• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Mlžení oken - Omega 3.2V6
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Kraťas
Tuesday 29 December 2009 - 16:15:24 Citovat
Host
Zdravím všechny, před koncem roku mám dotaz. Vyměnil jsem letos svou 2.5V6 za silnější povoz - 3.2V6, r.v. 2001. A abych se s ní nenudil, mám na ní následující problém - nepěkně se mi zevnitř mlží skla. v létě, když bylo sucho, teplo a běžela klima bylo vše OK. Jakmile ale začalo vlhko (stačí mokrá silnice, ze které projíždějící auta zvedají vodní spršku) a déšť, poslední dobou sníh a mráz, interiér se nepříjemně zamlžuje. Nejdřív pomohlo zapnout klimatizaci, případně opakovaně pouštět ofuk předního skla a dařilo se to udržet pod kontrolou, teď v zimě je to problém - v mrazech, které byly před Vánoci jsem musel při 2 jízdách co 10 minut zastavovat a navzdory zapnutému ofuku přední sklo otírat (tekla po něm zkondenzovaná vlhkost a nebylo přes ně vidět), vyhřívání zadního okna běželo permanentně a po zastavení jsem měl na vnitřku bočních oken námrazu.
Situaci vylepšilo také, když jsem některé okno nechal pootevřené, ale to v zimě a hnusném počasí není zrovna ideální řešení. Vychází mi z toho, že je něco špatně v cirkulaci vzduchu, ale nevím kde hledat. Pylový filtr je čistý, situaci nepomůže ani když ho úplně oddělám. Podezříval jsem klapku vnitřní cirkulace, ale ta se zdá být OK - když vytáhnu pylový filtr a dívám se na ventilátor, tak ten se po aktivaci vnitřní cirkulace překryje klapkou, po vypnutí se klapka odklopí. Schránku na lékarničku v kufru, kde jsou odvětrávací otvory, mám prázdnou, nic tam nezavazí. Napadlo mě jedině, že se někde v systému ventilace drží voda (kvůli ucpanému odtoku, je-li tam nějaký), ale nevím kde hledat. Další varianta je, jestli náhodou vnitřní cirkulace nemá někde ještě jednu klapku, ale také nevím, jestli to je nebo není pravda.
Nepotklai jste se někdo s podobným problémem? Budu vděčný za každou radu.
Hujer
Tuesday 29 December 2009 - 17:01:35 Citovat
Host
Nedrží se ti vlhkost pod kobercema?
vrgadaa
Wednesday 30 December 2009 - 10:14:59 Citovat
Host
mlzeni skel o btizne setritelne s nasladlym pachem miva u omeg velmi casto na svedomi prokorodovana vlozka radiatoru topeni, ja ji musel menit u kazde sve omegy. U ackove je to sranda, protoze je velmi dobre pristupna z kastliku u spolujezdce u beckove uz ne
Kraťas
Wednesday 30 December 2009 - 12:08:27 Citovat
Host
vrgadaa napsal ...

mlzeni skel o btizne setritelne s nasladlym pachem miva u omeg velmi casto na svedomi prokorodovana vlozka radiatoru topeni, ja ji musel menit u kazde sve omegy. U ackove je to sranda, protoze je velmi dobre pristupna z kastliku u spolujezdce u beckove uz ne


No jo, ale mně se jen mlží okna, nic nesmrdí. Navíc, kdyby byl prohnilý radiátor, ztrácela by se podle mě chladící kapalina a to jsem nepozoroval...
Že by se mi někde v autě držela vlhkost mě napadlo, ale nic jsem nenašel - pod koberečky, ani jinde.
JardaB
Wednesday 30 December 2009 - 13:59:15 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Neni ucpanej odtok z klimatizace? U Omegy je to dost blbe udelany...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
freez
Thursday 31 December 2009 - 22:30:24 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Pokud máš suchej kabinovej filtr a funguje ti klapka vnitřní cirkulace, budeš mít ucpanej odtok kondenzátu z klimatizace a všechen vzduch co ti jde do auta je mokrej , proto ti už nepomáhá ani klima toho kondenzátu už tam bude dost, neřeknu ti ale jak to má omega přesně udělané tak dobře jí neznám, musíš někde najít hadičku odtoku kondenzátu z prostoru klimošky, odvádí ho někam dopředu pod auto a určitě to bude ucpané.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Kraťas
Monday 04 January 2010 - 13:05:33 Citovat
Host
JardaB napsal ...

Neni ucpanej odtok z klimatizace? U Omegy je to dost blbe udelany...


Kde ten odtok přesně je a jak je řešený? Co si tak vybavuju, když jsem kdysi v létě dával na zvedák svou předchozí Omegu, odkapávala voda někde od převodovky - je ten odtok někde nad ní? Jak se k němu dostanu, pokud ho budu chtít zkontrolovat a případně pročistit?
wisastar
Monday 04 January 2010 - 13:17:43 Citovat
Host
Kraťas napsal ...

JardaB napsal ...

Neni ucpanej odtok z klimatizace? U Omegy je to dost blbe udelany...


Kde ten odtok přesně je a jak je řešený? Co si tak vybavuju, když jsem kdysi v létě dával na zvedák svou předchozí Omegu, odkapávala voda někde od převodovky - je ten odtok někde nad ní? Jak se k němu dostanu, pokud ho budu chtít zkontrolovat a případně pročistit?


Cau vcera sem ji mel zvedlou a myslim ze sem ho zahlidnul na boku tunelu vedle prevodovky... na jake strane to uz nevim.. ale mel by byt videt... byla to 2.5 td automat
Kraťas
Monday 04 January 2010 - 15:43:56 Citovat
Host
Tak jsem teď byl u mechanika, měl na chvilku volný zvedák, tak jsme koukali na ten odtok - je opravdu v tunelu vedle převodovky (takový gumový bazmek). Zkusili jsme ho opatrně prošťouchnout kusem drátu. Čekal jsem, že se nám na hlavu vyleje voda a ono nic, prošli jsme skrz úplně hladce... Tak nevím. Je tam ještě někde nějaký jiný odvod vody z ventilace nebo jenom tady tento?
JOB
Monday 04 January 2010 - 18:04:50 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Já teda nevím ale OB by měla mít tyto odtoky 2x a to na každé straně jeden.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1392 sec,0.1056 z toho dotazů.