• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Motor 2,0Dti netáhne a žere
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
lesak
Sunday 22 March 2009 - 21:23:46 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Otec má zafiru z roku 2003 2,0Dti mám tušení že to má 74 kw označení motoru nevím,má najeto 87 tis km koupenou tak před půl rokem,tři měsíce jezdila bezva pak začala zlobit auto chvíli jelo (výkon motoru)jak má a pak najednou jako kdybych měl jen půl plynu.dali jsme to na diagnostiku a bylo nám řečeno vše v pořádku,auto zlobilo dál pak to měl napíchnutý VGT za jízdy jezdily jsme tak tři hod a nenašel nic závažnýho jen při přidání plného plynu to ukazovalo zřejmě špatnou teplotu nasávaného vzduchu (vižší) a špatnou zpětnou odezvu EGR ventilu.Následně jsem vyměnil (půjčil jsem si)novou váhu vzduchu a nic se nezměnilo,pak jsme komplet sundaly celé sání a bezva ho vyčistily a nic to nepomohlo,auto je líné a moc žere dnes jel Z Plzně do Brna a zpět a spotřeboval 57l nafty a z největšího kopce se to při plném plynu rozjelo na 160km/hod to přece není normální.Jo do EGR jde podtlak ale i kabel takže je zřejmě elektrický.Prosím poraďte co už s tím už mě došli nápady .PS:elektronice skoro nerozumím.


Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
radek28
Sunday 22 March 2009 - 22:48:53 Citovat
Host
já měl taky takový problémy,provní byl,že jsem hledal to samý,pořád nic.pak jsem prohlížel podtlakový malý hadičky co vedou téměř všude a zjistil jsem,že mi to zřejmě nějaký dobrý zvířátko prokouslo venku před domem..takže jsem to dal do pořádku a jezdil jak vítr.Pak mi přestal pracovat na 100% AGR ventil a měl jsem stejný příznaky(+rozsvěcela se kontrlka motoru),vyměnil ho a je ted klid.Auto jede super.Přidávám aditivum.V max. 190,z mírnýho kopce 200.Na ten AGR ventil jsem sem ted dával kdyžtak odkaz,kde se dá sehnat za dobrý peníze,ten elektronický asi tak okolo 8K.dej vědět jak si to pořešil.
lesak
Monday 23 March 2009 - 08:14:02 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Hadičky ještě jednou skontroluju ale nemám tucha jak skontrolovat ten elektronický EGR protože kupovat nový jen proto že si myslím že bude špatný je blbost a v okolí nemám nikoho kdo by mi ho mohl půjčit na vyzkoušení.Bydlím kousek od Plzně.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
radek28
Monday 23 March 2009 - 09:22:32 Citovat
Host
já taky bydlím kousek od plzně ale mám jen ten s hadičkou a plastovým překrytím..takže nic.
steve
Monday 23 March 2009 - 11:42:04 Citovat
Vectra GTS
Uživatel #1288
Registrován: Tuesday 16 October 2007 - 23:29:05
Příspěvků: 555
Tipoval bych to taky na podtlaky,to že nejsou viditelně poškozené neznamená ,že jsou v pořádku.Seš přeci automechanik tak si kup opletenou palivovou hadičku 4mma vyměň je min u egru,podtlaku turba a sacích klapek.Za 150kč tahle prevence přeci stojí ne??Popř zkus proházet mezi sebou podtlakový solenoidy,mají stejné typové označení,tak to není žádný problém.

Opel Vectra B 2.2DTI 16V SPORT -Prodáno
Opel Astra G 1.6 16V Sportive,3dv. přítulkyně-prodáno
Opel Vectra B 1,6 16V hatchback -Prodáno

Opel Vectra GTS OPC Line 2,2 DTi16v-prodano
Opel Astra Twin top 1,8 16v 103kW Cosmo-prodano
Opel Insignia 2.0cdti,Cosmo ST-prodano
Opel Vectra C OPC 2.8 V6 Turbo 225kW-prodano
Opel Astra J OPC 2015
Opel Insignia A OPC 2014
Opel Astra G Bertone 2000
lesak
Monday 23 March 2009 - 17:01:03 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
steve ty hadičky i s kolínkama jsem měl (tedy doufám že jsem všechny našel)venku pusou jsem udělal podtlak a držely ale skusím to dám tam normální hadičky.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
lesak
Friday 27 March 2009 - 20:50:41 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Tak jsem vyměnil všechny hadičky za nové vyndal jsem i všechny kolínka a nic to nepomohlo auto je stále stejně líné,jen jsem si všiml že byl vypadlí konektor co vede do palivového filtru ale to nemá na výkon vliv.A také v hadici co vede od intercoleru je docela dost motorového oleje (je černý)tak jsem sundal hadici sání před turbem(tam také malé množství velmi špinavého oleje)a skusil prstama vůli hřídele turba ta není žádná ale moc se jí nechtělo točit (když jsem do ní šťouchl tak se hned zastavila nechtělo se jí moc točit neboli dotáčet)To by napovídalo že je turbo v pr...ale nedávno jak jsem to měl s VGT napíchlé za jízdy tak turbo ukazovalo všechny hodnoty v pohodě a Vašek říká že tlačilo až 2 bary maximálně.Jo ještě jsem skusil odpojit váhu a auto jelo o dost hůř (samozřejmě)pak jsem odpojil i hadici od intercoleru a zase to jelo hůř takže podle mě to váhou ani turbem nebude.Fakt už mě došli nápady co ještě by to mohlo být.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
steve
Saturday 28 March 2009 - 11:06:46 Citovat
Vectra GTS
Uživatel #1288
Registrován: Tuesday 16 October 2007 - 23:29:05
Příspěvků: 555
Tlak turba 2 BAry je ale HODNĚ.nemůžou bejt přidřený statorový lopatky???Co kat??? Zkus někde odpojit výfuk jestli to změní výkon??Může bejt zacpanej

Nemá ještě vliv na ten rozdílný výkon motoru, teplota???

[ Upraveno Saturday 28 March 2009 - 12:07:09 ]

Opel Vectra B 2.2DTI 16V SPORT -Prodáno
Opel Astra G 1.6 16V Sportive,3dv. přítulkyně-prodáno
Opel Vectra B 1,6 16V hatchback -Prodáno

Opel Vectra GTS OPC Line 2,2 DTi16v-prodano
Opel Astra Twin top 1,8 16v 103kW Cosmo-prodano
Opel Insignia 2.0cdti,Cosmo ST-prodano
Opel Vectra C OPC 2.8 V6 Turbo 225kW-prodano
Opel Astra J OPC 2015
Opel Insignia A OPC 2014
Opel Astra G Bertone 2000
lesak
Saturday 28 March 2009 - 20:12:27 Citovat
Vectra A 3,0 V6
Uživatel #1443
Registrován: Saturday 01 March 2008 - 20:49:44
Příspěvků: 450
Teplota motoru nemá na výkon vliv to jsem také skoušel a výfuková soustava je také průchodná.Jestli je to moc velkej tlak(toho turba)to nevím VGT mi psal že tam bylo 2 bary maximálně .A když je to moc čím to může být není to přečipovaný a nemá to žádnou úpravu.Dnes jsem ještě skoušel jestli pracujou ty klapky toho variabilního sání tak ty makaj.Při přidání plynu se viditelně hejbou.Dnes jel otec po dálnici 15-20km a na spátek táhl na laně Alhambru a spotřeboval čtvrt nádrže nafty(podle budíku)a místama musel dávat i jedničku protože to nemohl utáhnout a to jsem tu Alhambru pak ve dvou zatlačil do dílny takže žádná váha.To asi už není normální.S tím turbem nemůže bejt v háji i když tlačí.Jo a dřív jsem psal že auto chvíli jede a chvíli je líný tak teď už je líný pořád.A hlavně nový poznatek dnes když táhl tak se rozsvítila kontrolka poruchy pak na chvilku zastavy vypnul motor a už nesvítí.

Autoopravna-Pneuservis Plzeň a okolí
Odtahová služba
steve
Saturday 28 March 2009 - 21:31:11 Citovat
Vectra GTS
Uživatel #1288
Registrován: Tuesday 16 October 2007 - 23:29:05
Příspěvků: 555
lesak napsal ...

Teplota motoru nemá na výkon vliv to jsem také skoušel a výfuková soustava je také průchodná.Jestli je to moc velkej tlak(toho turba)to nevím VGT mi psal že tam bylo 2 bary maximálně .A když je to moc čím to může být není to přečipovaný a nemá to žádnou úpravu.Dnes jsem ještě skoušel jestli pracujou ty klapky toho variabilního sání tak ty makaj.Při přidání plynu se viditelně hejbou.Dnes jel otec po dálnici 15-20km a na spátek táhl na laně Alhambru a spotřeboval čtvrt nádrže nafty(podle budíku)a místama musel dávat i jedničku protože to nemohl utáhnout a to jsem tu Alhambru pak ve dvou zatlačil do dílny takže žádná váha.To asi už není normální.S tím turbem nemůže bejt v háji i když tlačí.Jo a dřív jsem psal že auto chvíli jede a chvíli je líný tak teď už je líný pořád.A hlavně nový poznatek dnes když táhl tak se rozsvítila kontrolka poruchy pak na chvilku zastavy vypnul motor a už nesvítí.



Sorry sek jsem se o Bar Mělo by tlačit cca 2.4 Bar,ty 2 bary je asi fakt málo,co ty lopatky??

Co ještě odpojit táhlo podtlakového ventilu turba a zkusit zda se dá s táhlem od turba co naklápí lopatky zahejbat sem a tam zda se někde nepřidíraj a fungují oběma směry stejně??
Když se rozsvítila ta kontrolka ,spadlo to do nouzáku???

Další věc ten olej v sání je i s intercolleru ven???nebo jen na vástupu z turba??
Pokud by to žralo oil může bejt taky zasranej coller.
to jsou jen takový věci pro vyřazování nejjednodušších možných závad


[ Upraveno Saturday 28 March 2009 - 21:37:26 ]

Opel Vectra B 2.2DTI 16V SPORT -Prodáno
Opel Astra G 1.6 16V Sportive,3dv. přítulkyně-prodáno
Opel Vectra B 1,6 16V hatchback -Prodáno

Opel Vectra GTS OPC Line 2,2 DTi16v-prodano
Opel Astra Twin top 1,8 16v 103kW Cosmo-prodano
Opel Insignia 2.0cdti,Cosmo ST-prodano
Opel Vectra C OPC 2.8 V6 Turbo 225kW-prodano
Opel Astra J OPC 2015
Opel Insignia A OPC 2014
Opel Astra G Bertone 2000

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3303 sec,0.2762 z toho dotazů.