• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: vectra tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
sportovy filter
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
jakub-kosice
Tuesday 28 February 2006 - 09:32:06 Citovat
Host
nazdar panove chcem sa opytat ci sa oplati namontovat bo vebex16xel sportovy filter vzduchu ma to nejaky ucinok na spotrebu alebo vykon.
ondre
Tuesday 28 February 2006 - 10:16:07 Citovat
Host
montoval sem ho tam před 14 dny, vebe x18xe. spotřeba se mi zdá stejná. akorát motor má jinej zvuk. ten filtr dělá trošku kravál, ale to záleží na filtru, kterej koupíš. údajně to pár koníku přidává, zdá se mi to živější, ale možná je to jenom pocit
Lucifr
Tuesday 28 February 2006 - 10:32:07 Citovat
Host
ondre napsal ...
montoval sem ho tam před 14 dny, vebe x18xe. spotřeba se mi zdá stejná. akorát motor má jinej zvuk. ten filtr dělá trošku kravál, ale to záleží na filtru, kterej koupíš. údajně to pár koníku přidává, zdá se mi to živější, ale možná je to jenom pocit


Jenom pocit...

Aby to přidalo nějaký koně, musel bys změnit celý sací potrubí (co třeba škrtící klapka?) časování, a hlavně svody a výfuk (ne jen vylágrovanou koncovku). Zkrátka překopat celý motor a vyždímeš z toho možná 10 koní navrch za investici desítek tisíc!

Jinak přeji motoru dobrou chuť při pojídání prachu z našich silnic... Protože sportovní filtr má cca 10x větší otvory nežli klasický celulózový (papírový chceš-li).
pepik
Tuesday 28 February 2006 - 10:55:23 Citovat
Host
Protože sportovní filtr má cca 10x větší otvory nežli klasický celulózový (papírový chceš-li).
..........
Spravne, proto je to sportovni filtr. Ale on se taky strika olejem na zachyceni techto castic.
Bad.Man
Tuesday 28 February 2006 - 12:56:34 Citovat
Host
Do motoru se dostane víc vzduchu .... ale jedinej efekt toho je víc prachu a hlučnější sání.... navíc pokud je to kužel tak ti to bude přisávat horkej vzduch (u kuželu jsem na VeA nevykoumal jak to spolehlivě oddělit .... když to dáš pod nárazník tak se ti to ohřeje v potrubí za filtrem .... leda to dát přímo nad sání ven nad haubnu - no estetickej dojem si snad vytvoříš sám ..... o "sportovní" vložce do klasickýho boxu už vůbec nemluvim - nemá význam....

Takže jedinej přínos - estetickej .... což je diskutabilní - někomu se to líbí někomu ne a pak sluchovej - je hlučnější sání .... jinak žádnej ..... můj názor vyser se na to - jenom to stojí prachy....
RBr
Tuesday 28 February 2006 - 13:08:08 Citovat
Host
Co máte proti sportovnímu filtru?
Já když pořádně umeju a naleštěnkuju auto, tak mám taky pocit, že jede líp ]
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Út úno 28 2006, 01:08 ]</span>
Lucifr
Tuesday 28 February 2006 - 14:03:46 Citovat
Host
No jasně!
Protože máš hladčí povrch, kterej klade menší aerodynamickej odpor
spodli
Tuesday 28 February 2006 - 17:28:04 Citovat
Host
Bad.Man napsal ...
pokud je to kužel tak ti to bude přisávat horkej vzduch (u kuželu jsem na VeA nevykoumal jak to spolehlivě oddělit
co takhle to vyřešit že na něj dáš izolační štít pak by neměl být problém s tím horkým vzduchem, dá se sehnat např. na Odkaz, já mam greena a jsem spokojenej , zvuk to mělo drsnej když jsem ho přímo nasadil na předobjemovou komoru, teďko jsem koupil vzduchoví potrubí akorát mam problém s tím jak ho uchytit aby se za jízdy nekvedlalo dostal jsem k tomu takovej držák ale nevim kam ho mám upevnit viz obr.http://www.tuning-centrum.cz/index.php?feMenu=product&prodSelected=14003
jakub-kosice
Tuesday 28 February 2006 - 22:05:06 Citovat
Host
a co by sa stalo ak by som vymenil vzduch.filter z benzinoveho motora za filter z naftoveho motora ? diesel berie viac vzduchu a filtrovanost stane
pepik
Tuesday 28 February 2006 - 22:11:47 Citovat
Host
pokud Ti to bude sedet rozmerove.?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1804 sec,0.1456 z toho dotazů.