterku tak moc nezhuntujes a porad se trochu udrzuje. Ale doporucim ti ji obcas zmerit a pokud budes jezdit casto tyto kratke cesty, tak ji jedno za cca 2mesice nechat nabit pres noc.
PN
Friday 27 January 2006 - 14:10:06 Citovat
Host
Pokud to je male zarizeni - neco jak adapter, nemel by jsi tim nic provest. Baterka pusobi jako stabilizator. Ale musi byt PRIPOJENA. Pokud by jsi odpojil baterku, tak opravdu muze nastat spicka, ktera ti neco odvari. Nevim jak to mas ty s konektorem na zapalovac, ale mne ho klicek odpojuje, takze se neda vyuzit (leda to premostit, ale to bych nedelal). Pokud chces udrzovat baterii, tak v GM Elektronic prodavaji nabijecku na gelove akumulatoru - ma prepinac 6/12V, stoji kolem 160-180Kc a bude ti do baterky davat cca 300mA-400mA, coz je solidni udrzovaci proud. Ma krokosvorky, ktere muzes pripojit na baterku. Je otazka, zda se neoplati koupit radsi novou baterku.
ZdendaS
Friday 27 January 2006 - 15:43:09 Citovat
Host
PN: Mě konektor na zapalovač taky odpojuje klíček, takže bych tam musel dát ty svorky přímo na baterii. Ještě zkusím přeměřit kolik ten adaptér dává proud. Díky za vaše názory.
vp
Friday 27 January 2006 - 19:55:01 Citovat
Host
to:DMCD takove jizdy 3km jsou to nejhorsi a to nejen v mrazech baterka nemá čes se poradn e nabít a tak po dvou týdnech je to znát - mám na ni magické oko a bylo to hned vidět(jezdím do práce cca 2km)
to:ZdenaS - pokud máš možnost,tak to využívej protože to je dobrá věc - nemusíš každý den.Hlavně si změř aby to nedávalo víc než 14,4 V .Taková malá potvůrka nemůže dát moc mA a i kdyby ,zak při udržování napětí mezi 14 a 14,4V si baterka sama ubere.
qpc
Friday 27 January 2006 - 22:27:59 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
používat funkci VYROVNÁVACÍHO NAPĚTÍ je dosti špatná volba,pokud předtim nedojde k nabití akumulátoru..Legi by mohl vyprávět,ted jsem mu dělal školení o baterkách(sice byla o něco větší,ale stejnej princip)

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


ZdendaS
Saturday 28 January 2006 - 12:37:02 Citovat
Host
Tak jsem to změřil a má to napětí 14,2V a dává to proud jen 40mA. Tak si myslím, že bych tím neměl snad nic pokazit...
dada
Saturday 28 January 2006 - 12:44:52 Citovat
Host
...ja ted koupil funglovku baterku 55ah za 500,- sice bez zaruky ale funglovka rok vyroby v loni.....na šaškárny s dožitím baterky na krev nemam naladu to jsem delal jednou a pak jsem potreboval odjet a prd....roztlacoval jsem to a uz to nehodlam pokouset
ZdendaS
Saturday 28 January 2006 - 13:24:55 Citovat
Host
dada: já mám baterku od loňského července 75ah, ale mám obavy z těch krátkých cest. Jinak točí i v mrazech naprosto v poho. Jen ji chci prostě trošku udržovat.
RaK
Saturday 28 January 2006 - 16:03:06 Citovat
Host
vp napsal ...
to:DMCD takove jizdy 3km jsou to nejhorsi a to nejen v mrazech baterka nemá čes se poradn e nabít a tak po dvou týdnech je to znát - mám na ni magické oko a bylo to hned vidět(jezdím do práce cca 2km)
to:ZdenaS - pokud máš možnost,tak to využívej protože to je dobrá věc - nemusíš každý den.Hlavně si změř aby to nedávalo víc než 14,4 V .Taková malá potvůrka nemůže dát moc mA a i kdyby ,zak při udržování napětí mezi 14 a 14,4V si baterka sama ubere.

S tím magickým okem nevím ... Mám ho a nějak mu nevěřím. Občas spíš nesvítí. Tak jsem si myslel, že už baterku budu po 6-ti letech muset měnit. Ale teď jsem byl na horách. 5 dní to stálo v mrazech od minus 24 st. do max. minus 10 st. a točila dobře. Oko neoko. A to už jsem preventivně chtěl baterku vyměnit ...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2133 sec,0.1788 z toho dotazů.