• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Centrál nádrže
Přejít na stranu  1 2 [3]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Václav GT
Monday 26 June 2006 - 12:07:51 Citovat
Host
Ten motorek vypadá takhle:
Odkaz
Např. tady Odkaz mají na prodej 2 typy modelářských motorků 12V, bohužel bez obrázků. Chce to ty motorky porovnat s uvedeným rozměrovým nákresem.
Až to vyřešíš, napiš. To by se mohlo hodit i jiným Oplistům ....
Miky
Monday 26 June 2006 - 14:51:46 Citovat
Host
Pokud je clovek trochu zrucny ma vercajk a nejaky ten material da se opravit i ten motorek...vetsinou neodejde vinuti ale ty "kartace" co jezdi po rotoru...da se to dovyrobit treba z kontaktu rele nebo patice pro integrovany obvody...Delal ujsem to a maka bez problemu.
Rene
Wednesday 28 June 2006 - 08:56:48 Citovat
Host
Táákže nejprve poděkuji všem za jejich snahu pomoci _;

_;

A teď návod pro následně stejně postižené:
-1. demontáž probíhá hladce, páč ji provedli udržbáři u manželky v práci aby si mohla zajet natankovat. Netuším jak povolili ten vzdálenější šroub bez sundání tapacírunku. V žádném případě tam nikde naní jakási páčka pro nouzové otevření jak se píše v " Návodu na obsluhu"
0. sehnat orginál motorek se mi prostě nepodařilo, najezdil jsem ca 50km po ruzných prodejnách, včetně obvolání modelářů letadel, vláčků a aut. Má urputnost, že musím sehnat totožný motorek vedla k tomu, že jsem první den ohrnul nos nad motorkem z autodráhy.
1. včera měknu a nakonec kupuji motor do autodráhy, který je sice zřetelně menší viz foto 1, ale je 12V a hned, navíc cena 55,- Kč mě vede k tomu, proč to nezkusit a popřípadě další den vyrazit na vrakáč
2. nejdýl trvá rozštípnutí za tepla slepeného obalu. Jelikož nemá ani jednu ze stran rovnou, aby se dal položit na stůl a následně rozkrojit. Tedy jde skutečně o možnost vykoštění ruky, případně odstanění důležitějších měkkých tkání
3. pak následuje přeletování motorků k vyleptané desce, která slouží jen k následné možnosti napojení konektoru od centrálu
4. k vymezení tloušťky nového motorku používám dřívko od nanuku, které nese má nejmilejší zrovna kolem
5. celý motorek zajistím v plastovém obalu lepící pistolí ( obrázky 2-4 )
6. vybíhám k autu a prověřiji funkčnost ještě před kompletací, páč mám neelektrikářskou obavu, že při opačné polaritě napájených drátů k motorku, by snad mohl fungovat opačně ( zavřít nádrž při otevření auta a naopak )
7. fše je O.K. a tedy doma slepím obě půlky ( obr. 5 )
8. zpětná montáž do vozítka ( obr. 6 ) chvilka napětí a TUAMTADADÁÁ auto zamknuto a nádrž taky

9. jdu si přivodit mírnou opilost RADEGAST A ŽIVOT JE SKVĚLÝ


fotky a kontakt na prodejce motorku se sídlem v Ostravě a Praze za 55,- Kč posílám emilem Prťkovi
Falto
Wednesday 28 June 2006 - 13:00:14 Citovat
Host
Este upresnym ten orinal motorcek nie je Johnson: BI03023 ale BI03018 (chybicka).
Odkaz
Zdenda
Saturday 26 November 2011 - 11:32:21 Citovat
Host
Tak mi už taky na dobro odešel centrál víčka nádrže, sice jsem ho nějakou dobu udržoval v kondici mazáním, ale
už i toto odmítnul. Nezbývalo nic jiného než se mu podívat na střeva. To rozpůlení je opravdu chuťovka aby člověk
nepřišel o prsty. Po rozdělání jsem zjistil že motorek má upadlý ocelový plíšek na kterém je uhlík, tak
nezbývalo než shánět motorek nový. Objevil jsem prodejnu v Ostravě kde mají velice podobný motorek, dokonce to je
taky Johnson za cenu 85Kč Co jsem se díval na motorky z autodráhy - ty mi připadaly o dost menší, ale tento je na
průměru jen o chlup menší, akorát má větší výlisek u kluzného pouzdra - viz fota, což je potřeba v plastu trošku
přibrat aby motorek seděl rovně. Pro jistotu jsem ještě po usazení motorku po bocích motorek zakápl tavnou pistoli,
složil půlky a projel taky tavnou pistolí. Centrál šlape jako nový, POZOR před slepením půlek si zkonzrolujte
funkci centrálu, aby se při zamykání neodemykal a naopak.
Motorek je Johnson 12V-24V= je to pod označením Elektromotor č. 10 a je k dostání v prodejně SCZ Modelpark
Ostrava Přívoz - je to něco jako Mladý technik.
Snad tato informace někomu pomůže.
Přidávám pár fotek původního motorku a náhrada.




mates
Saturday 26 November 2011 - 13:38:50 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Fotky:
Odkaz
Odkaz
Odkaz
Odkaz
Odkaz


Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Zdenda
Saturday 26 November 2011 - 16:46:11 Citovat
Host
--mates--
Díky za vložení obrázků.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1431 sec,0.1118 z toho dotazů.