• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
vyhřívání okna
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Ido
Thursday 04 January 2007 - 08:13:35 Citovat
Host
Zdar, u Corsy C (2002) mi nefunguje vyhřívání zadního skla. Tlačítko po aktivaci svítí, pavouk je neporušený, obě (5A a 30A) jsou v pořádku. Zjistil jsem, že proud dozadu vůbec nejde (nenašel jsem ho ani vzadu, ani na patici pod plastem v pravé části kufru. Tak nevím, napadlo mě, že to asi musí mít i nějaké relé. Ale v manuálu nejsou popsány, celkem jsem jich napočítal šest (tři žluté, dva zelené a jeden fialový). Nevíte náhodou, který z nich to je, jak je označený či něco podobného. A má vůbec vyhřívání relé. Elektrice moc nerozumím, tak nevím. Prosím o radu. PS: předpokládám, že přerušeným kabelem to není.
Marek
Thursday 04 January 2007 - 10:05:12 Citovat
Host
Hm já bych to právě typnul na ten kabel já to měl pdlí před tím konektorem se to nějak překroutilo __; 2 týdny jsem to hledal
Ido
Thursday 04 January 2007 - 11:07:33 Citovat
Host
Myslíš pod tím konektorem na boku kufru? Abych se k tomu dostal, tak musím asi demontovat celý ten boční plast, co?
Yper
Thursday 04 January 2007 - 14:09:30 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Ido: ...samozřejmě, že veškeré vyhřívání, tedy jak zadního skla, tak i zrcátek, je přes relé.
Je problém, že nejsou značena - ta relé.
Jednoduchou zkoušku provedeš tak, že zapneš klíček do zapalování, aby kontrolky svítily. Startovat nebudeš.
Pak při otevřené pojistkové skříňce zapneš/vypneš vyhřívání a relé by mělo být slyšet.
Pokud cvaknutí neuslyšíš, tak je asi zcela určitě v háji ono relé.
Pokud jsou relátka shodná, tak je zkus mezi sebou prohodit - dvě žluté mezi sebou a zelené posunout 1. na 2., 2. na 3. a 3. na 1.
Jen s tím fialovým asi moc nenaděláš, ale myslím si, že pokud je paticově shodné s jinými relé (barva asi označuje jen prodové zatížení), tak krátkodobě by jsi ho mohl vyměnit s jiným barevným.

Prostě prvně jdi do pojistkové skříňky a musí to v ní po zapnutí/vypnutí výhřevu cvaknout.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
VGT
Thursday 04 January 2007 - 15:14:59 Citovat
Host
Yper napsal ...

Jednoduchou zkoušku provedeš tak, že zapneš klíček do zapalování, aby kontrolky svítily. Startovat nebudeš.
Pak při otevřené pojistkové skříňce zapneš/vypneš vyhřívání a relé by mělo být slyšet. Pokud cvaknutí neuslyšíš, tak je asi zcela určitě v háji ono relé.

Ano tak to lze zkusit.
U mé VeA však musí běžet motor/alternátor musí vyrábět proud, jinak nejde vyhřívání zadního okna spustit. Předpokládám, že u jiných aut to bude stejné.
Yper
Friday 05 January 2007 - 10:07:55 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 VGT: čéče, asi máš pravdu - možná to tak skutečně bude, ale vyzkoušet se to dá tak a když to nepůjde, tak pak s nastartovaným motorem! ?lola

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Tomis
Friday 05 January 2007 - 12:34:13 Citovat
Uživatel #786
Registrován: Saturday 01 July 2006 - 19:57:40
Příspěvků: 263
Omega tam prozmenu ma i nejake casove rele nebo nejakou elektroniku, ze se po 15 minutach vypne, a samozdrejme po vypnuti klicku a zapnuti, je to take vyple, takze urcite minimalne pri zaplem klicku to zkouset, nevim ted jestli musi byt nastartovano

_________________________________________________________________
Opel Omega B Caravan X25DTI - provozovany prevazne na olej
Opel Omega C Caravan 3.0 DTI - BMW M57D30 - r.v. 2003

jo a taky mi zbyl jeste nejaky ten automat na svetla tak kdyby nekdo mel nahodou potrebu, tak dejte vedet.
Martas
Friday 05 January 2007 - 12:39:20 Citovat
Host
Me u VeBe funguje jak vyhrivani okna tak i treba zapalovac az pote co nastartuju.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1809 sec,0.1448 z toho dotazů.