• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Spatny prutokac na sani
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jariii
Wednesday 17 August 2005 - 15:03:28 Citovat
Host
No to mi ani nerikej Nedavno jsem byl v servisu a jediny co mi zjistili byla ta vaha, jinak nic, jedine ze by se neco posralo az ted a nebo je nejaka zblbla elektronika, nechce se mi zase utracet za diagnostiku, jeste navic kdyz musim kupovat tu vahu, ach jo, to je prace
K_P
Wednesday 17 August 2005 - 19:46:21 Citovat
Host
Dělají se dva druhy těchto váh, a to s vyhřívaným drátkem (klubovo fotka) nebo s vyhřívaným filmem. Pořád píšeš, že svítí kontrolka, ale co auto? Pozoruješ nějaké změny? Když je špatná váha tak nejčastěji auto cuká za jízdy.
Jariii
Thursday 18 August 2005 - 07:07:23 Citovat
Host
To, ze je spatna vaha mi zjistili u Opela. A zmeny, auto cuka akorat pri rozjezdu z krizovatky, jinak je jizda uplne v pohode. Proste kdyz teplej motor necham chvilku bezet na volnobeh a pak se rozjizdim, zacuka to ale pak uz to jede v pohode a z tou kontrolkou nevim. Stava se mi ale obcas, ze kdyz se motor dostane ho volnobehu, najednou otacky skocej na 1,5tis. a sviti kontrolka, ale jakmile slapnu na plyn, je to zas v pohode. Zajimavy je ze to zacalo delat hned potom, co jsem byl v servisu Opel...
K_P
Thursday 18 August 2005 - 08:10:57 Citovat
Host
Koukni na pásky co jsou na tý hadici od filtru k motoru i kolem váhy jestli jsou na fest stáhnutý aby se tam nenasával falešný vzduch. Vypadá to, že buď budeš věřit technikům od Opla nebo budeš muset zajet ještě někam jinam. Mě když svítila kontrolka tak u Opla řekli něco jinýho a v Bosch servisu taky něco jinýho.
klubo
Thursday 18 August 2005 - 08:17:26 Citovat
Host
mě někdy přijde že ti schválně řeknou něco jinýho aby si pak nakonec jel zase k nim a nechal si to opravit.......nevim jak u benzínu ale tak jak to popisuješ se špatná váha u nafty nechová
Jariii
Thursday 18 August 2005 - 08:23:58 Citovat
Host
Tak ted jste me uvedli do rozpaku, zkusim zajet jeste do nejakyho jinyho servisu, nevite o nejakym dobrym v Praze?
Yper
Thursday 18 August 2005 - 10:13:49 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Jarii: ..souhlasím s Klubem. Váha to sice také může být - její špatná fce má tisíce podob - ale tohle tu ještě tak popisováno nebylo. Doporučil bych nejprve jednu věc - zajeď na nejbližší Opel vrakoviště. Tam mají váhy vzduchu a prodávají je levně - o hodně. Řekni, že tě zlobí váha -řekli v servisu-a vyber si nějakou od nich - co nejméně špinavou, zkus ji na vrakáči namontovat a uvidíš, zda to váha bude, či nikoliv. Pokud ji od nich nechceš vzít, tak můžeš kdykoliv říci, že to je pořád stejné, takže to váhou vzduchu není. Když jim dáš kauci, tak to můžeš otestovat i za jízdy.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Yper
Thursday 18 August 2005 - 10:47:01 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Tak jsem si prohlédl ten Klubův obrazový odkaz - je škoda, že nemám nějakou použitou váhu vzduchu z Opela. Nemyslím si, že by zrovna odcházelo něco na tom tišťáku. Myslím si, že odchází ono čidlo. Také si ale myslím, že se nejedná o nějaké vyhřívané vlákno či síťku. Spíš to vypadá jako piezo čidlo. Viděl jsem podobnou z Fiata - mám ji i doma ještě nerozebranou (lepší by byla ale z Opela. Když se totiž podíváte na ni, jak je v sání orientováno (to čidlo), tak zjistíte, že otvorem je nasměrováno po proudu vzduchu. Není tam vůbec průchozí otvor, kterým by to čidlo bylo ochlazováno průtočně. Mám dojem, že rychlostí proudění je měřen podtlak na odtokové straně.
Také jsem na té Fiaťácké viděl vychcanost v tom, že když začala zlobit, tak majitel ji "spravil" tak, že do čelní strany vyvrtal cca 2 mm otvor a váha zase běhala několik desítek tisíc km bez ztráty výkonu motoru.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
klubo
Thursday 18 August 2005 - 11:37:07 Citovat
Host
Ypere já mam čirou náhodou tudle rozebranou a ještě jednu špatnou nerozebranou, tak jestli se v ní chceš povrtat tak neni problem...v zájmu výzkumu pro lepší časy ji rád obětuju, beztak mi je khovnu
Jariii
Thursday 18 August 2005 - 13:16:12 Citovat
Host
A neni treba mozny, ze je to cidlo jen nejak zasrany a tim padem to fixluje? To by byla celkem sranda kdybych si koupil novou vahu a zjistil, ze stara je jen zasrana

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1487 sec,0.1154 z toho dotazů.