• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Koupě Vectra C
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Delfin
Tuesday 05 May 2009 - 15:10:31 Citovat
Host
Díky moc za názory a postřehy, půjdu asi do 2.2direct.
D.
Kutulin
Tuesday 22 September 2009 - 13:14:10 Citovat
Host
Ahoj Opelíci, prosím všechny kdo osobně mají zkušenost s VECTROU C 1.9 diesel např. 110kw rok 2007 a mladší, tak ať sem hodí své zkušenosti. Moje VB už má zase čtvrt milionu KM za sebou a já musím změnit auto a nevím zda i značku.... Pokud Vectra C bude tak spolehlivá jak předešlé moje VB které obě bez větších problémů (jen čerpadla VP44) odlítaly pracovně celé Československo v celkové výši 500 000Km a vždy se zátěží 300 až 400kg, tak zas do VC okamžitě jdu. Ale pár lidí mě od VC odrazují, hlavně první ročníky ty nové neznají. Já bych šel jen rv. od 07 až 08 a to z Německa. Popište zde prosím vážné neduhy VC po faceliftu, je to v něčem opravdu vážně nepovedené auto a nebo je to jen pomluva ze setrvačnosti? Moc negativů na VC jsem na netu nenašel, pár problémů s řízením, s nápravami, a někdy řídící jednotky světel, problémy s palubovkou atd. O motorech 110KW jsem zápory nenašel ani čárku. Musím podotknout, že se jednalo o ročníky do roku 2006 a starší což mě se ovšem už netýká. Na německých stránkách nemám z fór přehled pro nedostatečnou němčinu. Děkuji všem za info Jarda.
lubaan
Tuesday 22 September 2009 - 19:36:18 Citovat
Host
Ahoj!Tak já sice nemam zkušenosti v FL Vectrou C,ale mam zkušenosti s předFL Vectrou C.Motor je stejnej tak jako tak.Samozřejmě že vychytali nějaký mouchy z prvních ročníků vybavených motorem Z19DTH.Například klapky v sání zdokonalili.Mam VC asi rok a půl a zatim jsem najel 45000km.Celkově má uto najeto 175000km.Neduhy motor Z19DTH určitě má-např.klapky sání(nemělo by se týkat ročníků 2007 a 2008),dvouhmotovej setrvačník,filtr pevných částic,v zimě se dlouho zahřívá,poruchovej EGR ventil.Víc mě nenapadá.Celkově elektronika trochu občas pozlobí,ale to už si u těhle nových aut nevybereš,ať je to značka jaká chce.Měnil jsem zatim jedno rameno na zadní nápravě,jinak je podvozek v pohodě.To si myslim celkem jde s ohledem na 175000km a stav silnic po kterejch většinou jezdim.Common-railu bych se taky nebál-narozdíl od VP44 jdou vstřikovače i vysokotlaký čerpadlo poměrně levně opravit.Myslim,že ve spolehlivosti velkej rodíl před FL a po FL nebude,protože změny bly víceméně jen vzhledový-jiný světla,nárazník,maska....VC je určitě povedený auto a lidi,který ho odsuzujou v něm většinou ano neseděli.Já bych ho koupil znova
L.u.k.e
Friday 25 September 2009 - 00:04:05 Citovat
Host
Pred 2 mesici jsem koupil VeCe GTS 1,9 110kW, 2005, no lepsi a pohodlnejsi auto jsem od opela neridil, jen doporucuji se s tim projet. najeto 135000km, ja najel zatim 12000km a krome jiz zminovanych klapek sani, zadny problem. Ale ty klapky vyjdou v autorizaku na cca 20 000,-. Pri koupi auta ale staci jen odcvaknout plastovy kryt motoru a kouknout na sani, hned uvidis jestli tam je vubec tahlo ktere spojuje 4 klapky a jestli neunika vzduch kolem klapek - muj pripad, pri pridani plynu(roztoceni turba) to sunda cepici jak to kolem fici... Ale i tak to jelo docela slusne, par lidi ani nevi, ze takovou zavadu ma a jezdi.... maji to jen motory 1,9 110kW (asi do r.v.2007) a to OPEL, FIAT, ALFA ROMEO, SAAB, je dost clanku na ruznych forech o tomto problemu tzv. swirl flaps Odkaz cest
Sajrajt
Friday 25 September 2009 - 08:10:10 Citovat
Host
Za dva měsíce si najel 12000km??
To si děláš prču ne? __;)
RRAAFF
Friday 25 September 2009 - 09:22:37 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Tak to je 72tkm za rok. Vím o lidech co klidně najedou ročně 100tkm i víc, takže 6tisíc km za měsíc mi příjde ještě OK. I když jim to teda moc nezávidím. řídit mě sice baví, ale že bych zase musel být v autě zalezlý pořád:-)

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
L.u.k.e
Friday 25 September 2009 - 09:58:40 Citovat
Host
no uz je to tak (presneji teda skoro uz 3 mesice, tj. 4000tis/mes.) , ale neni to nastesti pravidelny, podle prace...nejedu tak 45 000 za rok a proto na pohodli a celkove pohode v aute mi hodne zalezi a s GTS se jezdi paradne a kombinova spotreba 5,7l/100km te pohode jen pridava. Muzu tento motor jen doporucit, jen pozor na ty klapky...dily nejsou zas az tak drahy cca 10 000,-, ale ta prace...musi dolu cerpadlo, rozvodak, "klinak"..atd...
Kutulin
Friday 25 September 2009 - 19:49:14 Citovat
Host
Dík všem za postřehy, už jsem provolal majlant po servisech (i neautorizovaných) a fakt žádné velké problémy VC nemají. Nemám však pořizovat automat a pak tedy je problém v těch klapkách sání jak píšete. Pokud jsou načlé, svítí tam při této závadě diagnostika?
lubaan
Friday 25 September 2009 - 20:36:54 Citovat
Host
Ne nic nesvítí.Jen jednou se mi kvůli tomu kontrolka rozsvítila.Asi se to zaseklo a motorek s tim nehnul,tak to vyhodilo poruchu,ale ani nesšel motor do nouzáku.Nedržela mi spojovací tyčka klapek.Klapky samotný ještě celkem dobrý,ani to nefouká okolo,ale ta tyčka byla pryč.Chtěl jsem koupit nový sání,ale když jsem viděl,co všechno musí ven,tak jsem to tak nějak opravil a zatim to funguje.Vyměnim to,až zase budu dělat rozvody,tak to pak vemu najednou,protože čerpadlo musí ven.Ale jak řikam,někdy od roku 2007 jsou klapky udělaný jinak,tak by to mělo bejt lepší.Ale jak jsem to tak viděl,tak velkej rozdíl v tom neni a ukáže to až čas.No a pak je třeba si pořídit diagnostiku,protože jezdit do servisu kvůli každý rozsvícený kontrolce se fakt prodraží.S tvrzením,že VC žádný velký problémy nemají bych byl asi opatrnej,ale zase to nebude nějak výrazně horší než u jinejch aut.Já jsem s VC spokojenej i přes občasný její vrtochy. http://moje.auto.cz/lubaan/vekina.html
watchi
Friday 08 January 2010 - 09:44:49 Citovat
Host
zdravim vas vsechny. nechci zakladat jiny tema a tak to hodim sem. zvazuju, ze prodam Omegu C caravan a poridim nastupce VC v combi. podminkou pro me je aby to byl automat a mela el. sedacky. rad bych benzin, s naftou nemam zadny zkusenosti. byl bych rad, kdyby mi mistni clenove i neclenove dali echo, kdyby narazili na nejaky zajimavy kousek. ja zatim ne netu nic zajimavyho nenasel. popr. kdybych neco objevil napr. Plzen, Praha, HK jestli by na to nekdo nekoukl a nerekl ano/ne.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1640 sec,0.1242 z toho dotazů.