• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
naklápění předních světlometů
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
karel
Tuesday 07 March 2006 - 16:58:39 Citovat
Host
Čus opláci, omlouvám se pokud můj problém byl již někde řešen. Já jsem ho ale v poradně nenašel. Mám VB 1.6 rv. 1999 a přestalo mi fungovat ovládání umožňující naklápění předních světlometů. Může mi prosím někdo poradit v čem může být problém? Popřípadě jak je to náročná oprava, technicky a finančně. Je mi známo, že kontrola ovládání světel je velice oblíbena u pracovníků STK.

Dík za odpověď. K.
Legend
Tuesday 07 March 2006 - 18:25:01 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Obvykle bývá závada přímo v štelovacím motorku, který je v předním světle a ten stává na vrakovišti cca 500,- Pokud přestaly fungovat oba najednou, tak může být špatný štelovací knoflík v palubní desce.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Prazdroj
Tuesday 07 March 2006 - 19:24:58 Citovat
Prazdroj

Uživatel #419
Registrován: Monday 29 August 2005 - 22:19:11
Příspěvků: 827
Nebo prasklá pojistka. Mám mejl (návod), jak rozebrat motorek na světla a opravit ho. Jestli chceš, tak si oněj napiš.

[ Upraveno Tuesday 03 October 2006 - 09:02:58 ]

Západní čechy, Škoda 100, Škoda 105,Daevo,Matiz,Astra G, Kadett, Zafira, Vectra A, Vectra B,Pegot Boxer
jakub-kosice
Tuesday 07 March 2006 - 21:24:27 Citovat
Host
no mne sa stalo to iste ze jeden motorcek fungoval a druhy nie a ked som ho rozobral vytieklo z neho tolko vody ako z vedra kamos ho zobral opravit a zistil ze zhorel integrovany obvod ktory sa neda nahradit.novy je drahy jak k....a. a este da sa nahradit ten motorcek na vebe z vea bude to pasovat?
Ascona
Wednesday 08 March 2006 - 05:43:18 Citovat
Host
Mozna uz ses koukal na zarovky, ale ja mela stejny problem a byl to jen praskly upinaci dratek na zarovce....STK jsem kuvli svetel neprosla . Upinaci dratek mi dali na vrakaci zadara a funguje to
ýbrc
Monday 11 September 2006 - 19:41:22 Citovat
Host
Ascona napsal ...

Mozna uz ses koukal na zarovky, ale ja mela stejny problem a byl to jen praskly upinaci dratek na zarovce....STK jsem kuvli svetel neprosla . Upinaci dratek mi dali na vrakaci zadara a funguje to


dnes jsem rozdělal vypínač světlometu VeBe rok 98 a po vrácení a zapojení mi začali motorky světlometu vrčet a vrčeli až nadoraz asi a na točení regulátorem nereagují ,kakra co sem tam zprasil? šak je tam jen tahovej potenciometr __;
Anonymní
Monday 02 October 2006 - 12:31:28 Citovat
Host
Prazdroj napsal ...

Nebo prasklá pojistka mam mejl jak rozebrat motorek na světla a opravytho. jestli cheš tak si oněj napiš.

poprosim ta posli mi mejl ako rozobrat motorcek na svetla vectra 16.16v r.v98 Email dakujem.
Anonymní
Monday 02 October 2006 - 14:30:15 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

Prazdroj napsal ...

Nebo prasklá pojistka mam mejl jak rozebrat motorek na světla a opravytho. jestli cheš tak si oněj napiš.

poprosim ta posli mi mejl ako rozobrat motorcek na svetla vectra 16.16v r.v98 Email dakujem.

Ahojte mam tiez problem s vectra r.v.98 1616vcaravan, ked zapnem svetla stretavacie, tak mi zacne vrčať prave predne svetlo, pri parkovackach mi to nerobi. Ked skusam hybat s vyskou svetiel od vodica, nastavuje sa mi len Lave predne svetlo, to vrčiace len vrčí a nehybe sa. Poprosim o kazdu radu ako odstranim vrčanie. Dakujem.
Yper
Tuesday 03 October 2006 - 09:01:03 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Ýbrc: ?lola
Sorry, ale musím se mát a zejména, když jsi napsal, že jsi rozebíral ovládání (vypínač) světlometů! To jsem řešil před týdnem!
To znamená, že světla máš naklopená těsně před sebe! Jsou naklopená tak, jako kdybys tam žádné ovládání neměl.
Těď jsem uvažoval z pozice toho, že já mám automatiku rozsvěcení a ta mi světla zapne i tehdy, když je box venku - ale s tím, že si svítím před pneumatiky.

Chyby, které mohly vzniknout jsou dvě!
A) špatným spasováním ovladače světel - tzn. tahových potenciometrů s ovládáním - je třeba to rozebrat a vidličku poťáku ovládání intenzity osvětlení palubky a vidličku poťáku pro naklápění světel nastavit přesně proti výstupkům na kolečcích ovladače a znovu spasovat.

Špatným vložením celého ovládacího boxu do palubky. Stačí totiž, aby jsi měl jen nepatrně vychýlený jeden z bajonetových-nožových kontaktů a ten odtlačí celou zadní přípojnou desku s kontakty (samice) a box není napájen buď celý nebo jen některá jeho část.

Mně např. šly zapnout/vypnout světla ručně, box svítil jen zčásti a něšlo ovládání intenzity osvětlení palubky a naklápění světel.

Také zkontroluj zadní přípojnou desku s kontakty v palubce, protože ta bývá vytlačena dovnitř a musí se vydloubnout zpět šroubovákem.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Spike
Sunday 06 May 2007 - 14:58:10 Citovat
Host
Navazuji na téma, nechci zakládat nové.
Po výměně pravé potkávací žárovky mi nějak svítí pp-světlo pod nohy. Naklápění funguje, ale světlo svítí před čumák a nedá se vyštelovat výš. Co můžu zkontrolovat? Žárovku jsem tam snad nasadil správně.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1657 sec,0.1279 z toho dotazů.