• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Únik LPG
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jiřik
Tuesday 26 March 2013 - 12:45:03 Citovat
Host
Velikost zatížení- jsou tam vstřikovací časy a podle toho, kde je kurzor, to je platné zatížení. Většinou je vidět i signál z MAP.
Stepo
Wednesday 27 March 2013 - 08:16:16 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
Nazdaaar Jiriku:)

Tak to beha uz v poradku, bylo potreba si trochu pohrat.
Dopojeni lambda sond ukazqaly chudou smes na jedne rade valcu - priskripla hadice plynu k valci c. 1
Plyn uz beha jak ma, jen v mrazech, pokud se "sprintuje", tak pada teplota reduktoru. Neni to problem, ohriva se rychle.
Takze snad mam poreseno, alespon co se plynu tyce.

Jinak jsem vypozoroval, ze slavne Brisk LPG svice po cca 6000km maji pri teplem motoru v zaztezi pod plnym plynem tendenci selhavat - semtam nezapali, autem to skubne. Zvlaste citelne na 3.ku ve meste v otackach kolem 1500.
Zkusim LPG1 od NGK, Brisky me nebavi menit pokazde s olejem.....
JardaB
Wednesday 27 March 2013 - 09:04:10 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Svicky specialni na LPG jsou vyhazovanim penez, standardni fungujou uplne v pohode.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
ondra
Wednesday 27 March 2013 - 15:25:51 Citovat
Host
JardaB : Tak, to jsem si myslel taky a porát jsem špekuloval, proč mi auto při větším zatížení cuká...dokonce jednou mi po tom, co jsem trošku víc přiložil, jela na tři a po výměně nových obyč svíček za plynové, je vše ok. Takže to taky nemůžeš tvrdit na sto procent....
JardaB
Wednesday 27 March 2013 - 20:45:08 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak ja zas vim o opacnych pripadech, treba byly svicky proste nevhodne nebo spatne. Ja s novymi beznymi BRISK u V6 nikdy nemel problem.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Jiřik
Friday 29 March 2013 - 15:51:17 Citovat
Host
To jsem rád, že to běží. Jen ta klesající teplota reduktoru, to asi kamaráde nebude jen v mrazech
tam budou moc dlouhý hadice, nebo je to špatně napojený. Holt to nebude na Německý dálnice.
Co se týče svíček:
svíčky Brisk ....YS mají velmi nízké přeskokové napětí, žádné obyč. se jim nemůžou rovnat, i kdyby to byly NGK. Nevýhoda je, že ta středová elektroda je tak tenká, že se opravdu rychle opotřebuje. Výhodu mají auta s rozdělovačem,
ty novější DIS pálí tuším vždy dva a dva válce současně, takže se svíčky opotřebují dvakrát rychleji (pálí to i při střihu).
Silně doporučuji u "Silverů" snížit elektrodovou vzdálenost na 0,6 mm,
aspoň to chvíli vydrží, než se to opálí na 0,9 a víc, kdy to už opravdu vynechává.

Samozřejmě motory na LPG běží i s normálníma svíčkama. Tady platí pravidlo,
že spodní elektroda nesmí zastiňovat středovou, musí být tak do poloviny jejího průměru a musí končit ostrou hranou 90 stupňů. Tako svíčky upravuji na brusce a jsou VYNIKAJÍCÍ výsledky. Vzdálenost opět 0,6-0,7 mm, na benzín to ideální není, na plyn ano.
výzkum made by Odkaz
Stepo
Friday 29 March 2013 - 20:34:56 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
Ten reduktor neni zadna katastrofa, pada to jen pri opravdu velkem praseni a v trvalych otackach kolem 5k minimalne. Na dalnici pri 130-170 se to udrzi v pohode kolem 70 trvale.
Hadice jsou co nejkratsi, dokonce jsem si sletoval z medi trubky za motor, at mam poresene pripadne skripnuti hadic. Vzhledem k faktu, ze mam topeni az za reduktorem v serii a auto i v mrazech topi, v normalnm provoze to problem nebude:)
Odtrh na svickach je dobry napad, dam tem silverum jeste sanci a ty dalsi upravim na 0,6mm. Snad se ta elektroda neutavi.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1460 sec,0.1161 z toho dotazů.