• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
TEmpomat funguje i nefunguje
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
FastArrow
Wednesday 29 May 2013 - 00:33:20 Citovat
Host
Koupil jsem ted omegu C a predchozi majitel rikal, ze v zime temp. nejede. Dneska se to projevilo pri 12ti stupnch. On říkal, že možná nějaké čídlo.

Já vyzkoumal toto: hýbu s páčkou a mačkam tempomat a nic. Dátm blinkr doprava pak mačkám tempovat a nic..

Hodím blinkr doleva a funguje to.

No dá se so z toho vydekukovat že je vadná páčka?

Pár dní fugnovala bez problému. Nebo na cvo se má m podívat?Děkuji 2,6 V6 benzin-

Díky za radu..
Stepo
Wednesday 29 May 2013 - 08:49:50 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
U benzinu je tempomat pripojeni solo vedenim z packu blinkru, ma 4 draty.
Sundej kryt u volantu a podivej se, jestli je dotlaceny konektor, pripadne jestli nejsou narusene vodice.
FastArrow
Thursday 30 May 2013 - 12:59:29 Citovat
Host
Díky za tip mrknu na to
FastArrow
Saturday 01 June 2013 - 23:24:11 Citovat
Host
Takže jsem sundal kryt, dráty byli narušené ale ne přerušené (konkrétně zelený) Opravil jsem to (i když nebyl přerušený, takže o závadu nešlo). Projel jsem to a nefunguje. Napíchnul jsem diagnostiku a tady je výsledek. Páčka funguje mění se tam při přídání I+O. Vyvolání rychlosti z paměti R+O. Zrušení tempomatu jsem nikde nezaznamenal.

Nicméně hlavně jsem zjistil, že nejsem schopný se spojit s ŘJ tempomatu. Mrkni ZDE. Máš najkou další radu? Kde je jednotka tempomatu? V hlavní ŘJ? Díky.
KopA
Sunday 02 June 2013 - 10:42:34 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Návod k obsluze teda asi nemáš.
Tady máš takovou visačku co se dávala na páčku tempomatu abys věděl jak se to ovládá.
Tlačítka mají 2 režimy podržet a ťuknout - zapíná a vyvolává z paměti se držením rychlost se mění ťuknutím u toho vypínání to je myslím jedno osobně to vypínám brzdovým pedálem _;

OBRÁZEK Odkaz

[ Upraveno Sunday 02 June 2013 - 11:32:34 ]

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
FastArrow
Sunday 02 June 2013 - 16:45:26 Citovat
Host
Nevím jestli jsem se špatně vyjádřil v textu, ale přesně o tom jsem psal. To zrušení (páčkou) se asi neeviduje na OPCOMu.

Nevíš jestli brzdový pedál má zvlášť vypínač na tempomat nebo to je napojené na brzdový spínač?
FastArrow
Monday 03 June 2013 - 22:36:11 Citovat
Host
Tempomat mi stále nefunguje - teda momentálně už vůbec ne.

Nemáte please nějakou radu na co se podívat? ŘJ vidí, že jsem na páčce zapnul tempomat - takže páčka je ok.

Please help! Mám AT a potřebuji ho používat. Díky!
Stepo
Tuesday 04 June 2013 - 11:16:01 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
Dal jsi si alespon tu praci, abys prosel mechanickou cast zarizeni ???
2,6 ma elektronicky plyn...nevim jak ma reseny tempomat, ale hadam, ze jeho komponenty proste nechali stejne, takze v motorovem prostoru mas servo s RJ, od ktereho vede lanko na skrtici klapku.
Obcas se pretrhne lanko, obcas vylamou plastove prevoy u krokoveho motorku.

Takze se podivej take na to. Nejaky op-com, tech2 apod. ti nepomuzou, ne vse se da resit nastavenim "1" v nejakem radku.
FastArrow
Tuesday 04 June 2013 - 12:11:32 Citovat
Host
V motoru jsem to nezkoumal. Vzhledem k tomu, že jednou jel a potom nejel, tak si nemyslím, že by bylo utrhnuté lanko.

Ale mrknu na to.
Yper
Tuesday 04 June 2013 - 13:56:36 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Studené a jindy zase teplé znamená jen jedno - někde je studeňák, který musíš najít a propájet a nebo upravit kontakty, vzhledem k tomu, že funguje když dáš blinkr doleva.
Já měl něco podobného na dieselu, ale tam jde vedení jen do ŘJ, která řídí vstřiky.
Nemyslím si, že je to v ŘJ a ani to nebude v nějakých servech a lanku.
Podle mne je to jen a jen v páčce.
Já ji tenkrát rozebral, vyčistil, přiohýbal kontakty, promazal a sestavil.
Bude to v tom vlastním domečku - ale pozor, rozebrat jde, ale sestavit už je to pakárna - potřebuješ různé přípravky - mně postačila pletací jehlice o správném průměru. Neptej se jak - to zjistíš až to budeš chtít dát dohromady.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2481 sec,0.1938 z toho dotazů.