• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
štelování předních světel
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
pepik
Thursday 09 February 2006 - 18:35:53 Citovat
Host
Eh. Ja mam org Xenon a na STK to steloval sroubovakem na svetle.
Blby kolecko nemam a v manualu je napsano ze se to steluje samo podle zatizeni zadni napravy - Caravan. Bud to bude blbem ridicem, nebo blbem ktery nezna mapu, nebo Tim ze mam blbou vectru kde to blbe kolecko se proste na xenon nedava. Proste sem to v tom blbym manualu nenasel a to mam blby bryle.
Asi sem uplne blbej.
RBr
Thursday 09 February 2006 - 20:22:31 Citovat
Host
To ramboxb7 - u xenonu není štelovací kolečko ale výhradně elektronická regulace (krokový motorek ve světle) včetně povinných ostřikovačů.
Samozřejmě je třeba mít v pořádku základní nastavení, které se dělá dvěma imbusy.
m.a.x.i.m.u.s
Thursday 09 February 2006 - 20:41:18 Citovat
Host
RBr napsal ...
To ramboxb7 - u xenonu není štelovací kolečko ale výhradně elektronická regulace (krokový motorek ve světle) včetně povinných ostřikovačů.
Samozřejmě je třeba mít v pořádku základní nastavení, které se dělá dvěma imbusy.

On mylsel asi ty dodělané...
Já si na OB dokoupil čiré a nechal dodělat xeny a svítilo to v pohodě (teda pro ty co jeli doprotivky), ale pokud jsem předjížděl tak dostal ten předjížděný celkem výpal, protože ty xeny zvýraznily takové ty trojúhelníky co jsou na běžných světlech a vpravo to svítilo do výšky... Na STK jsem to nevezl, protože jsem ji dřív prodal tak nevím co by řekli...
Teď origoš na OC a je to ůplně o něčem jiném _love Krásně rozprostřené světlo po celé silnici.
dadif
Thursday 09 February 2006 - 21:06:00 Citovat
Host
vzhledem k tomu, že pracuju ve firmě vyrábějící automobilová světla, tak zde zmíněné úpravy halogenových světel na xenon zrovna nedoporučuju - optika reflektoru je prostě dělaná na klasickou žárovku H1 nebo H7 (většinou) a s výbojkou už obraz světla nevypadá zdaleka tak jak by měl, i když to "perfektně svítí".
jinak k tomu štelování - to bruno2 - i když světla na omegu neznám, musíš s těma imbusama udělat docela dost otáček, abys viděl, že se reflektor pohnul, pokud ti to už přecejen vypadlo ze šroubů, určitě se tam dá vlízt zezedu po sundání víčka na žárovku a rukou V BAVLNĚNÉ RUKAVICI přizvednout reflektor a točit seřizovacím šroubem až se chytne - jak už výše popsal RBr
ramboxb7
Friday 10 February 2006 - 02:32:41 Citovat
Host
m.a.x.i.m.u.s napsal ...
RBr napsal ...
To ramboxb7 - u xenonu není štelovací kolečko ale výhradně elektronická regulace (krokový motorek ve světle) včetně povinných ostřikovačů.
Samozřejmě je třeba mít v pořádku základní nastavení, které se dělá dvěma imbusy.

On mylsel asi ty dodělané...
Já si na OB dokoupil čiré a nechal dodělat xeny a svítilo to v pohodě (teda pro ty co jeli doprotivky), ale pokud jsem předjížděl tak dostal ten předjížděný celkem výpal, protože ty xeny zvýraznily takové ty trojúhelníky co jsou na běžných světlech a vpravo to svítilo do výšky... Na STK jsem to nevezl, protože jsem ji dřív prodal tak nevím co by řekli...
Teď origoš na OC a je to ůplně o něčem jiném _love Krásně rozprostřené světlo po celé silnici.

Jasně že jsem myslel ty dodělávané jinak vím že xenony se štelují automaticky..ale prostě strší omegáč je nemá tak to proste funguje na kolečko je nalevo od volantu no a ty jak jsi psal vím že ta optika toho světla na to není stavěná ale co naděláš když v noci nevidíš tak tam namontuješ cokoli než abych do něčeho narazil ale můžu ti říct že je to vcelku pakárna upravovat patici z h1 na xenon.,...
ramboxb7
Friday 10 February 2006 - 02:41:22 Citovat
Host
pepik napsal ...
Eh. Ja mam org Xenon a na STK to steloval sroubovakem na svetle.
Blby kolecko nemam a v manualu je napsano ze se to steluje samo podle zatizeni zadni napravy - Caravan. Bud to bude blbem ridicem, nebo blbem ktery nezna mapu, nebo Tim ze mam blbou vectru kde to blbe kolecko se proste na xenon nedava. Proste sem to v tom blbym manualu nenasel a to mam blby bryle.
Asi sem uplne blbej.

Josef napsal jsi to super..tak jsem se dlouho nezasmál...fakt čus Pepa
m.a.x.i.m.u.s
Friday 10 February 2006 - 20:41:52 Citovat
Host
Já si jednou vyhrál (snad hodinu jsem to šteloval) s těma starýma světlama co tam byly a svítili dobře a ani nikdo neblikal, ale pak mě lákaly xeny...
Napřed šly do standartních světel a to jsem svítíl až do 8. patra tak musely jít čiré se kterýma to bylo už lepší, ale jak jsem psal ten "světelný kužel" byl hodně divoký a ani to nesvítilo rovnoměrně po celé šířce a délce.
Suma sumárum nic moc, ale zlepšení to bylo. Spíš bych doporučil sehnat origo xeny...
Peter
Friday 10 February 2006 - 20:54:12 Citovat
Host
Mozes mat taktiez vo vnutri voreflektore odtrhnutu tu tycinku ktora s tym celym pohybuje. Mne sa to stalo. Je ale elegantna moznost ako to opravit ! Ak ju mas odtrhnutu - vytiahni ju, narez na nu zavit. Do odlomenej casti - vo vnutri reflektoru navrtaj malu dierku a narez taktiez zavit (do diery). Na tycinku nanes sekundove lepidlo a rychle to zasrobuj do dierky - bude ti to drzat lepsie ako pred tym a nemusis kupovat nove svetlo
RBr
Friday 10 February 2006 - 22:48:58 Citovat
Host
Je mi jasný, že kolečko bude jen o dodělávaných xenonů (protože u origoš to je elektronicky.....nebudu se opakovat).

Spíše jsem tím chtěl naznačit, že dodělávky tohoto typu nejsou dobrý, neodpovídají předpisům a pak se tu řeší takovéto problémy....

To Pepik - máš pravdu o té regulaci ale spojuješ dvě věci dohromady.
Nejdříve musíš mít xenony seřízeny mechanicky, (při zapnutém zapalování a předepsáném zatížení auta). A pak ti během provozu bude elektronika "jemně dolaďovat" sklon, a to podle čidel zatížení na obou (!) nápravách....

<span class='smallblacktext'>[ Upraveno Pá úno 10 2006, 11:08 ]</span>

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3074 sec,0.2508 z toho dotazů.