• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Regum
Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6] 7
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Galil
Monday 18 September 2006 - 10:24:57 Citovat
Host
No jo, stejně asi zůstanu u toho glycerínu. Ostatně, má s ním ještě někdo zkušenosti?
Yper
Monday 18 September 2006 - 11:14:40 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Glycerínu mám doma asi 3 litry! To myslím smrtelně vážně!
Glycerín, obchodní název Glycerol, čirá viskózní kapalina, nasládlé chuti, ve vodě rozpustný, je vlastně terciální alkohol - 1,2,3 trimethyl propanol.
Vzniká jako vedlejší produkt při výrobě mýdla z reakce louhu s živočišným tukem.
Jeho účinky na gumu jsou omezené. Jeho použití se traduje od doby, kdy na gumu neexistoval ještě žádný renovátor a nebylo nic dostupného (volně dostupného) na našem předrevolučním trhu.
Na hladkou gumu, jako je guma na oknech a gumy na prahu nefunguje, protože struktura gumy je příliš utažená.
Na gumu okolo dveří je to už lepší, protože ta je více vulkanizována sírou a je jakoby poréznější.
Glycerín, ač se jeví jako mastná látka, je ve skutečnosti polární kapalinou a je vodou ředitelný. Používá se i v kosmetice do krémů na ochranu rukou. Každopádně guma je vodoodpudivá a s tím souvisí i malá účinnost tohoto přípravku na gumu. Řekl bych z mých zkušeností - velmi malá a ještě na omezené druhy gum.
Naopak Regum doslova proleze (difunduje) do jakékoliv gumy. Jeho používání je mnohem bezpečnější, než např. ředidlo C6000 Celox (nitro) nebo C6006 Syntetika, kterým každý z nás čas od času něco odmašťuje.
Požívání silikonu jako alternativního renovátoru na gumu je také naprd, protože je to syntetický olej vyrobený z min. základů a ten sice leptá gumu méně než to, z čeho je vyroben, ale gumu prostě leptá.
Glycerín se jinak používá na diskotékách a v divadlech pro vytvoření mlhy. Kapalina je vstřikována na žhavou plotnu a vzniká hustý bílý dým.
Při reakci se silnějším oxidovadlem (hypermangan atp.)může dojít k samovznícení a žáru o vysoké teplotě.
Prostě Glycerín nebrat!!!!
Já ho mám doma jako přídavek do výfukových spalin do modelářského motoru v letadle, kdy éro pak nááááááádherně kouří! _;


Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Martas
Monday 18 September 2006 - 11:39:07 Citovat
Host
Yper napsal ...

Já ho mám doma jako přídavek do výfukových spalin do modelářského motoru v letadle, kdy éro pak nááááááádherně kouří! _;


Proste i u letadla pozadujes aby se chovalo stejne jako tvoje auto, jeste ze za tim letadlem je opravdu miziva pravdepodobnost ze polei nekdo dalsi komu by to vadilo _;
Galil
Monday 18 September 2006 - 12:38:21 Citovat
Host
Yper: Díky za vyčerpávalící odpověď, pro mě je otázka ošetření gum dost závažná. U taxíka, kterej funguje celoročně jak motorová myš, za horka i za mrazu lidi bambiliónkrát za den či noc otevřou dveře, zase je zavřou, chvíli je v autě horko, pak zas mráz, kondenzuje voda atd. Svoje by mohli vyprávět kolegové, když v zimě za mrazu po nějaký půlhodince stání na štaflu utrhali kus gumy z těsnění při otvírání dveří. Navíc zpuchřelá a poničená guma nepřidá libosti zvuků při jízdě a lidi pak koukaj, v jakým vraku to jedou. __;
Yper
Monday 18 September 2006 - 12:46:27 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Galil: .. no a toho problému Tebou popisovaného se zbavíš jedině sikonovým olejem, ale spíš a bez rizika, že se zákazník o ty mastné gumy ušpiní, Regumem.
Věř nám, že ten regum je to nejlepší! Účinkuje okamžitě a s viditelně.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Galil
Monday 18 September 2006 - 12:52:16 Citovat
Host
Muchas gracias, hombre. Zima na krku, zimní údržba taky, tak se podívám, jestli se u nás v Budějicích Regum sežene.
Václav GT
Monday 18 September 2006 - 13:03:02 Citovat
Host
Galil napsal ...

.. zůstanu u toho glycerínu. Ostatně, má s ním ještě někdo zkušenosti?

Jo, před zimou s ním potírám těsnění dveří, nepřimrzají pak. Je pravdou, že do boků pneumatik se mu moc vpíjet nechce.
Ascona
Monday 18 September 2006 - 13:06:56 Citovat
Host
Václav GT napsal ...

Jo, před zimou s ním potírám těsnění dveří, nepřimrzají pak. Je pravdou, že do boků pneumatik se mu moc vpíjet nechce.


Nevim jake mas zkusenosti, ale svagrova glycerinem potirala taky tesneni u dveri a v zadnem pripade ji to v - 10 a vys nepomahalo.......
Galil
Monday 18 September 2006 - 15:32:30 Citovat
Host
Tak jsem právě koupil Regum v prvních domácích potřebách, na který jsem narazil a důkladně ošetřil vše gumové na autě, kromě pneu teda. Smrdí to sice jak bolavá noha (resp. jak "divná guma"), ale fakt se to dobře vsákává. Jinak glycerín fakt špatnej nebyl, doteď jsem ho používal a stěžovat si nemůžu.
Pepa
Tuesday 27 March 2007 - 20:23:54 Citovat
Host
Pánové, mohu poprosit zda mi někdo může přivést 2 lahvičky Regumu na sraz? U nás není k sehnání.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 4 5 [6] 7  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2090 sec,0.1723 z toho dotazů.