• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Přezout už na letní/zimní pneu? kdy , jak a proč přezout. Debata , názory , atd.....
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Palic
Sunday 11 March 2007 - 18:55:45 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
Zdar Ype:
zajimame co by jsi vybral za pneu z techto dvou..... jine neakceptuji:

Michelin Pilot Primacy 205/55/R16 91W za 2.893,-Kc kus (11.572,- Kc sada)

nebo

Pirelli P7 205/55/R16 91V za 2.235,- kus (8.940,- Kc sada)

ceny jsou z Odkaz
jinak michelinky jsem mel na aute dve sezony (pri koupi vozu byli uz na aute), a byl jsem s nimi spokojeny..... ale pirellky jsou ed vyhalůsene jako gumy cislo jedna v tomto rozmeru (205/55R/16) a cena je teez krasna........
tak ted rad...... porad jeste nejsem zlomen, radsi bych si ty dva litry priplatil za michelinky..... jinak zimaci Alpin A3 jsou taky sqele, i kdyz zimu jsem s nima moc nezazil.....

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
Yper
Sunday 11 March 2007 - 20:23:28 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Čus Zdendo! Díval jsem se na ty odkazy, ale "Michelin Pilot Primacy" jsem tam neviděl. Jen Michelin Pilot a něco nebo Michelin Primacy, takže nevím, kterou Michelinku jsi měl na mysli.
Nicméně Pirelli P7 vypadají velmi slibně. Uvědom si, že máš Caravana a podle mne je celkem zbytečné, aby jsi na něj rval gumy, které třeba využije více sedam, protože je obecně lehčí a potřebuje o to víc speciální gumy.
Jinak platí, že dnes nejlepší jak letní tak i zimní gumy dělá Michelin, ale zatím nemohu srovnávat s těmi Pirelli P7, bo nevím, jaké ty Michelinky máš na mysli.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lib
Monday 12 March 2007 - 07:11:08 Citovat
Host
Já jsem si včera opět potvrdil, že ty continentaly co mám, je dobrá volba, na těch pirelkách by mi vadilo (podle testů), že na mokru nic extra. Jinak Ypere, tím lehčím sedanem vyžadujícím odlišné obutí myslíš Vectru B sedan, která je oproti caravanu o stejné výbavě lehčí o celých obrovských 2.8% (40kg)? ?lola _;

[ Upraveno Monday 12 March 2007 - 07:15:10 ]
Yper
Monday 12 March 2007 - 07:31:12 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Lib: To přidej! Zadek máš rozhodně lehčí!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
KopA
Monday 12 March 2007 - 16:39:06 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Palic: Doporucil bych ti ty Pirellky mam predchozi verzi teda P6000 a jsou skvely i na ty vode/mokru. Fakt ale je ze nemam zkusenosti s Michelinkama.

Sel sem pred rokem po cene a byly to nejlevnejsi gumy v tomto rozmeru od znameho vyrobce. A jeste sem navic kupoval rychlost H a fakt me prekvapily.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Palic
Monday 12 March 2007 - 17:14:00 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
Yper napsal ...

Čus Zdendo! Díval jsem se na ty odkazy, ale "Michelin Pilot Primacy" jsem tam neviděl. Jen Michelin Pilot a něco nebo Michelin Primacy, takže nevím, kterou Michelinku jsi měl na mysli.
Nicméně Pirelli P7 vypadají velmi slibně. Uvědom si, že máš Caravana a podle mne je celkem zbytečné, aby jsi na něj rval gumy, které třeba využije více sedam, protože je obecně lehčí a potřebuje o to víc speciální gumy.
Jinak platí, že dnes nejlepší jak letní tak i zimní gumy dělá Michelin, ale zatím nemohu srovnávat s těmi Pirelli P7, bo nevím, jaké ty Michelinky máš na mysli.


jsou to tyhle Odkaz
mel jsem ej na aute pri koupi, a jak uz jsem psal jezdilo se na nich velice krasne, nemusim mit ani motorovou pilu na rezani zatacek, ty michelinky to zvladnou samy.... , rad se projedu nekdy rychle, je mi jasne ze rychlost 270km/h nikdy nedosahnu a ze by mi mohli stacit H (do 210km/h), ale uz jsem se skoro touto rychlosti projel v nemecku na A4 jel jsem neco pres 200 a auto jelo porad rovne zadna skubatura do stran....... takze asi tak, a ze by vzorek ubejval se rici nea, koupil jsem to a melo to mona dobrych 5mm a po dvou sezonach a najetych 20tis. km sli na nejakych 3,5 a to jen diky spatne geometrii, kterou jsem mel na aute cca 4 mesice..... (i kdyz jsem ji mel serizenou, do toho servisu uz nikdy nepojedu, zlatej barum).......


Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
qpc
Monday 12 March 2007 - 18:14:36 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Yper: s Těma Godd Year Eagle mam uplně stejnou zkušenost... __;

[ Upraveno Monday 12 March 2007 - 18:47:47 ]

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Yper
Tuesday 13 March 2007 - 08:20:33 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 qpc: __; , to jsem rád, protože nic tak člověka nepotěší jako to, že není v potížích sám! _;

2 Palic: Takže abych se vyjádřil: Pirelli P7 - zcela určitě mají výbornou podélnou stabilitu a to jak na mokru, tak i na suchu. Obecně totiž platí čím více podélných drážek, tak tím míň kolo při jízdě čvachtá a vrklá.
Koukal jsem se i na hodnocení. Psalo tam nějaký vemeno s Ochcáfkou a ten to hodnocení, které se týká výdrže (88 tisíc), zcela zkreslil, protože se asi upsal v jedné nule, když napsal, že mu vydržely 300.000,- km.
Jendak by jezdil na slikách a jednak by ty slavné motory byly už dávno v rozkladu! ?lola
V jejich prospěch hraje ten fakt, že hodnocení pochází vesměs od řidičů těžkých a silných aut - nebo aut s velkým krouťákem.
Myslím si, že je to výborná pneumatika za slušnou cenu.
Navíc Ty nejsi zase žádný extra střelec, takže by Ti měly vydržet určitě nějakých 35 tisíc km!

Michelin Pilot Primacy - obecně bych řekl, že dnes gumy Michelin tvoří špičku v gumách. Stačí sledovat závody Rally a zjistíš, že vozy, které používají Michelinky, tak dojedou téměř vždy. Tahle konkrétní guma má navíc asi i lepší příčnou stabilitu (do zatáček) na mokru a to je celkem dost důležitý údaj! Viz ilustrační foto, kdy vnější část pneumatiky má více a lepší diagonální drážky - ale budou to asi hučáky - to jsem si uvědomil hned, jak jsem se na ně podíval, aniž bych předtím zkoumal hodnocení uživatelů.
Navíc celkové hodnocení zmatlal ten umělec s VW-Passatem - typický příznak majitelů této značky a druhu vozidla, kdy s nimi jezdil na náledí a sněhu a to mu asi tak trochu pomatlalo jeho celkový úsudek (těm umělcům není nikdy nic recht!) .Podle mne jsou to výborné gumy, ale na druhou stranu značně drahé.
Rozdíl 3,5 tisíce je také dost velký.
Já bych asi šel do těch Pirelli, protože mám diesela, ten je dost těžký a pneumatikami asi nikdy nebudu trhat asfalt - jedná se tak jako tak o vyšší střední třídu.
Kdybych měl však zbytečné peníze, tak bych koupil Micheliny. _;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lib
Tuesday 13 March 2007 - 14:01:43 Citovat
Host
Yper napsal ...

2 Lib: To přidej! Zadek máš rozhodně lehčí!

Nic přidávat nebudu, VeBe 2.016V CDX - rozdíl je sedan 1407kg, caravan 1449. Ikdyby těch 40 (ať nežeru - 50) kilo bylo jen na zadek, tak při rozložení hmotnosti zhruba 850:550 je rozdíl mezi 550 a 600 celkem nic, prostě naloženej jeden pytel cementu. Rozhodně né takovej rozdíl, aby si to zasluhovalo nějaký speciálnější pneu _; Ono jako co bys tam na kombajnu chtěl mít tak extra navíc těžkýho? Más delší střechu, já tam mám zase víko kufru. Těch 40kg beztak budou dělat hlavně pátý dveře Stačí rozdíl v plné nádrži a váha bude stejná téměř vyrovnaná _;

[ Upraveno Tuesday 13 March 2007 - 14:04:49 ]
Yper
Tuesday 13 March 2007 - 14:14:28 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Lib: ..ty jsi prostě nenapravitelnej. Takže já mám vzadu jen delší střechu a pak už jen asi díru jako mamutovi do zadku!? ?lola

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1567 sec,0.1099 z toho dotazů.