• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér :: Re: nefunguje ostřik zadního okna ...
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
z0diaC
Odeslal: Monday 25 June 2007 - 07:46:49
kam mrknout pokud nefunguje ostřik zadního okna ? - je slyšet,že motorek jede ale z trysky nic ... kde bývá nejčastěji hadička přerušená ? - napadá mě průchodka do 5. dveří .... je to VB caravan 2001.
Díky !
Poslední odpovědi
Král
Odeslal: Tuesday 26 June 2007 - 06:13:31

Jsem říkal běžný problém kombajnů ?lola ?lola
z0diaC
Odeslal: Monday 25 June 2007 - 20:55:33

tak problém byl v roztržené hadičce přímo v průchodce do 5. dveří ...samozdřejmně ten 2. konec spadl dovnitř do kastle ... takže chvilku trvalo zjistit z kama vede (vede z levé strany karoserie na pravou tou hranou,jak jsou panty od 5. dveří) ...po vytažení (pár plastů jsem musel sundat) přišla na řadu PVC hadička,kterou jsem to nadpojil a pojistil smršťovací (elektro) bužírkou - tak snad to něco vydrží ....
bohužel jsem zjistil další věc ... pri sundání průchodky na druhé straně jsem zjistil,že jsou porušené (polámané) izolace procházejících vodičů - naštěstí na každém vodiči v jiném místě - takže budu muset opravit ještě to ....
z0diaC
Odeslal: Monday 25 June 2007 - 08:34:16

díky kluci ... mrknu na to,polaboruju a dám vědět jak to dopadlo ... mj. nevíte ještě z čeho (náhradní výroba,jiné auto) by pasovalo ramínko stěrače zadního okna ... to moje je zatuhlé a nestírá celé okno ... nepomohlo ani WD40 a jiné uvolňovací prostředky ... origo stojí kolem 650,-
Yper
Odeslal: Monday 25 June 2007 - 08:15:10

No spíš než průchodka do 5. dveří může být vypadlá hadička do samotného ostřiku těchto dveří. Nebo nemusí být hadička ani nikde 5. dveří jde dobře sejmout při jejich otevření a hledej, zda tam není voda.
Pokud voda začne vytékat ze spodního lemu 5.dveří, tak to vypadá na vypadlou hadičku z toho ostřiku.
Vymontování chce trochu trpělivosti a uzoučký šroubováček.
Nejprve opatrně přes trysku přetáhni její gumové vypodložení - já to předtím namazal regumem, aby to trochu změklo.
Až to sundáš, tak šroubováčkem uvolníš pacička, které zadní ostřik drží.
Také jej zkus profouknout ústy a zkontroluj, zda není ucpaný.
Pokud Ti při spuštěném ostřiku zadního skla bude evidentně ubývat voda (zjistíš dolitím nádobky) a pod autem nebude nic mokré a odnikud nebude nic vytékat, tak vodu máš v autě na podlaze a musíš jít po cestě vedení hadičky.
Nedokážu jen říci, zda hadička vede po celé části auta pod střechou a nebo u zadních dveří (za řidičem) jde k podlaze (jako vedení antény) a pak spolu s kabely pod prahem na straně řidiče.

Pokud voda neubývá, tak je něco se zpětnými ventilky přímo u čerpadla. Vectry nemají dva motorky ostřiku jako škodofky - je tam jen jeden, který se točí jednou tak - na přední sklo a pak opačně - na zadní a je to jištěno zpětnými ventilky na čerpadle.
Král
Odeslal: Monday 25 June 2007 - 08:07:16

Přesně tak v ohybu 5tých dveří, nebo přímo u nádržky u rozdělení hadiček, tak se mrkni

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0381 sec,0.0085 z toho dotazů.