• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Prosím poraďte proč Vectra nechytá
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Wednesday 14 April 2010 - 19:28:55 Citovat
Host
díky zkusím to a zítra dám vědět
rosa
Sunday 03 April 2011 - 13:53:52 Citovat
Host
Nazdárek mam stejný problém na astře 96´ C16NZ, motor točí ale nesepne mi benzín ani nezacvaká vstřik ale čerpadlo funguje ,relé ok a přesto to nepustí benzín
JimmFLASH
Wednesday 29 August 2012 - 22:42:11 Citovat
Host
Ahoj,
stejná závada s Astrou 1.6 16V Z16XE r.v.2001
astra při teplém motoru začala nespínat palivové relé. Po delší odstávce se bez problémů chytilo a motor běžel neomezeně dlouho. Při dalším teplém startu už nechytil. ECU prostě nechce aby čerpadlo běželo.

Vyblikaly se chyby:
0230 Ukazatel palivového čerpadla
0340 Nesprávný signál čidla vačkové hřídele

Mechanik ukostřil relé tak, že spíná automaticky po zapnutí elektroniky. To asi fungovat bude a problém se startováním to řeší, ale v pořádku to není.
Nesprávný signál čidla vačkové hřídele s problémem souviset může a nemusí. Výměna čidla nepomohla, bylo to stejné.

Takže by mně zajímalo, proč ECU nespíná palivové čerpadlo při teplém startu a proč může čidlo vačky vracet špatný signál?

Děkuji za postřehy
nocturne.op.15
Sunday 02 September 2012 - 20:55:47 Citovat
Host
ja se s timhle trapil na Astra F X20EV - problem byl uplne banalni - vadna baterka, resp. zborceny jeden clanek. Starterem to tocilo jako divy, ale dost energie na sepnuti rele cerpadla uz nebylo (zrejme zapracovaly i prechodovy odpory vsude mozne). Nekdy to po par minutach naskocilo, jindy ne...

pomohlo az mereni napeti pri startu PRIMO NA RELE.
JimmyFLASH
Sunday 02 September 2012 - 22:29:30 Citovat
Host
Safra...tím to asi nebude...baterka je v zimě nová...ikdyž nikdy neříkej nikdy.
_Tom_
Sunday 02 September 2012 - 22:38:09 Citovat
Uživatel #2436
Registrován: Monday 13 August 2012 - 15:34:15
Příspěvků: 18
U Astry X16XEL mi taky padal benzin a zaboha to neslo natocit.Postupne jsem prisel na to, jak to udelat, aby to blaflo. Kdyz jsem startoval a benzin byl proste spadly, tak jsem na strikove liste zmacknul sirkou ventilek kde se meri tlak a vyfouknul mi odtamtud vzduch. Pak jsem zase chvilku tocil (3-5 vterin) a zase zmacknul. A pote mi to vzdycky nastartovalo do 5 vterin.
A nebo jsem proste musel pockat nekolik dni, nez ten vzduch nejakym zpusobem zmizel sam...
Zni to vsechno divne, ze? Ale me to pomohlo...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2932 sec,0.2469 z toho dotazů.