• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Andreyi
Tuesday 09 August 2005 - 08:42:33 Citovat
Host
Zdravím, jsem si jistý, že už to tady proběhlo, ale stejně se zeptám. Mám pár dnů Opel Omega 3.0 rv. 99 do provozu 2000 najeto 134 tisíc. Výbava je v podstatě maximální snad jen že je bez satelitní navigace... Je ve velmi dobrém a hezkém stavu. To auto je moc fajn, ale trápí mě spotřeba. Zaslechl jsem, že na tento vůz není moc doporučováno LPG. Prý se motor pak nedožívá vysokého "věku". Co je na tom pravdy? Moc děkuju za odpovědi a případné tipy k tomuto pohonu.
Děkuju.
Ondra
riwal
Tuesday 09 August 2005 - 08:48:21 Citovat
Host
To nevim proč, ten motor je na chlup stejnej jako 2,5 V6 akorát má větší vrtání a pokud vim tak na tento motor se dává LPG normálně.
JardaB
Tuesday 09 August 2005 - 10:56:07 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Zrovna doladuju podelanou instalaci LPG, je to porod ale uz to vypada OK. Zacal jsem s tim v jinem vlakne. Osazeni je od Lovtec - Magic2 a vstrikovace Matrix, info, navod a software je na netu. To zarizeni je dobre, na montazi posrali co mohli, po 14ti dnech kdy to nedokazali rozchodit jsem si to vzal, zaplatil jen material a pracuju na tom sam. Kolem motoru je velmi malo prostoru, je to narocne, vychazi i dlouhe hadicky od ventilu ke vstrikum a jejich montaz je dost zajimava... Az bude trochu casu, napisu story. Normalni cena tak 36tKc, nema smysl nic jineho nez sekvencni vstrik.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Anonymní
Tuesday 09 August 2005 - 14:24:34 Citovat
Host
Díky moc za reakce. Nejsem mechanik, pouze klasický uživatel.... sekvenční vstřikování? Kolik je vlastně typů LPG? Jaký typ nádrže na LPG pak doporučujete? Myslím ve velikosti v poměru k zavazadlovému prostoru? Mám sedan. Ps: Dělají jen kulaté nádrže-samozřejmě kvůli rovnoměrnému tlaku v nádobě- nebo dělají i upravené ¨se zarovnanými rohy a okraji-ptám se kvůli lepšímu využití prostoru... Nechce se mi kolem toho dělat nějakou krychlovitou konstrukci....
Díky za info
riwal
Tuesday 09 August 2005 - 14:37:47 Citovat
Host
Nejlepší je místo rezervy a sehnat si úzkou dojezdovou rezervu.
Anonymní
Tuesday 09 August 2005 - 14:57:21 Citovat
Host
To mě taky napadlo, ale jaká je přibližně velikost případně akční rádius na tento typ bomby na lpg?
jsem laik, prosím o shovívavost.
riwal
Tuesday 09 August 2005 - 15:07:33 Citovat
Host
Neomlouvej se, do díry pro rezervu dají vložku, nevim kolik to přesně má objem, ale na dotaz firmě, která to dělá se to dovíš. Jasně, že tohle řešení má ten problém, že obsah není tak velkej jako když tam máš extra plynovou nádrž, ale zase nezabírá místo v kufru je bezpečnější a konec konců na benzín vždycky k pumpě s LPG dojedeš - holt se bude muset tankovat častěji.
JardaB
Tuesday 09 August 2005 - 15:46:55 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
U Omegy sedanu to misto rezervy nejde, protoze neni zapustena ale stoji na strane. Ja mam v sedanu 80L valec (je to hruby objem, vejde se cca 61l plynu) a je to maximalni velikost co se vesla (na stranach zbyvaji asi 2cm od tlumicu a na vysku asi 10-20cm. Kufru zbyde jeste celkem dost. Kulaty tvary se delaji kvuli tomu, ze maji nejvetsi schopnost odolavat tlaku - rovnomerne napeti plaste.Spotrebu tipuju tak +1-1,5l proti benzinu, jeste jsem to ale poradne neseridil.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Tlumex
Tuesday 09 August 2005 - 16:53:42 Citovat
Host
ja mam v kombiku nadrzku jen 40 litru naplnitelna na 35 litru! ale newes hlavu sit LPG je dostatecna v kazdym vetsim meste sou, zatim sem nemel problemo! ujedu na tom cca 250 az 300 km rekord sem mel 350 ale to byla eco reli
Anonymní
Tuesday 09 August 2005 - 18:02:57 Citovat
Host
Ja mam misto rezervy 55l vejde se 47l. Dojezd cca 430-450 km. Zatim bezproblemu. Jinak na Odkaz je seznam cerpacek v CR. Takze by nemel byt problem natankovat. Cus m.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5 6 7 8  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3876 sec,0.3375 z toho dotazů.