• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Palic
Tuesday 17 January 2006 - 11:30:29 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
penetrator vypada takto (uz je sice trosku ocintanej ale alespon neco - je totiz Yperovo ) ja jsem ho kupoval taky v obi....akorat ze sedy( ten jediny byl vyroben v roce 2005 ostatni co meli byli z roku 2004 a na obalu je napsana spotreba do dvou let).......


<span class='smalltext'>[ 437_imgp0418_small.jpg ]</span>

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
ZdendaS
Tuesday 17 January 2006 - 15:15:26 Citovat
Host
Ahoj, chtěl bych se jen zeptat jak správně opravit takové ty malé oděrky od kamínků o průměru cca 2 mm, které už jsou mírně rezavé. Díky.
Vodník
Tuesday 17 January 2006 - 15:55:47 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
ZdendaS napsal ...
Ahoj, chtěl bych se jen zeptat jak správně opravit takové ty malé oděrky od kamínků o průměru cca 2 mm, které už jsou mírně rezavé. Díky.

S tím se moc ne*ser, počkej, až toho bude víc, a pak založ nový vlákno.
Václav GT
Tuesday 17 January 2006 - 15:59:46 Citovat
Host
A to vlákno v oddělení Vectra-všeobecně nazvi Rez, ať se to neplete! No ale teď vážně... máš to obšírně popsané ve vlákně Odkaz , už to tady píšu potřetííííí !!!!!
ZdendaS
Tuesday 17 January 2006 - 20:44:51 Citovat
Host
Václav GT: jo, jo...jasně...všechno jsem to četl, ale myslel jsem jestli by to nešlo vzhledem k tomu, jak jsou to malé plošky, opravit třeba lakovou tužkou. Nemám s tím zkušenosti...je to vůbec použitelné?
Václav GT
Tuesday 17 January 2006 - 21:30:22 Citovat
Host
Dotaz zněl jak správně opravit ... tak tedy řádně je to tak, jak píše Yper. Je to ale dost pracné. Tou tužkou to jde také, ale bez broušení a leštění laku to bude vidět. Máš metalízu anebo ne? U ní je to ještě choulostivější.
prtka
Wednesday 18 January 2006 - 03:21:55 Citovat
Host
Sorry za přízpěvek...nedá mi to...čtu to a usmívám se...nedávno mi Václav GT řekl něco v tom smyslu,že mě obdivuje z jakou trpělivostí vysvětluju vysvětlené Václave GT...dneska ti pašáka oplácím jen chci říct,že je dobře že se aspoň jeden z toho celku se najde,který je zrovna dobře naladěn a ujme se této role...naštěstí zatím se vždy někdo našel
<span class='smallblacktext'>[ Upraveno St led 18 2006, 03:57 ]</span>
ZdendaS
Wednesday 18 January 2006 - 09:14:21 Citovat
Host
Václav GT: no právě to je to, že mám metalízu...
prtka: hele, já si vážím tvých příspěvků, které mnoha lidem pomohou, ale nechápu proč takhle ironizuješ pravděpodobně na mou adresu. Já jsem si toho tady přečetl hodně a na dřívějším autě jsem už lak opravoval podobným postupem, který zde byl uveden. Jen prostě nevím jak na ty malinkaté oděrky. Mám Vectru jen chvíli a lak má dost slušný, tak bych prostě nechtěl něco podělat. Přece mi nechceš říct, že mám počkat až se to rozroste, nebo vybrousit z toho flek 10x10 cm...?
Václav GT
Wednesday 18 January 2006 - 10:12:56 Citovat
Host
2 Prťka: ano, někdy je to o dobré náladě.
2 Zdenda: neber to hned zle, o tobě je to jen malinko, to my si s Prťkou takhle občas píšeme. S těmi drobnými ťukanci a rýhami (ach ty nákupní košíky na parkovištích u supermarketů ) je potíž. K zamezení šíření koroze to někdy zatřu voskem (něco jako Rezistin, ale bezbarvý), a přeleštím. Anebo použít voskovou tužku (na metalízu taky nic moc) ale jak kterou, některé jsou fakt děsné. Jednou jsem měl dobrou, pak mi ji roztavilo sluníčko a já ji mamlas vyhodil. Fakt si už nevzpomenu co to bylo za značku, všechny další už stály za prd.
Další možnost je tzv.poleva narýhy. Je to přípravek pro autolakovny, v normálním obchodě se to neprodává, chtěl bych to někdy vyzkoušet, ale je to pro mě (na 1 auto) dost drahé, když se tím neživím. A podělit se o to s několika lidmi tady na fóru se mi nepodařilo (ani s jinými specialitkami). Takže jsem ti asi moc nepomohl - já to zatřu a zaleštím voskem.
Yper
Wednesday 18 January 2006 - 10:44:30 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
ZdendaS: ..hele, on tím VáclavGT a Prťla nic zlého nemyslel - ani jeden. Naopak, Prťka ho pochválil a uvedl slůvko "naštěstí", že se prostě někdo najde, kdo tu trpělivost má.
Sám Prťka ji někdy má a jindy zase né, ale to platí o nás všech.
Dobrý srandista je např. "Radek.Km" a ta Václavova odpověď byla naprosto korektní a v intencích "velmi" slušného chování. Až jsem se musel rozchechtat, jak dobře to bylo napsané!!

Jinak k těm malým ťupkám, které hodně vystupují nad povrch.
Já je odstraňuji také - není to tolik práce jako s větší plochou, ale je to piplačka.
Tu rez něčím vydloubnu - ale pozor ať ti neujede ruka a neuděláš šrám do laku!
Je-li to trochu větší, tak to vezmu Multidremelem s tím korundovým kotoučkem (20 ks stojí cca 240 kč a já na své spotřeboval už dvě balení).
Je dobré odstranit rez i trošilinku okolo - na čistý plech.
Pak to odmastím acetonovým ředidlem. Vysuším a v několika vrstvách tam jemným štětečkem nanáším základovku. Až proschne, tak znovu nanesu. Pak štětečkem nanesu fíler (není ale nutné). Barvu nanáším tak dlouho, dokud si nejsem jist, že vystupuje nad profil okolního laku.
Po zaschnutí jemně pod vodou přebrousím smirkem 1500-2000. Základovku smirkem 2000, protože je měkčí - ta základovka!
No a pak fixírkou stříknu metalízu - nechávám si ji namíchat ve Standoxu.
Beru si obvykle 1dcl pro stříkání (1dcl metly s ředidlem, 1dcl vrchního laku s ředidlem + tužidlo), cena je okolo 350 kč. Zjistil jsem ale, že mi to prodají i když si řeknu jen o 0,5 dcl.
Nakonec rozleštím.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2716 sec,0.2135 z toho dotazů.