• Opel club renbau
 • Opel club renbau
 • Opel club renbau
 • Opel club renbau
 • Opel club renbau
 • Opel club renbau
 • Opel club renbau
 • Opel club renbau

Opel Astra vyhrál evropský titul Auto roku / Car of the Year 2016

Vložil: jirka   dne: 09 Mar '16  
Opel Astra vyhrál vysoce prestižní evropskou anketu Auto roku / Car of the Year 2016! Od 58 motoristických novinářů ze 22 zemí Evropy dostala Astra celkem 309 bodů. Na druhém místě skončilo Volvo XC90 s 294 body a třetím v pořadí je Mazda MX-5 se 202 body.

Cenu Auto roku / Car of the Year 2016 převzal ředitel automobilky Opel Dr. Karl-Thomas Neumann z rukou předsedy novinářské poroty Hakana Matsona během zahájení 86. Mezinárodního autosalonu v Ženevě.

O titul krále silnic letos bojovalo více než 40 automobilových novinek, ze kterých v prvním kole vzešla sedmičlenná skupina finalistů, složená z vozů všech automobilových tříd a segmentů.

„Nová Astra reprezentuje start nové etapy Opelu a vítězství v nejprestižnější novinářské anketě jasně dokládá, že jsme na dobré cestě,“ říká Dr. Karl-Thomas Neumann. „Je pro nás velkou ctí vyhrát anketu, ve které rozhodují špičkoví motorističtí novináři z tolika různých zemí.“
Opel měl dosud ve své sbírce čtyři tituly Auto roku / Car of the Year, nová Astra tedy završila první pětici těchto ocenění. Kromě toho ale Astra vyhrála také např. mezinárodní cenu SAFETYBEST 2015 a získala i známou trofej Zlatý volant. Astra je také držitelkou maximálního „pětihvězdičkového“ hodnocení bezpečnosti od uznávané agentury Euro NCAP.


... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Další nesmysl ministerstva dopravy: zákaz vjezdu náklaďáků platí i pro kombíky

Vložil: Jerry   dne: 11 Feb '16  
Ministerstvo dopravy rozšířilo od letošního ledna platnost značky B4 Zákaz vjezdu nákladních automobilů. Nově neplatí jen pro vozidla nad 3,5 tuny, ale pro všechna auta kategorie N kromě obytných aut. Na zákaz vjezdu do některých zón či jízdních pruhů si tak musejí dát pozor i řidiči malých dodávek, kombíků s přepážkou či pickupů.

Odkaz
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Opel GT Concept

Vložil: jirka   dne: 28 Jan '16  
Opel GT Concept: Takto budou vypadat budoucí sportovní vozy

 • Debut: Světová premiéra na autosalonu v Ženevě
  Emocionální studie: Puristický design vyráží dech
  Úspěšní předchůdci: Pokračovatel tradice Opel Experimental GT a Monza Concept
  Ryzí sportovní automobil: Motor „vpředu-uprostřed“, sekvenční převodovka, pohon zadních kol


Atraktivní studie Opel GT Concept se ve světové premiéře představí na 86. ženevském autosalonu (3. – 13. března 2016). Tato studie sportovního automobilu dokumentuje neustálý vývoj inovací značky Opel – svými tvary vyráží dech, styling je zredukovaný jen na ty nejzákladnější atributy. Čistokrevný atlet s motorem vpředu za přední nápravou (tzv. uložení „vpředu-uprostřed“) a s pohonem zadních kol je přímým následníkem legendárního modelu Opel GT i studie Monza Concept a posouvá filozofii skulpturálního designu značky Opel na novou úroveň. Tento sportovní model je avantgardní a puristický, odmítá cokoli, co by rušilo jeho čisté tvary. GT Concept nemá vnější kliky dveří, vnější zpětná zrcátka ani stěrače.

... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Emise 2016 aneb co nás čeká - to by mě zajímalo čím budeme jezdit

Vložil: Jerry   dne: 14 Jan '16  
Rok 2016 bude v mnohém nový a na pořad dne přichází řada změn v legislativě. Jednou z takových zásadních změn je i postup měření emisí a protože se opět jako vždy objevuje nejen v dikusních fórech mnoho polopravd a mýtů, přinášíme vám ucelené informace o tom, jak měření emisí od příštího roku bude probíhat.

Odkaz
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Pět hvězdiček od Euro NCAP potvrzuje správnost bezpečnostní koncepce nového modelu Opel Astra

Vložil: jirka   dne: 03 Dec '15  
Nezávislé mezinárodní konsorcium Euro NCAP potvrdilo integritu koncepce celkové bezpečnosti nové modelové řady Opel Astra. V zatím posledním kole testů získala nová Astra od Euro NCAP nejvyšší hodnocení pěti hvězdiček. Nový kompaktní pětidveřový hatchback značky Opel dosáhl skvělých výsledků ve všech hodnocených kritériích: V ochraně dospělých pasažérů, ochraně dětí, ochraně chodců a za bezpečnostní asistenční systémy.

Cílem značky Opel v oblasti bezpečnosti svých osobních a lehkých užitkových automobilů je optimalizovaná ochrana v reálném provozu a při nehodách. Astra nové generace není v tomto směru výjimkou a nabízí ucelený komplex pasivních a aktivních bezpečnostních prvků.

... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

XTG Opel ADAM Cup 2015 se uzavřel na německé 3-Städte Rally

Vložil: jirka   dne: 02 Nov '15  
Až závěrečná soutěž sedmidílného kalendáře XTG Opel ADAM Cupu 2015 rozřešila tajenku vítěze celého prvního ročníku. Tím se v dramatickém finále stala příbramská dvojice Josef Peták – Alena Benešová. Hned první ročník XTG Opel ADAM Cupu měl nečekaně napínavý závěr - hned dvě posádky se mohly ucházet o pohárové prvenství: Petr Vraj jun. a Josef Peták. Před finálovým podnikem XTG Opel ADAM Cupu, který se jel v rámci německé 3-Städte Rally, jež byla i závěrečným podnikem německého poháru ADAC Opel Rallye Cup, stačilo Vrajovi k udržení dosavadního vedení buď vítězství, nebo fakt, aby se z prvenství v pohárové klasifikaci XTG ADAM Cupu radoval kdokoli jiný, než jeho hlavní konkurent Josef Peták.

V úvodu 3-Städte Rally se do jejich duelu zamíchal i Robert Hordossy, v dalším průběhu si ovšem Vraj s Petákem nedarovali ani vteřinku. Po drobném zaváhání Vraje ale otěže postupně přebral zkušený Peták a do závěrečné vložky nastupoval s jedenáctivteřinovým náskokem na svého valašského konkurenta. A zatímco Peták závod zdárně dokončil, Vrajův ADAM zůstal stát na trati závěrečného testu (prasklý čep v rameni). Tím bylo o Petákově triumfu rozhodnuto!
... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 ... 74 75 76

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1248 sec,0.1037 z toho dotazů.