• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Klima nechladí
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 [7] 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
toskey
Thursday 10 June 2010 - 20:38:56 Citovat
Host
na youtube je video a odsávají bud se to dá tím "obráceným" kompresorem a nebo přes tu červenou krabici,to si myslím že jen blbej ejektor nebo tak něo,přes žlutou hadici odsávaj, a plně tady jsou videa
Odkaz
Odkaz
Odkaz
a tady okaz na shop kde to prodávaj
Odkaz
mají tam i ty kompresory
toskey
Thursday 10 June 2010 - 20:43:30 Citovat
Host
Tady v čr je fakt všechno 3X až 5X vosmažený na těch cenách
lesak
Thursday 10 June 2010 - 20:46:10 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Já se určitě neurazil vím jak jsi to myslel nemusíš se omlouvat,je vidět že máme naprosto stejné názory na různé vodičky ale jelikož už jsem si nevěděl rady z únikem chladiva z mého a manželky auta tak jsem experimentoval a ono to fakt zafungovalo ,akorát manželky uteklo znova ale tam jsem zjistil že při plnění vlétl bordel do ventilku ten jsem vyměnil a je klid už to neutíká.Napřed jsem to chtěl vyzkoušet na svých autech než budu něco doporučovat,jinak z jiných vodiček používám charge od winsu a valvolinu ale ten jen zvyšuje mazivost a drobet viskozitu oleje,jinak na nic jiného nevěřím a nepoužívám je to jen lákadlo na peníze.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
lesak
Thursday 10 June 2010 - 21:06:39 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Toskey-ano dá se to přes ty budíky odsávat jen ten komprezůrek co je na tom motoru jsem vyděl v obchodě tuším kolem 20 000kč a je na 240 V.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
toskey
Thursday 10 June 2010 - 21:16:39 Citovat
Host
v tomto shopu (na konci stránky:

ho mají za 70 dolarů,to je rozdíl co? _; to je nepoměr vůči těm naším předraženým cenám,ale podle mě by šlo vysát i přes ten ejektor ten stojí pouze 9 dolarů
JardaB
Thursday 10 June 2010 - 21:59:34 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ja teda ted koukal ze i u kelly stoji 12kg chladiva necele 3 litry, to mi neprijde az tak moc. Pred nekolika lety jsem kupoval 11kg za cca 2500, ted je rozdil v tom, ze se musi vzit zalohovana lahev, jinak IMHO cena podobna...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
marty
Thursday 10 June 2010 - 22:09:54 Citovat
Host
Pánové experimenty s ejektorovou vývěvou jsou na dvě věci.Na vyvakuování jakéhokoliv chladícího okruhu je třeba min. dvoustupňovou vývěvu a vakuovat na sání i výtlaku min 15 min.Při vakuování pouze z jedné strany se doba prodlužuje 8x.V praxi se to ojebává ale je to velmi individuální,je to hlavně o zkušenostech a praxi.Chladící okruh je velmi choulostivý na vlhkost která zvyšuje kyselost oleje v okruhu a degraduje ho se všemi důsledky.Kdo z vás by si nechal olej v motoru více než 20tis.km?Zprovoznit klimatizaci v autě je to nejmenší,ale udělat to tak aby to fungovalo i po letech a neměnily se kompresory a jiné komponenty to chce o tom něco vědět a věřit odborníkům že z tebe netahají jenom prachy a to co dělají dělají z nějakého důvodu.Nejsem příznivec prevence autoservisů typu my ti odsajem chladivo doplníme olej a zaplať.pokud klima jede a sací trubka(ta tlustá ke kompresoru) je studená a orosená nesrat se do toho může se to jenom zhoršit špatnými postupy.Olej v okruhu nemíchat s jinými, drobný unik oleje nevadí je ho tam víc než dost,je v celém okruhu o cirkuluje s chladivem.Pouze nový nebo repasovaný kompresor se plní olejem aby se nezadřel.Co se tyče utěsňovačů pokud je únik za méně než tři dny po naplnění asi to nebude fungovat,u menších úniků jo.Vždy ke třeba kontrolovat kompresor chladič a demontované spoje.Pokud je únik nenalezen utěsńovač může být dobrou a levnou alternativou.V halfordu jsem koupil ve výprodeji utěsńovač po 100kč.Pokud máte dotazy ptejte se.
JardaB
Thursday 10 June 2010 - 22:31:49 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak zrovna vakuovani se da docela obejit - ono nejde o to, aby v systemu bylo dokonale vakuum, ale aby tam nezbyl vzduch - a to se da dosahnout dokonale proplachem chladivem a opakovanym vycerpanim na treba 5kPa. Samozrejme u noveho auta neni co resit, ale pokud se bavime o pleckach za 30-50 litru, tak i zakladni servis - repase kompresoru, vymena dehydratoru, proplach, olej, plneni... atakuje cenu auta. Z vlastni zkusenosti lze amaterskym postupem za par stovek zfunkcnit klimu na par let, coz IMHO staci, se stavajicim dehydratorem napriklad jen vymenou tesneni hridele a doplnenim oleje. Rozebral jsem kompresor, ktery byl v aute, co melo 2 roky velkou diru v trubce a nejaka koroze atp. se nekonala, po oprave trubky, vymene oleje, ohrati dehydratoru behem "vakuovani" klima fungovala 2 roky a pak se auto prodalo. Ja bych to zas tak nedramatizoval, pkud je dost oleje, funguje to i s nejakou vlhkosti.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
vrgadaa
Friday 11 June 2010 - 07:16:14 Citovat
Host
Nevim, kolik stalo chladivo pred 2 mesici, ale vim kolik stoji ted a kdyz mi reknou, ze doplneni noveho systemu je tak za 1200 a u meho stareho kramu to bude min za 2litry za dopneni a ja pak kouknu na stranky dodavatele chladiv
Odkaz
a vidim, ze kilo te nahrady za R12 stoji 320 korun, tak si porad rikam, ze je to kapku neprimerene
Martas
Friday 11 June 2010 - 07:23:43 Citovat
Host
vrgadaa napsal ...

Nevim, kolik stalo chladivo pred 2 mesici, ale vim kolik stoji ted a kdyz mi reknou, ze doplneni noveho systemu je tak za 1200 a u meho stareho kramu to bude min za 2litry za dopneni a ja pak kouknu na stranky dodavatele chladiv
Odkaz
a vidim, ze kilo te nahrady za R12 stoji 320 korun, tak si porad rikam, ze je to kapku neprimerene


Bylo mysleno ze to udela profesional, tedy vcetne tlakove zkousky a kontroly toho co je potreba (jestli to ma vubec smysl plnit), sice jsme v Cechach ale najdou se i lide, kteri nemaji za kazdou cenu zapotrebi delat zbytecnou praci (pouze doplnit i leta prazdny system kdyz pravdepodobnost ze to znovu utece okamzite je 80%). Pokud si to chces delat sam tak te to vyjde samozrejme daleko levneji zrovna tak kdyz narazis na nekoho kdo je ochoten ti to jen doplni rekneme za porizovacio cenu, coz obvykle kazdyho po pra podobnych pokusech tedy nespokojenych "zakazniku" prejde.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 6 [7] 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1388 sec,0.1069 z toho dotazů.