• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
pedál brzdy
Přejít na stranu  1 2 3 [4]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
KopA
Wednesday 02 May 2012 - 21:13:10 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Zajímavý téma - taky jsem to študoval když se mi změnilo chování pedálu.

1. za jízdy: pedál by jste měli sešlápnout a měl by držet jeho pohyb pouze minimální podle intenzity brzdění.

2. s vyp. mot. parkrát sešlápnete pedál ten záhy ztvrdne a nejde sešlápnout - dráha je minimální dle dávkování brzd a síla nutná k brždění enormní (kdo byl tažen na laně bez běžícího motoru ví své)

3. s vyp. mot. pokud pedál klesá tak toto je test používaný mechaniky pro odhalení vadného válce (nejsem si tak úplně jistý že je to spolehlivý)

4. za jízdy: pokud se pedál propadá a intenzita se zdá slabá zkuste pedál pustit a sešlápnout ihned znova - zpravidla stačí 1-2x a přestane se propadat: nevím co ale něco je špatně

5. za jízdy: zkuste motor držet v otáčkách a opakovaně brzdit - po chvíli auto přestane brzdit. To je normální protože posilovači dojde podtlak a je třeba pustit plyn aby se zavřela klapka a motor podtlak doplnil.

Já osobně mám stejné auto asi 10let a před rokem prostě došlo ke změně. Jezdil jsem tak že jsem našlapával - dá se na to zvyknout. Auto prošlo i STK a technik říkal že mu je jedno že pedál klesá hlavně když brzdy brzdí (což teda brzdí). Teď mám cca půl roku služební auto takže to neřeším autem nejezdím. Závadu bych hledal v kostce, v podtlaku (např. prorezlý posilovač nebo netěs. hadičky) a až jako poslední ve válci a to by musel týct do posilovače.


[ Upraveno Wednesday 02 May 2012 - 21:18:13 ]

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
ondra
Thursday 03 May 2012 - 01:05:13 Citovat
Host
luka55 : Ano, Ondra měl samozřejmě nastartovaný motor:-) Ondra není trouba:-D

Ten výkon správně fungujícího posilovače ale dle mě nemůže být donekonečna a až tak velký, že by to dokázalo kapalinu takovým způsobem stlačit a při tom nic nerozervat. Taky jsem psal že trochu ještě klesne, ale rozhodně ne na podlahu, nebo teda během těch pár minut už víc nešel. Schválně to změř, za jak dlouho, když na brzdě stojíš, se ti na tu podlahu propadne, ať mám srovnání.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1680 sec,0.1315 z toho dotazů.