• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Přezout už na letní/zimní pneu? kdy , jak a proč přezout. Debata , názory , atd.....
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6] 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
rob
Monday 19 March 2007 - 11:02:02 Citovat
Host
no tak já mám přezuto na letní,jelikož do čech se vrátím asi 36 hodin před odjezdem na sraz a nebudu mít čas už přezouvat.A už na cestě nezávodím a až poslední 4 roky jezdím na zimních,jinak celej život letní pneu celej rok.Tak myslím,že pokud řidič má v hlavě rozum místo slámy,tak těch pár cm sněhu zvládne bez úrazu,nemluvě o tom,že ty letní jsou skoro nové.
Lucifr
Tuesday 20 March 2007 - 05:56:13 Citovat
Host
Tak co šetřílci, jak se vám dneska jezdí na letních???

Pořád nechápu, že někdo "šetří" milimetr gumy a riskuje rozbití auta nebo dokonce zdraví, nejen svoje, ale i ostatních!
Lib
Tuesday 20 March 2007 - 06:51:05 Citovat
Host
Lucifr napsal ...

Tak co šetřílci, jak se vám dneska jezdí na letních???

Pořád nechápu, že někdo "šetří" milimetr gumy a riskuje rozbití auta nebo dokonce zdraví, nejen svoje, ale i ostatních!

Budeš se panáčku divit, ale o dost líp než na zimních. Vysvětlení? Mám letní s docela velkým vzorkem a velice dobré na mokro. A tady v OL (jinam tento týden ani nepojedu) sice padá sníh, ale na silnících jsou kaluže a to někdy pekelně hluboký. A co udělá taková dobrá letní guma? Rozkrojí to jak horkej nůž máslo, o tom si může nechat zimní jen zdát A zrovna denska už jsem za tu vlastnost byl vděčen - losí test přes pořádnou kaluž. Takže u mě dobrý, uštřil jsem si zdraví _;

[ Upraveno Tuesday 20 March 2007 - 06:51:34 ]
Butvo
Tuesday 20 March 2007 - 06:53:44 Citovat
Host
Dneska letni,?? super... Gratuluju Kto ich ma...
JardaB
Tuesday 20 March 2007 - 07:08:15 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Z toho furt nadelate, zas tak dramaticky rozdil to neni. Tak se proste jede pomaleji a kdyz takl trochu oklikou, kdyz je vetsi kopec... _;

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Duffy
Tuesday 20 March 2007 - 07:58:24 Citovat
Host
Lucifr napsal ...

Tak co šetřílci, jak se vám dneska jezdí na letních???

Pořád nechápu, že někdo "šetří" milimetr gumy a riskuje rozbití auta nebo dokonce zdraví, nejen svoje, ale i ostatních!


Hele, tvůj tón zní drobet rejpavě Já je sice nepřezul, ale mít možnost, tak tam jsou a co a nic... V Mostě lážovička, suchoučko... V mym případě by to nebylo o šetření pneu, jen o tom, že bylo nádherný počasí a v dlouhodobějších předpovědích nikdo chumelenice nepředpokládal... Btw. u mne je to tak, že stejně v pondělí Vekču necham v práci a týden jezdim služebákem (Kangoo) co má ještě zimáky,takže v klídku...
rob
Tuesday 20 March 2007 - 08:12:18 Citovat
Host
Myslím,že je absolutně jedno kakou máš gumu,pokud nepřizpůsobíš jízdu povaze vozovky a povětrnostním podmínkám.Ale to se tu mele pořád dokola.Já mám přezuto na sraz a manželka s autem stejně nevyjede když je kalamita ani když má zimní.Nemluvě o tom,že ty zimní jsem jezdil čtyři sezóny a jdou do šrotu a na příští zimu kupuji nové.Tak si myslím,že ty nové letní udělají větší službu.To že 50% řidičů jezdí na zimních i při 15°C,kdy ta guma ztrácí svoje jízdní vlastnosti,to už se neřeší.
Lib
Tuesday 20 March 2007 - 08:23:39 Citovat
Host
robe, kde to můžu podepsat?
kutulin
Tuesday 20 March 2007 - 10:11:17 Citovat
Host
a jak jsem pred 5 dny psal toto: "A předpověď počasí? Od ut 20.3. max teploty 2-6st.!!! a sněžení i v nížinách!!! Je to ještě daleko a tak předpověď je tak 60%, ale teď je jisté že zima se vrátí."
Tak dnes je takto: Odkaz

to Duffy: V meteopressu žádnou známou nemám, ale je to tak trochu můj koníček..počasí. Mám rád počasí: "lepší počasí nějaké než žádné" jak já říkám.
"Počasí ovlivňuje každého z nás. Je naším stálým společníkem - právě tak poklidné, bořlivé, nádherné a občas nepředvídatelné jako sám život." JOHN W. ZILLMAN.
PS: Já budu přezouvat cca za 2 až 3 týdny, ale hlavní slovo bude mít Pan se jménem: Počasí.
Yper
Tuesday 20 March 2007 - 10:20:27 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Sorry ROBe, ale zimní pneu používaná v létě jízdní vlastnosti neztrácí, protože její vlastnost je taková, že se umí lépe zahřát než letní guma.
Takže čím je pneumatika teplejší, tím má lepší přilnavost k vozovce, což se o letních gumách na vozovnách pod 7°C nedá říci!
Akorát se více a rychleji sjíždí, protože hmota je obecně měkčí než u letních pneumatik.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6] 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1582 sec,0.1261 z toho dotazů.