• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Spojka - převodovka???
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Duffy
Wednesday 28 September 2005 - 11:45:17 Citovat
Host
Ahojte, tak jsem tu zase... Pořádně jsem ještě nedořešil elektroniku a už se s.re asi spojka. Pro připomenutí VeBe, r.v.96, X16SZR, naj. 125tis. Poslední cca 2 měsíce se mi stává, že ráno, když nastartuju a rozjíždim se na jednotku, tak se auto začne dost třást (četl jsem v min.nitích, že může jít o spojku nebo Yper psal i o čepech...). Stává se to ne pokaždé, ale tak z 80% rozjezdů po ránu. Po zahřátí je to vždy v pohodě... Jenže dneska valím do práce a ejhle, za jedna v poho, dvojka ani čtyřka tam pořádně nejdou. Občas se chytí, ale jen tak lehce na kraji... Pokud je to spojkou, proč tam jdou horní rychlosti (1,3,5)??? Achjo
Anonymní
Wednesday 28 September 2005 - 12:18:35 Citovat
Host
mám asi to samé, auto se třáslo při rozjezdu, teď tam občas nejdou kvalty a nebo nejdou vyndat. Né vždy a pokaždé. Spojka dobrá neprokluzuje. Závada : vadná převodovka - difernciál. Mimochodem se to ještě projevovalo, že kdyřš si třeba při zpátečce vyšlápl spojku a měl tam zařazenou rychost tak auto se zastavilo odporem převodovky, jako by se tam něco vždy kouslo. Takže se připravuji na opravu : nová převodovka 9-11 tis.Kč. bez DPH.
Duffy
Wednesday 28 September 2005 - 12:46:56 Citovat
Host
Anonym: Počkám, ještě třeba někdo bude mít pozitivnější odpověď. Jenže do servisu to bude muset asi každopádně...
henrich
Wednesday 28 September 2005 - 21:52:06 Citovat
Host
No mne sa auto - Zafira jemne trasie vzdy ked je v poriadnom zabere. Ak sa rozbieham zlahka, tak nic necitit. Mate niekto tip co to moze byt?
Jirka
Wednesday 28 September 2005 - 22:34:38 Citovat
Host
henrich napsal ...
No mne sa auto - Zafira jemne trasie vzdy ked je v poriadnom zabere. Ak sa rozbieham zlahka, tak nic necitit. Mate niekto tip co to moze byt?

Já bych typoval přítlačák.Už jsem to tu někde psal.Problém je v tom,že spousta lidí aby ušetřilo,tak vymění pouze lamelu.Vím že vyměnit komplet spojku (lamela+přítlačák+ložisko ) je dost drahé,ale pak můžeš klidně spát.
henrich
Wednesday 28 September 2005 - 22:49:59 Citovat
Host
Diki za tip. Jirka. Pockam ale na opotrebenie lamely, potom pripada do uvahy kontrola a vymena pritlacaku. Asi je zbytocne to zatial rozoberat, dufam, ze nic vaznejsie nehrozi (skorsie opotrebenie spojkvej lamely?)
Jirka
Wednesday 28 September 2005 - 22:55:24 Citovat
Host
No maximálně to nepojede
Duffy
Wednesday 28 September 2005 - 23:04:58 Citovat
Host
Jirka: No, asi bych to měl píchnout do servisu, páč vyměnit komplet spojku (kolik to by oko může vyjít?) a pak zjistit, že se sere převodovka by byl docela humus
henrich
Wednesday 28 September 2005 - 23:10:40 Citovat
Host
Duffy, urcite ti to robi iba na 1 pri rozbiehani? Skusal sa no riadne dupnut aj vyssie a pritom makat so spojkou?
Duffy
Wednesday 28 September 2005 - 23:24:29 Citovat
Host
2Henrich: Jasný, na jedničku vždycky většinou po ránu... Při jinejch rychlostech je to OK. Dneska jsem zkoušel všechny bifikundace jak tam tu 2ku nebo 4ku dostat (i drobet násilí), ale když to vypadá, že tam tak napůl byla, tak po vymačknutí spojky hned vyskočila...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1698 sec,0.1299 z toho dotazů.