• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Hláška palubního PC - kontrola oleje
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Zdeňka
Saturday 11 February 2006 - 22:01:35 Citovat
Host
Ahojte, mám 2 týdny Zafiru Z16XE, r.v. 2000. Na pal. počítači mi včera po cca 5 km jízdě na jedničku (v strašnzých podminkách - sníh, led, špatná kvalita silnice, tma) začal svítit olej - pc na mne mluví německy, tj. oelstand prüfen. Když jsem zaparkovala a za cca 3/4 hodiny odjela, vše bylo OK a olej se nehlásil. Měrka oleje se 4 zářezy byla prakticky celá od oleje, tj. tento ověřovací znak, zda je oleje dost, dopadl dobře. Pak jsem jela cca 330 km dlouho cestu a po každém asi 100km intervalu se mi olej ohlásil znovu, ač po zaparkování a pár minutovém čekání byla měrka OK. V čem myslíte, že je problém? Měrce věřřm nějak víc než elek. pal. PC. Je to správně? Co myslíte?
korek
Saturday 11 February 2006 - 22:26:57 Citovat
Host
možná tam máš toho oleje moc,nebo špatný ,velká hustota
kdy si ho měnil-
Zdeňka
Saturday 11 February 2006 - 22:46:06 Citovat
Host
Byla jsem s tim ve čtvrtek v servisu, na malou opravdu (tyče řízení) a nechala jsem prohlídnout i běžný servisní hračičky - olej, řemen, náplně apod. Vše prý ok. Měnit ho mám při 100 000 km, podle štítku. Mám to, myslíš, nechat vyměnit raději už teď? Mám z toho fakt vítr. Olej je olej, na tom se dá podělat dost
Zdeňka
Saturday 11 February 2006 - 22:48:51 Citovat
Host
jo a teď je najeto 93t.
biL
Sunday 12 February 2006 - 15:57:21 Citovat
Host
Stejná hláška se mi objevila asi 14 dní před pravidelnou výměnou. Zastavil jsem u benzínky, koupil jsem litránek oleje, do motoru chrstnul asi tak dvě deci a měl sejm klid. Holt to asi něco toho oleje sežralo...
legionar
Sunday 12 February 2006 - 20:08:29 Citovat
Legionar kouká

Uživatel #1
Registrován: Tuesday 23 September 2003 - 21:39:25
Příspěvků: 1263
koukni se sem tady radí jak na to Odkaz



Opel Vectra GTS 2.8 Turbo
Zdeňka
Monday 13 February 2006 - 22:12:13 Citovat
Host
Tak bando, bylo to nakonec velmi prosté. Dnes dopoledne jsem sjela automechanika na dvě doby jako malýho kluka! Při servisu, kdy normálně kontrolujou olej i ostatní náplně a řemeny atd., mi sice přišli na málo oleje, ale nedolili _rendek . Já to klidně mohla zadřít, na tu hlášku jsem ujela cca 300 km. Zabít málo!!!!!! Auto mám ani ne 3 tejdny... Uf! Dnes jsem sjela znovu do servisu, řekla, oč jde, vytáhli měrku, otřeli, znovu zasunuli, vytáhli a ejhle, ani ne na dně... množství oleje totálně minimální . Hrůza všech hrůz. Teď už se mi na palubním PC nic neobjevuje, chvála Bohu. Když to tak dobře dopadlo, je to koneckonců ten lepší scénář. Horší by byl a) zadření motoru a b) poruchu řídící jednotky. Ještě že tak. Všem vám díky za pomoc!
JT
Tuesday 14 February 2006 - 09:41:35 Citovat
Host
Jedno malé poučení. než se cokoliv začne řešit tak zkontrolovat provozní kapaliny.
Těm servisákům nakopej do rozkroku
Zdeňka
Tuesday 14 February 2006 - 10:34:03 Citovat
Host
Já vím, je to neomluvitelné. Ale co už teď. Je to jejich první, sice teda pořádná chyba. Jinak jsem s nimi 3 roky plně spokojená. Mějte se!
PepaMB
Tuesday 14 February 2006 - 20:53:01 Citovat
Host
Zdeňka napsal ...
Já vím, je to neomluvitelné. Ale co už teď. Je to jejich první, sice teda pořádná chyba. Jinak jsem s nimi 3 roky plně spokojená. Mějte se!
Ahoj, muzu se jen zeptat, kde to to bylo? Kdyztak alespon mailem na Email. Diky moc

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1708 sec,0.1319 z toho dotazů.