• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
El. stahování okna blbne VeBe
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Koka
Monday 01 October 2007 - 09:55:50 Citovat
Host
Zdravím všechny.
Objevil se mi dnes ráno problém na stahování LP dveøí (VeBe 97): sjel s oknem dolù a když pak chtìl zpátky zavøít, tak v jednom místì (asi ve 3/4 zavøení) se to automaticky pøeplo zas naopak a zaèlo otvírat. Myslel, že je problém ve spínaèi, ale to ne, ponìvadž to tak udìlá pokaždé a ve stejném místì. Už jsem byl zoufalý, ale pak mì napadla spásná myšlenka to odťukat po kouscích a naštìstí se povedlo. Ale teï už mám obavy jej zas otevøít.
Má nìkdo nìjakou radu èi akušenost s podobným problémem?
Díky pøedem za pomoc a hezký den.
JOB
Monday 01 October 2007 - 11:18:13 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Zkontroluj vodící lišty patrně tam bude nečistota nebo se uvolnila a prostě to v určitém místě drhne .

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Legend
Monday 01 October 2007 - 12:01:43 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Mělo by stačit znovu naprogramovat automatické dojíždění okna. Vyndej pojistku stahování oken, pak ji vrať, vyjeď s oknem úplně nahoru, tam podrž tlačítko asi 2 vteřiny a mělo by to fungovat normálně. Pokud ne, tak je někde machanická překážka, jak píše JOB.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Shrek
Monday 21 January 2008 - 20:19:30 Citovat
Host
Mám stejný problém, dveře u řidiče okno se častěji používá. Rozhodil jsem je a pak jsem zjistil, že lišty co tvoří nůžky a buď se svírají nebo rozvírají podle toho kam frčí okno, jsou ve středu spojeny čepem a před tímto místem jsou asi více
namáhané tak se deformují a prohnou se. Takže jsem vše vyčistil, srovnal, namazal, složil, seřídil okno aby správně vedlo směr a nedrhlo. Fungovalo asi půl roku pak stejná závada opět. Takže asi by byla nutná výměna, nebo při opravě
po srovnání problematické místo vyztužit nejakým návarkem. VeB Caravan 2,0 DTI rok 2001.
Yper
Tuesday 22 January 2008 - 07:21:49 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Ano, je to únava stahovacího mechanismu a zejména jeho uchycení ve dveřích, které je nýtované. Zejména profil skla, kdy je vpředu značně zkosené tomu napomáhá ještě víc.
Chce to okenní mechanismus odvrtat v nýtech a pak znovu seštelovat a přinýtovat a nebo skutečně vymyslet nějakou výztuhu. Po čase se okenní tabule začne při vytahování naklápět směrem dopředu a to pak dělá velký odpor.
S tím se po nějakém čase potýkáme téměř všichni. Další štelovací šroub je zboku dveří - pod zámkem. Nýty jsou pod dveřním čalouněním.
Návod na demontáž čalounění je v sekci "stahuj" - ve Vectře.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Jendak_
Sunday 13 May 2012 - 13:29:27 Citovat
Host
mam problem jak zde popisuje Yper, okno se naklani dopredu a obcas sjede dolu. Je mi jasne ze bude muset dolu calouneni, ale jak to je v pripade, ze tam je i cidlo na bocni airbag, je potreba udelat nejaka opatreni? Pokud by nekdo napsal bodovy postup jak okno opravit byl bych velmi vdecen, predpokladam ze sestelovani nepomuze, takovy rozsah to asi nema. Diky

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3387 sec,0.2811 z toho dotazů.