• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Jaké střešní okno? Poraďte...
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
dodatečně střešní
Monday 03 March 2008 - 08:21:56 Citovat
Host
Dobrý den pánové, blíží se léto a mě klimatizace spíš nefunguje než funguje.
Tak mě napadlo, že bych místo oprav klimy mohl do omegy kombíku pořídit střešní okno . V první omeze jsem měl z výroby šíbr, tak je mi jasné že jako originál to nikdy nebude a zajímaly by mě Vaše názory a zkušenosti. Od firmy Webasto Odkaz by mě lákal ten posouvací SkySlider ale cena začíná asi u 7000,- s DPH, ovšem za polovičku je docela slušné vyklápěcí..? A spokojím se s ručním ovládáním.
Tady jsou třeba ceny s montáží Odkaz
Mám do jít nebo ne? A do kterého? Díky za každý názor.
mates
Monday 03 March 2008 - 08:39:10 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Cenu za střešní okno bych investoval do opravy klimy...toť můj názor. Pokud by kára neměla klimu, to by pak bylo jiný... Střešní okno je dobrý, když jedeš...ale jakmile popojíždíš ve štatlu (štatl = město), je ti naprd.
Jinak já mám orig. šíbr, u mě dobrý _;

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Lhex
Monday 03 March 2008 - 08:45:45 Citovat
Host
Díky za opravu nadpisu.
Otázku jsem psal já.
No jo, jenomže já taky vím jak hodně i malá škvírka ve střeše zlepšuje za jízdy proudění vzduchu v autě (v omeze zvlášť ) - auto je tmavě červené a někdy zlobí i klapka vnitřní cirkulace, to jsem nenapsal - takže v tuhle chvíli vidím tu díru ve střeše jako jistotu...!
VGT
Monday 03 March 2008 - 09:09:14 Citovat
Host
Já měl v minulosti celkem třikrát vůz s "dírou do střechy" (Pragu V3S v to nepočítám, neb to bylo bojové vozidlo ).
"Šíbr" byl nejlepší - to je jasné, ale byl jsem spokojen i s typem okna s plynulým otvíráním (střešní "okno s kličkou").
Okno se třemi pevně danými polohami otevření se mi neosvědčilo.
Lhex
Monday 03 March 2008 - 16:46:38 Citovat
Host
Získal jsem pro mě novou informaci, že se to okno musí vejít mezi příčky a u omegy sedanu to prý nešlo (jsem si říkal, že jsem s tím žádnou omegu neviděl). Respektive šlo by všechno, ale aby mi pak praskalo čelní sklo to zase nechci.
Tak nevím, budu ty informace dále ověřovat, kouknu asi na vrak, jak to tam vlastně vypadá..., prý modernější auta mají těch výztuh víc než dřív... takže okýnko asi nebude ^au a to podle netových stránek webasta není problém snad do žádného auta... ^au
mates
Tuesday 04 March 2008 - 10:07:20 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
No já mám sedan a mám tam šíbr kerej zajíždí do střechy... On bude asi rozdíl montáž ve fabrice a dodatečná...

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Martas
Tuesday 04 March 2008 - 10:22:08 Citovat
Host
Rozdil je v tom, ze strecha pro sibr je jina nez strecha bez sibru - dodatecna montaz je mozna jen i s vymenou strechy, kdezto sibr lze i z jinyho modelu (ja mel ve VeA sibr z Corsy - lisily se jen prohnutim, vse pasovalo).
Petr
Tuesday 04 March 2008 - 14:58:32 Citovat
Host
Zdravím

Další řešení je jak už někdo psal přehodit střechu nebo přemontovat tan originál. Nevím jestli by jsi do toho šel,ale mám navíc takové střesní okno co by se ti hodilo sice mechanické na kličku,ale zato originál to co se zasouvá dovnitř střechy a nechal bych ho i se střechou. Podotýkám je to na Omegu A nepsal jsi na jakou to máš ty ?? Kdyby jsi měl zájem klidně zavolej domluvíme se 777621800
McJOHN
Tuesday 04 March 2008 - 15:28:28 Citovat
Uživatel #1085
Registrován: Tuesday 17 April 2007 - 15:06:08
Příspěvků: 329
jestli máš Omegu B tak ti nechál celou střechu i s el.šíbrem..... Stačí uříznout, navařit, zapojit a jedéééém ))))

Omega B Caravan X25XE 96´ automat (po opravě už zase slouží a brázdí silnice)
Omega B Sedan X25XE 97´automat (v "pánu", odsloužila si svoje)
Omega A Caravan C20NE 87´ automat (už dojezdila)

Lhex
Tuesday 04 March 2008 - 16:13:23 Citovat
Host
Děkuji pánové za nabídky, ale do řezání střechy asi nepůjdu, to jedině až zatoužím po omega kabrioletu.
Jinak jak jsem koukal tak opravdu u omegy zřejmě na střešní okno málo místa, v úrovni Bsloupků má probíhat příčka (ještě jsem to ale nezkoumal důkladně na vraku), která vyztužuje auto kolem dokola i s podlahou, takový rám, a před ní je moc málo místa, takže jedině střešní okýnko nad zadní sedadla... a to mi přijde tak nějak málo luxusní pro řidiče.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2416 sec,0.2031 z toho dotazů.