• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Přezout už na letní/zimní pneu? kdy , jak a proč přezout. Debata , názory , atd.....
Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lib
Tuesday 13 March 2007 - 14:40:04 Citovat
Host
Yper napsal ...

2 Lib: ..ty jsi prostě nenapravitelnej. Takže já mám vzadu jen delší střechu a pak už jen asi díru jako mamutovi do zadku!? ?lola

Jo promiň, boční okýnka, no ty jsou vlastně dost těžký, to těch 100-200 kilo udělá _;
Martas
Tuesday 13 March 2007 - 15:07:24 Citovat
Host
Yper napsal ...

Takže já mám vzadu jen delší střechu a pak už jen asi díru jako mamutovi do zadku!? ?lola


Asi jo, pokud se kouknu do navodu k VeBe tak rozdil dle motoru a vybavy v hmotnosti mezi VeBe Caravan a VeBe sedan neni nikdy vetsi jak 100Kg (a tech 100 je max.).
Palic
Tuesday 13 March 2007 - 17:57:03 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
Yper napsal ...

2 qpc: __; , to jsem rád, protože nic tak člověka nepotěší jako to, že není v potížích sám! _;

2 Palic: Takže abych se vyjádřil: Pirelli P7 - zcela určitě mají výbornou podélnou stabilitu a to jak na mokru, tak i na suchu. Obecně totiž platí čím více podélných drážek, tak tím míň kolo při jízdě čvachtá a vrklá.
Koukal jsem se i na hodnocení. Psalo tam nějaký vemeno s Ochcáfkou a ten to hodnocení, které se týká výdrže (88 tisíc), zcela zkreslil, protože se asi upsal v jedné nule, když napsal, že mu vydržely 300.000,- km.
Jendak by jezdil na slikách a jednak by ty slavné motory byly už dávno v rozkladu! ?lola
V jejich prospěch hraje ten fakt, že hodnocení pochází vesměs od řidičů těžkých a silných aut - nebo aut s velkým krouťákem.
Myslím si, že je to výborná pneumatika za slušnou cenu.
Navíc Ty nejsi zase žádný extra střelec, takže by Ti měly vydržet určitě nějakých 35 tisíc km!

Michelin Pilot Primacy - obecně bych řekl, že dnes gumy Michelin tvoří špičku v gumách. Stačí sledovat závody Rally a zjistíš, že vozy, které používají Michelinky, tak dojedou téměř vždy. Tahle konkrétní guma má navíc asi i lepší příčnou stabilitu (do zatáček) na mokru a to je celkem dost důležitý údaj! Viz ilustrační foto, kdy vnější část pneumatiky má více a lepší diagonální drážky - ale budou to asi hučáky - to jsem si uvědomil hned, jak jsem se na ně podíval, aniž bych předtím zkoumal hodnocení uživatelů.
Navíc celkové hodnocení zmatlal ten umělec s VW-Passatem - typický příznak majitelů této značky a druhu vozidla, kdy s nimi jezdil na náledí a sněhu a to mu asi tak trochu pomatlalo jeho celkový úsudek (těm umělcům není nikdy nic recht!) .Podle mne jsou to výborné gumy, ale na druhou stranu značně drahé.
Rozdíl 3,5 tisíce je také dost velký.
Já bych asi šel do těch Pirelli, protože mám diesela, ten je dost těžký a pneumatikami asi nikdy nebudu trhat asfalt - jedná se tak jako tak o vyšší střední třídu.
Kdybych měl však zbytečné peníze, tak bych koupil Micheliny. _;


tak ti nevim karle, ale asi nebudu trhat znacku pneu leto zima a koupim Michelin...... preci jen uz jsem je mel a zadny hucadla to nebyly prave naopak, sepot kvetin..... , dokazali akorat zpivat pri hodne brutalnim prujezdu zatacky........

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
kutulin
Thursday 15 March 2007 - 12:29:12 Citovat
Host
A jak jsem před 14 dni zde na zacatku vlákna upozorňoval ať se nenecháme uchlácholit že zima je fuč, tak má slova se příští týden vyplní. Zima teprve přichází. Jsem rád že jsem ještě nepřezul na letní a navíc mě příští týden čeká cca 600km po ČR. A předpověď počasí? Od ut 20.3. max teploty 2-6st.!!! a sněžení i v nížinách!!! Je to ještě daleko a tak předpověď je tak 60%, ale teď je jisté že zima se vrátí.
Duffy
Thursday 15 March 2007 - 12:35:31 Citovat
Host
kutulin napsal ...

A jak jsem před 14 dni zde na zacatku vlákna upozorňoval ať se nenecháme uchlácholit že zima je fuč, tak má slova se příští týden vyplní. Zima teprve přichází. Jsem rád že jsem ještě nepřezul na letní a navíc mě příští týden čeká cca 600km po ČR. A předpověď počasí? Od ut 20.3. max teploty 2-6st.!!! a sněžení i v nížinách!!! Je to ještě daleko a tak předpověď je tak 60%, ale teď je jisté že zima se vrátí.


Bych to nedramatizoval... Má se ochladit, jasný, že ráno bude klendra (dykje polovic března), ale žádný velký sněžení bych nečekal... Podle mě zas na N@vě Jančařík stáhnul z netu předpověď z prosince a celý to zmrvil ?lola Já tam dam letňáky příští vejkend (jestli se dostanu do garáže) a to to nebe chraň bůh aby sněžilo...
Danny
Thursday 15 March 2007 - 13:43:54 Citovat
Host
Palic napsal ...

Zdar Ype:
zajimame co by jsi vybral za pneu z techto dvou..... jine neakceptuji:

Michelin Pilot Primacy 205/55/R16 91W za 2.893,-Kc kus (11.572,- Kc sada)

nebo

Pirelli P7 205/55/R16 91V za 2.235,- kus (8.940,- Kc sada)

ceny jsou z Odkaz
jinak michelinky jsem mel na aute dve sezony (pri koupi vozu byli uz na aute), a byl jsem s nimi spokojeny..... ale pirellky jsou ed vyhalůsene jako gumy cislo jedna v tomto rozmeru (205/55R/16) a cena je teez krasna........
tak ted rad...... porad jeste nejsem zlomen, radsi bych si ty dva litry priplatil za michelinky..... jinak zimaci Alpin A3 jsou taky sqele, i kdyz zimu jsem s nima moc nezazil.....


A čo takto pneu Bridgestone Turanza ? _;
Lib
Friday 16 March 2007 - 13:22:51 Citovat
Host
můj názor je - pokud bude sněžit, sníh se neudrží a bude max. mokro. V neděli jsem byl téměř až na Pradědu (a že se tam nachází nejvyšší bod v ČR ) a silnice mokrý, normálně jsem ty serpentiny v kilometrové výšce (okolo v lesích ještě sníh, silnice mokré) bral hlava nehlava jak v létě a auto drželo jak helvétská víra, občas kvikl předek jak jel rovně i na suchu Takže možná se přechodně mírně ochladí, ale plašit kvůli tomu s kalamitou mi připadá dost zcestný (kór na zakládě předpovědi pro další týden, když už počasí v neděli nelze rozumně předpovědět)
Yper
Friday 16 March 2007 - 14:22:41 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Kutulin: ..zcela správný názor! Pro mne je, jak mne to naučili ve "škole smyku" a za tím si stojím, protože oni dobře vědí proč to tak má být, zcela rozhodující zlomová teplota 7°C! A ať si jiní praktici tvrdí co chtějí. Pokud prostě se v době, kdy já jezdím autem, vyskytne teplota 7°C a níže, tak nechávám na autě zimní gumy! A je jedno, že v dalších částech dne dosahuje teplota víc jak 10°C. Prostě se nechci nechat překvapit.
Znal jsem jednoho, který také předčasně přezul a při cestě z Chomutova do Mostu, před X-lety, rozsekal sebe, ženu a dítě. Byli jsme jim pak na pohřbu. V zatáčce mu to v ten osudný den ráno ujelo a dostal se do protisměru pod náklaďák!
Takže tak a s tímto vláknem už nechci mít nic společného! Končím s ním, bo se tu hovoří o tom samém dokolečka dokola a každý rok nanovo. Kdo chce, tak stejně přezuje, kdo zná a ví, tak nepřezuje a počká, protože tím nic nezkazí! _;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
kutulin
Monday 19 March 2007 - 08:41:53 Citovat
Host
Kdo si chce letos (tuto zimu) jeste užít: "RALLYE LETNÍ GUMY" tak má dnes poslední možnost přezout na letní. Zítra na celém uzemí sněžení a když říkám že na celém tak myslím že na celém. Tedy i Karlův most bude pocukrován. Zitra kolem poledne to zacne od vychodu a vidím to tak na 7cm sněhu na Ostravsku a bude to pokračovat na západ dokud se to nevysněží. V Čechách cca od 16hod až do půlnoci. Doufám, že zítra nikoho z vás nepotkám co už máte letňáky!!! __;
Duffy
Monday 19 March 2007 - 09:17:36 Citovat
Host
kutulin napsal ...

Kdo si chce letos (tuto zimu) jeste užít: "RALLYE LETNÍ GUMY" tak má dnes poslední možnost přezout na letní. Zítra na celém uzemí sněžení a když říkám že na celém tak myslím že na celém. Tedy i Karlův most bude pocukrován. Zitra kolem poledne to zacne od vychodu a vidím to tak na 7cm sněhu na Ostravsku a bude to pokračovat na západ dokud se to nevysněží. V Čechách cca od 16hod až do půlnoci. Doufám, že zítra nikoho z vás nepotkám co už máte letňáky!!! __;


Kurňa, Kutuline, neni Dáša Honsová z Metopresu tvoje příbuzná Lepší než na počasí.cz Každej se může mejlit, takže uznávám, že jsem to možná drobeček podcenil s tim nedramatizovánim... Každopádně já chci nazout letňáky v sobotu - nevíš jak má bejt od soboty cca 16hodin?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 [5] 6 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2024 sec,0.1529 z toho dotazů.