• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zadní náprava VB
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Meneator
Thursday 24 February 2011 - 09:04:01 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
Tak kdyz porusis ten starej cep pri vylisovavani, tak to snad nevadi, kdyz ho budes menit?
Ja jsem to delal. Ty podelny ramena sem vyndal a na velkym kovovym ponku se to po pul hodine a naprosty devastaci spatnyho cepu podarilo znamymu vymlatit ven. Ale celej zeleznej stul i s velkym sverakem tancoval po dilne. Nejak si nedokazu predstavit, ze by to slo vyndat bez destrukce spatnyho cepu a jeste na aute.

Novej cep pak uz jde nalisovat celkem pekne. Nejsnazsi je podle me, tak jak to tu nekdo popisoval, vymlatit vnitrek toho spatnyho cepu ven a pilkou na zelezo pak opatrne prepilovat to pouzdro cepu a pak vyklepat ven. To si myslim ze je na aute realny.
Delat bych to znova nechtel a bohuzel me to na dalsi vectre asi zanedlouho taky ceka.
cebas
Thursday 24 February 2011 - 15:00:59 Citovat
Host
no to si me moc nepotesil ale ty si menil uprostred naprav ne u tehlice tam do toho mlatit nejde je tam drzak tlumicu to se musi jen lisem jinak nevim ale diky
Meneator
Thursday 24 February 2011 - 15:31:38 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
ja jsem menil ty co jsou u tehlice (resp vsechny veci co sou na podelnym ramenu -tj 2x unibal cep a jeden silentblok) ale cely rameno sem mel venku.

Tam u toho drzaku tlumice to myslim tak tak proleze, kdyz to vylisujes z druhy strany. Kazdopadne neni to pekna prace. A vylisovat to neslo ani kdyz to velky rameno bylo venku a dali sme ho do stojanovyho lisu.

Chtel jsem menit i ty dalsi silenty, co sou na pricnejch ramenech, ale ukazaly se v dobrym stavu a jejich vymena tak nejak zavanela poskozenim tech uzkejch pricnejch ramen. kazdopadne sem to tehdy mel venku uplne cely i s napravnici.
Meneator
Thursday 24 February 2011 - 15:54:35 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
jen teda aby bylo jasny o cem se bavime. Pri pripadny demontazi toho ramene je dobry, si na nem udelat znacky, na tom plechu u gumovyho silentbloku, pokud si nechces uplne totalne rozhodit geometrii zadni napravy.

Asi bych za normalnich okolnosti napsal, abys pak stejne nechal udelat geometrii, az to das do kupy. Ale moje zkusenosti s original servisem opel jsou takove, ze po serizeni geometrie se chovalo hur, nez kdyz sem to vratil nazpatek tak jak mi to prislo pod ruku. Takze vyhozeny vic jak 2000.... Po dalsi geometrii tentokrat uz ne ve znackovym servisu Opel to bylo ok.













[ Upraveno Thursday 24 February 2011 - 16:00:13 ]
Martas
Thursday 24 February 2011 - 16:02:41 Citovat
Host
Dotaz znel na silentbloky oznacene c. 21, ty jsou po dvou na kazdem rameni.







Muzes si znacit co chces, na geometrii pujdes tak jako tak sedne si to pokazdy jinak.
Meneator
Thursday 24 February 2011 - 16:11:18 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
21 nejsou silentbloky, ale uniball cepy, tak jak si to uz nekde psal. A sou tam krasne videt na tom druhym obrazku. Daval jsem to sem kvuli tomu aby bylo jasny, ze se nebavime o tech pricnejch ramenech. Aby bylo videt ze minimalne z jedny strany do toho prastit jde do obou tech unibalu. A aby treba tazatel vedel co ho ceka, kdyz to bude muset sundat uplne. Ja to musel sundat uplne, jinak bych s tim nehnul.

A k ty geometrii asi tak -udelat bych to znova u opla uz nenechal. Dal jsem tehdy 3500 tisice za 2x kompletni geometrii. A to sem si tak nejak myslel, ze to udelaj v oplu dobre....

[ Upraveno Thursday 24 February 2011 - 16:14:58 ]
cebas
Thursday 24 February 2011 - 18:20:54 Citovat
Host
moc se me to nechce rozdelavat cely odelam jen tehlici ten celej zadek sundavat nebudu v tom prostred jsou oka uz se vazne tesim budu to muset necim napustit at to povoli nebo neco ale prvne skusim ten stahovak ale diky
cebas
Thursday 24 February 2011 - 18:24:40 Citovat
Host
a cim se tam da stelovat zbihavost to nejak nechapu
Meneator
Thursday 24 February 2011 - 18:49:40 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
Sundavat to cely rozhodne nemusis, kdyz se ti to zadari udelat na aute.

Sbihavost se serizuje u toho silentbloku na podelnym rameni. Na aute to najdes pod zadnima dverma, v miste kde konci prahy. Je to asi na 4 sroubech. Kdyz se povolej, jde s tim celym pohnout.
cebas
Thursday 24 February 2011 - 23:23:28 Citovat
Host
aha tak zatim do to povolovat nebudu at se to nerozhodi snad ten silenblok tam budu dobrej ted se me pod tim lezet nechce je zima diky za rady _;

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1722 sec,0.1378 z toho dotazů.