• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
desinfekce klimatizace
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
rtt
Wednesday 15 February 2006 - 07:11:39 Citovat
Host
Odkaz
jmac
Wednesday 15 February 2006 - 07:27:24 Citovat
Host
Delal jsem to na VC a asi nejdulezitejsi je to dostat do vyparniku a topeni. Musis zapnout klimatizaci naplno a tak 5-10 s striknout do vekovniho vstupu, pak asi 5 minut nechat bezet klimu na plno (low) pak prepnout na vnitrni obeh a zase striknout tentokrat do vstupu vnitrni sani a opet nechat bezet. Po 5 minutach prepnout na maximalni topeni (hi) a vypnout vnitrni recirkulaci a opet striknou do venkovniho sani. Pak uz jen nechat bezet asi 15 minut stridave na ruzne rezimy aby se to odsmradilo, nechat stazeny okynka a nakonec nechat poradne vyvetrat. Zapenovani vydechu mi neprijde az tak dulezity i k riziku jak popisuje kolega, nebot stejne aerosol projde celou soustavou. Nejvetsi problem je ale najit u konkretniho auta vstup vnitrni recirkulace vzduchu. Pouzil jsem original spray od Opela (Autovars Holesovice) a byl u neho prilozen navod v cestine. Spray je na dve pouziti, coz je na rok.
Jan22
Wednesday 15 February 2006 - 11:32:14 Citovat
Host
Ten vstup by mel bejt od piloveho filtru ne ?
Jan22
Thursday 16 February 2006 - 19:14:19 Citovat
Host
Kolik stoji ten spray
dada
Saturday 18 February 2006 - 15:30:02 Citovat
Host
spray stojí okolo 160,- vyndáš kastlík před spolujezdcem, pak pilový filtr. strčíš ruku s hadičkou do té díry po filtru a pěkně to celé pokropíš. za těch 160 je to na 2x, pak se to nechá chvíli účinkovat a vyvětrá se to
Lucifr
Saturday 18 February 2006 - 23:06:48 Citovat
Host
Sprayem to vyčistit jde celkem slušně, ale je třeba předtím na chvíli zapnout topení, aby se výparník osušil. Při aplikaci spreje už dle návodu na výrobku nebo jak to popsal "jmac" .
Ale v servisu se to dělají důkladněji, tam nanáší roztok i přímo do rozvodu vzduchu, proto rozebírají půl palubovky.
Navíc cena spreje není až tak nízká, za 160,- jsem ho ještě neviděl.
Jan 22
Monday 20 February 2006 - 15:35:10 Citovat
Host
A jakou mate zkusenost se servisem . Cena atd.
jmac
Monday 20 February 2006 - 16:34:35 Citovat
Host
Lucifr napsal ...
Sprayem to vyčistit jde celkem slušně, ale je třeba předtím na chvíli zapnout topení, aby se výparník osušil. Při aplikaci spreje už dle návodu na výrobku nebo jak to popsal "jmac" .
Ale v servisu se to dělají důkladněji, tam nanáší roztok i přímo do rozvodu vzduchu, proto rozebírají půl palubovky.
Navíc cena spreje není až tak nízká, za 160,- jsem ho ještě neviděl.

Rekl bych ze primo v oplu to take delaji tim sprejem. Nemyslim ze by neco rozebirali (mimo kasliku aby se dostali k sani vnitrni cirkulace), jen zasunou tu hadici do vydechu a stisknou a tahnou ven ( v tento okamzik je dobre to mit vypnute, proze jinak ta pena ti vlitne rovnou do obliceje a take na vydech dat hadr aby ten sajrajt nesel na sedacky). Bohuzel jak tu psal jeden kolega, tak pena zkapalnila a natekla do relatek.... Coz bylo asi v dusledku nejake netesnosti klapek ci potrubi a asi take ze ihned po zapeneni nespustil klimu na max aby to tam nezustalo... proto osobne si zapenuji maximalne 15 - 20 cm u vydechu. Cena v opelu je asi 800 ale videl jsem to i okolo 250 - 300. Zalezi jen na tobe. Vzhledem k tomu ze desinfekci je treba delat po sezone a pred sezonou coz je dvakrat rocne je asi lepsi si to delat sam, ale zalezi na kazdym jak ma cas a chut
Lucifr
Monday 20 February 2006 - 22:41:08 Citovat
Host
Zapěněním výdechů tak akorát přerazíš smrad. Asi jako místo toho aby ses umyl, tak na sebe hodíš nějakou voňavku...
Původce smradu jsou mikroorganismy, které se hojně množí na výparníku (mají tam pro to ideální podmínky), mohou být původcem i spousty zdravotních potíží a to nejen rýmy!
Tím sprejem se i tak špatně dostaneš až na ten výparník, chce to delší hadičku.
Autostorek.cz to dělá komplet za 400.
DAVE
Friday 24 February 2006 - 20:27:20 Citovat
Host
A co v Pardubicích?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2322 sec,0.1819 z toho dotazů.