• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
kmitani volantu
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
dave
Thursday 18 August 2005 - 09:18:30 Citovat
Host
Ahoj vsem,potreboval bych poradit,v rychlostech nad 110km/h se mi rozkmita volant.Uz jsem zlousel prehazovat kola,koupil jsem i nove predni disky,dela mi to i na zimnich kolech(stejne disky).Kdyby mel nekdo nejaky napad nebo dobrou radu,jak tuto zavadu odstranit,budu rad.Diky
riwal
Thursday 18 August 2005 - 09:44:57 Citovat
Host
Pokud jsou to plecháče, tak vyvážení, kuláky a může to bejt i gumama. Pokud jsou to liťáky, tak k tomu je třeba před znovu nasazením kola pořádně oškrabat a očistit do hladka dosedací plochy jak náboje, tak disku.
Anonymní
Thursday 18 August 2005 - 13:08:54 Citovat
Host
a nebo pokroucený brzdový kotouč, a od 110 to holt třmeny neustojej
prtka
Thursday 18 August 2005 - 13:28:53 Citovat
Host
Vypadá to ,že Anonym má pravdu,páč to dělá i mi od 110 a kotouče mám před výměnou
riwal
Thursday 18 August 2005 - 13:39:10 Citovat
Host
Jestli tohle dělaj kotouče, tak je vyměnte hodně rychle chlapci.
Anonymní
Friday 19 August 2005 - 06:54:36 Citovat
Host
kotouce mam nove,takze tim to neni.V servisu jsem byl,ale tam nic taky nenasli,tak vazne nevim.
riwal
Friday 19 August 2005 - 07:00:21 Citovat
Host
No jeden muj známej automechanik říká, že pokud neni rozmazanej znak na volantu, tak to neřeš. Ale to si asi nechtěl slyšet.
Napiš co máš za disky a za gumy. Dále zkontroluj ty kuláky a futra na ramenech, dál mě napadá ohnutá poloosa, ale to se většinou klepe celý auto a ne jen volant.



[ Upraveno Pá srp 19 2005, 07:01 ]
Anonymní
Friday 19 August 2005 - 09:28:00 Citovat
Host
Me to delalo taky, akorat cca od 130 a byly to tycky ke stabilizatoru, uz v nich byla vule a prenasela se do volantu... Marv
riwal
Friday 19 August 2005 - 09:35:16 Citovat
Host
Jo taky možno ...
Yper
Friday 19 August 2005 - 10:32:32 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No, nikde jsem se nedočetl, zda jsi si nechal dělat vyvážení - ale předpokládám, že asi ano, když jsi koupil nové disky.
Je dvojí kmitání do volantu - volant kmitá do stran a nebo vibruje nahoru a dolů.
Kotouče a jejich zvlnění-křivost, to není - to se projeví jen při brždění.
Poloosama to určitě asi také nebude (musela by být bouraná), ale pro jistotu se podívej, pod auto, na pravou poloosu - zhruba v jejím prostředku by mělo být vyvažovací zařízení. Pravá je totiž delší než levá a kmity vůlemi v kloubech jsou pak velké - ustálení se provádí litinovým prstencem, který je na poloosu připevněn přes gumový límec.
Předně ale hledej závadu ve vyvážení kol či nečistých dosedacích plochách (jak píše Riwal) nebo také v kvalitě gum.
Na léto jsem dal hliníkáče a přestože vloni s nimi nebyl problém, letos (jel jsem na sraz do Mejta) mi volant začal vibrovat - kmitání do stran, při 120 km/h.
Před dovolenou jsem to nechal vyvážit (-300 kč/4 kola) a vibrace do stran při téhle rychlosti sice zmizely, ale objevily se (i když menší) v rozmezí 90-96 Km/h. Také se změnily - jsou teď ony nahoru a dolů. Dělá to šišatost gum a tak je budu muset nechat uvolnit z ráfků, přesadit a pak znovu pomalu nafouknout a vyvážit.
Jinak jsem zjistil, že fluktuace pracovníků v servisech je veliká a přestože jezdím vyvažovat 2x do roka, tak jsem tam nikdy neviděl stejné lidi - jde o to, jak kdo to umí a jak se tomu věnuje.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1630 sec,0.1220 z toho dotazů.