• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
nefunguje ostřik zadního okna ...
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
z0diaC
Monday 25 June 2007 - 07:46:49 Citovat
Host
kam mrknout pokud nefunguje ostřik zadního okna ? - je slyšet,že motorek jede ale z trysky nic ... kde bývá nejčastěji hadička přerušená ? - napadá mě průchodka do 5. dveří .... je to VB caravan 2001.
Díky !
Král
Monday 25 June 2007 - 08:07:16 Citovat
Host
Přesně tak v ohybu 5tých dveří, nebo přímo u nádržky u rozdělení hadiček, tak se mrkni
Yper
Monday 25 June 2007 - 08:15:10 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No spíš než průchodka do 5. dveří může být vypadlá hadička do samotného ostřiku těchto dveří. Nebo nemusí být hadička ani nikde 5. dveří jde dobře sejmout při jejich otevření a hledej, zda tam není voda.
Pokud voda začne vytékat ze spodního lemu 5.dveří, tak to vypadá na vypadlou hadičku z toho ostřiku.
Vymontování chce trochu trpělivosti a uzoučký šroubováček.
Nejprve opatrně přes trysku přetáhni její gumové vypodložení - já to předtím namazal regumem, aby to trochu změklo.
Až to sundáš, tak šroubováčkem uvolníš pacička, které zadní ostřik drží.
Také jej zkus profouknout ústy a zkontroluj, zda není ucpaný.
Pokud Ti při spuštěném ostřiku zadního skla bude evidentně ubývat voda (zjistíš dolitím nádobky) a pod autem nebude nic mokré a odnikud nebude nic vytékat, tak vodu máš v autě na podlaze a musíš jít po cestě vedení hadičky.
Nedokážu jen říci, zda hadička vede po celé části auta pod střechou a nebo u zadních dveří (za řidičem) jde k podlaze (jako vedení antény) a pak spolu s kabely pod prahem na straně řidiče.

Pokud voda neubývá, tak je něco se zpětnými ventilky přímo u čerpadla. Vectry nemají dva motorky ostřiku jako škodofky - je tam jen jeden, který se točí jednou tak - na přední sklo a pak opačně - na zadní a je to jištěno zpětnými ventilky na čerpadle.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
z0diaC
Monday 25 June 2007 - 08:34:16 Citovat
Host
díky kluci ... mrknu na to,polaboruju a dám vědět jak to dopadlo ... mj. nevíte ještě z čeho (náhradní výroba,jiné auto) by pasovalo ramínko stěrače zadního okna ... to moje je zatuhlé a nestírá celé okno ... nepomohlo ani WD40 a jiné uvolňovací prostředky ... origo stojí kolem 650,-
z0diaC
Monday 25 June 2007 - 20:55:33 Citovat
Host
tak problém byl v roztržené hadičce přímo v průchodce do 5. dveří ...samozdřejmně ten 2. konec spadl dovnitř do kastle ... takže chvilku trvalo zjistit z kama vede (vede z levé strany karoserie na pravou tou hranou,jak jsou panty od 5. dveří) ...po vytažení (pár plastů jsem musel sundat) přišla na řadu PVC hadička,kterou jsem to nadpojil a pojistil smršťovací (elektro) bužírkou - tak snad to něco vydrží ....
bohužel jsem zjistil další věc ... pri sundání průchodky na druhé straně jsem zjistil,že jsou porušené (polámané) izolace procházejících vodičů - naštěstí na každém vodiči v jiném místě - takže budu muset opravit ještě to ....
Král
Tuesday 26 June 2007 - 06:13:31 Citovat
Host
Jsem říkal běžný problém kombajnů ?lola ?lola

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2636 sec,0.2051 z toho dotazů.