• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
seřízení techometru
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
za200ee
Saturday 14 January 2006 - 12:20:55 Citovat
Host
Neví někdo, zda lze seřídit tachometr? Rozdíl mezi ručičkou a údajem z GPS je při 90kmh 17km:-( - GPS ukazuje 73. Odchylka se mění v závislosti na rychlosti. Obecně bych to potřeboval o 10km stáhnout dolů...
Martas
Saturday 14 January 2006 - 14:15:49 Citovat
Host
Asi by bylo dobry kdybys napsal jaky mas auto a pak mam blbej dotaz jestli to nemas postaveny na jinak velkejch kolech (treba misto na 15 na 16) bez snizeni profilu nez na tom maj bejt ?
Václav GT
Saturday 14 January 2006 - 18:11:03 Citovat
Host
No a já mám možná ještě blbější dotaz. S jakou přesností ukazuje rychlost GPS? Pokud by se tento systém opakovaně pletl o 5 metrů, dělá to při těchto rychlostech právě 17 km/h. Jinak rychloměry založené na principu vířivých proudů se dají v omezené míře seřizovat. S vysokou přesností se dá rychloměr zkalibrovat pomocí stopek a kilometrovníků na silnici, ale to ti bude asi připadat málo moderní, viď..
Gizmo_CZ
Saturday 14 January 2006 - 19:21:10 Citovat
Host
Hele já mám Astru F a když jedu po městě a blížím se k radaru s tabulou co ukazuje rychlost (policajti to dávají jako informativní věc pro motoristy) tak jedu podle tach. 60Km/h a ten radar ukazuje 50Km/h!! Taky nevím co si mám o tom myslet?! Kola mám originál i s ráfkama!! _s103
vrgada
Saturday 14 January 2006 - 19:34:45 Citovat
Host
To mi stara omega delala taky, uricte je nato nejaka norma dovolujici odchylku jen jednim smerem (chrani to ridice pred pokutami), nova omega podle tohoto testu meri vicemene presne a taky se diky elektronickemu tachometru lepe odecita (ma roztazeny zacatek stupnice). Stara mega nemela na tachometru nula a zacinala merit az dvacitkou:-(
Legend
Saturday 14 January 2006 - 21:50:34 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Takové ty displeje u silnic jsou docela přesné. Když jsem tam dnes jel s Omegou podle tachometru 90 tak mi ukázal 88km/h. S Hondou se mi to shoduje naprosto přesně. Někdy zkusim co ukáže pří víc než 100km/h, když je tam jen dvoumístný displej... Obecně myslím, že elektronický tachometr by neměl mít skoro žádnou odchylku a u mechanického se s tim asi moc nenadělá, jedině udělat si sportovní polepy budíků a dát tam trochu jinou stupnici

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Václav GT
Sunday 15 January 2006 - 09:57:24 Citovat
Host
Legend napsal ...
.... odchylku a u mechanického se s tim asi moc nenadělá,

Ale nadělá ... Jenže tady to není poradna, to je řečnické fórum, každý tady vyjeví svoje moudra a co je napsáno o 3,4 nebo 8 příspěvků výše nikdo nečte. Neber to osobně a jen na toto vlákno, ale takhle to tady chodí (i když ruku na srdce, jinde je to to samé).
PN
Sunday 15 January 2006 - 10:08:12 Citovat
Host
2 Vaclav GT: GPS by rychlost mel ukazovat dobre. Absolutni presnost GPS je sice cca 5-10m, dle systemu, ale opakovatelnost mereni je mnohem lepsi a ta je rozhodujici pro urcovani rychlosti. Na rychlost z GPS se muzes spolehnout vic jak na rychlost z tech svetelnych radaru co byvaji ve vesnicich. Jen je potreba se podivat, do jake rychlosti je GPS konstruovan - jak rychle provadi opakovani mereni. U turistických to muze byt problem. Vim ze u GPS co pouzivame v letadlech je tento udaj jako hlavni a za rychlejsi GPS si priplatis (rychlejsi myslim nad cca 250km/h).
Petr
za200ee
Sunday 15 January 2006 - 10:33:08 Citovat
Host
No nemyslim, ze to ma nejaky vyznam, ale mam AstruF(93) a kola dle TP. Jinak ten orientacni radar, co je nekde pro informaci ridicum nainstalovan vicemene potvrzuje vysledky z GPS. Ukazuje totiz cistych 50kmh pricemz na tachometru mam 70...
za200ee
Sunday 15 January 2006 - 10:39:45 Citovat
Host
to Vaclav GT: BTW ty bys s tim neco udelat umel? Mozna tam je nejaky serizovaci prvek. Taky je tam stabilizator napeti (na pristrojovce) a spatny pry muze zpusobit napr. nepresnost ukazatele paliva. Treba ovlivnuje i rucicku...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1311 sec,0.0994 z toho dotazů.