• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vectra B..c20let..zapojení el.
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jarek
Saturday 31 March 2012 - 02:11:30 Citovat
Host
Zdravím.Mám Vectru B 2.0 16v ecotec po vyvářce,komplet GO podvozku,sportovní stavitelný podvozek,brzdy ATE Power disk a mám do ní nachystaný motor z calibry turbo c20let a převodovku F28.Potřeboval bych poradit s elektrikou.motorový svazek z letka mám ale jedná se mě o to jak ho napojit na přístrojovku,který drát na který atd.popřípadě jak co zapojit aby motor chytl.Nemá někdo s takovou přesbavbou zkušenosti?Děkuji za každou sebemenší pomoc.



Gekon
Saturday 31 March 2012 - 09:18:04 Citovat
Uživatel #2398
Registrován: Monday 26 March 2012 - 09:41:59
Příspěvků: 24
Delal sem to jiz nekolikrat ne teda v takto konkretni prestavbe ale daval sem motor z octavky do transportera, z omegy do samuraje, ze sierry do samuraje atd a je fakt ze nejsem tak omezenej palubkou jako ty, ale v podstate sem mel svazek jak z auta tak z motoru dsem se co leze za draty do jednotky a co na jakejch pozicich je a zbytek sem postupne vystipal .. prvne sem to stipal na aute a po kazdym dratku co sem ucvak sem zkusil zda to furt bezi a dela co ma naposled sem to delal opacne a prislo mi ze to e skoro stejna pakarna v podstate k behu motoru potrebues mit napajenou jednotku, imobiliser (ten mne sere nejvic), v nekterejch autech palubku (paruje se s imo), pak potrebujes zapojit cidlo otacek, vahu vzuchu, klapku, čidlo teploty (dulezite), zapalovaci nodul ci civky a lambda sondu-y pak by to melo s nejvetši pravdepodobnosti naskocit no a uvidis co ti bude podle diagnostiky a podle budiku chybet nebo rikat nakou blbost (treba jiny hodnoty čidel pro budiky a pro jednotku a ) - to je ten nejvetsi pruser kdz si berou budiky infomace z jednotky , nebo maji spolecne cidlo treba na teplotu a to cidlo je na obouch autech jine tak si treba jednotka mysli ze voda ma 40 stupnu a ze nemusi mit "sytič ( zvysenej volnobeh") ale skutecnost je takova ze je venku minus 20 a voda ma 5nad nulou auto na v olnobeh tedy pobezi v nizkejch otackach a bude blbe spalovat kuckat atd.. ale na budikach mas teplotu vody 60stupnu .. ohrejes to o 60 stupnu a vysledek jednotka spokojena ty sy myslis ze uz varis a auto je relativne zahraty no a nasloeduje sok kdyz to ohrejes o dalsich dvacet a jednotka vyhlasi ze je to prehraty ty zlomis rucicku o doraz a auto je pritom uplne v pohode..

posli konkretni typ auta a rok atd a kusim se podivat jestli nemam okumentaci aspon k te jednotce co na kterej pin vede.

Ja sem na tom tedka podobne narvat MV6X30XE do suzuki jimny jzednodusit to tak abych si stim mohl kdekoliv poradit a jednoduse vymenit (zavodak do blata) vsechnu utesnit kuli vode atd a ocesat to jen na funkce nezbytne nutne k zivotu a maximalnimu vykonu.

Mitsubishi L400 Space Gear 4x4 Pneu 33" Thornbirt
Offroad trial special - motor x30xe, napravy pajero zadni predni vlastní, kabina a ram jimny, rozvodovka mercedes G, atd
Autoservis Praha 3 - ŽIŽKOFF - 720 344 444 - opravy, upravy, prestavby - mechanicke prace, diagnostika, SVÁŘENI HLINÍKU a nekterych kovu, frezovani, soustužení . klima
Host
Saturday 31 March 2012 - 10:46:16 Citovat
Host
je to opel vectra B 20.16v ecotec x20xev,rv.1998.Takže mysliš že když dostanu do jednotky proud tak by to teoreticky mohlo chytnout?čidla atd. jsou napojené v motorovém svazku.právě bych potřeboval vědět např. který pin na řj je otáčkoměr,který teplota atd.Viděl jsem video kde má borec letko nastartované v dílně na stojanu takže by měl bežet i bez auta ale nevím jak to tam měl přesně zapojené.Díky
Gekon
Saturday 31 March 2012 - 10:58:03 Citovat
Uživatel #2398
Registrován: Monday 26 March 2012 - 09:41:59
Příspěvků: 24
nejde o motorovej svazek ta stekra od motoru de do stekry v aute a ta de do pojistek do relatek do jednotky ... musis mit a nebo vyrobit vsechny dulezity draty - proste zakladni zivotni funkce ... da se to vylaborovat tak za vikend prace a nastartovat na palete de vsechno kdyz mas starter (dost casto drzvi v prevodovce.. takze musis mit oboje nebo specialne udelnej drzka s fremou a starterem ale to na kusove reseni je asi zbytecne ..

Mitsubishi L400 Space Gear 4x4 Pneu 33" Thornbirt
Offroad trial special - motor x30xe, napravy pajero zadni predni vlastní, kabina a ram jimny, rozvodovka mercedes G, atd
Autoservis Praha 3 - ŽIŽKOFF - 720 344 444 - opravy, upravy, prestavby - mechanicke prace, diagnostika, SVÁŘENI HLINÍKU a nekterych kovu, frezovani, soustužení . klima
Jarek
Tuesday 03 April 2012 - 11:55:22 Citovat
Host
Tak díky mému bratrovi který umí luštit schémata jsem se dostal o krok dál.jsou asi dvě možnosti.buď to napojit na starej svazek z x20xev ale musí se přeházet piny na patici k řj nebo c20let svazek napojit na auto plus nějaké další upravy.co se zdá jednodušší?
Jarek
Friday 06 April 2012 - 15:07:56 Citovat
Host
Tak motor už běží..sice mám zapojené jen olej a vodu ale zbytek se dodělá postupně.a krásně to hraje
Anonymní
Friday 29 December 2017 - 14:09:28 Citovat
Host
Montáž c20let místo x20xev musí se něco extra předělávat nebo ty motory sedí stejně?

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2081 sec,0.1654 z toho dotazů.