• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ABS + tachometr , nejde načíst
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Martin
Sunday 05 February 2012 - 23:06:10 Citovat
Host
Ahoj , k závadě s nefukčnim tachometrem a ABS jsem si tady přečet hodně příspěvků a chápu ten problém ale nikde sem nenašel to co to dělá mě , za jízdy se mi kontrolka ABS rozsvítí tim pádem nejde tachometr ale po chvíli tachometr opět naskočí zároveň se rozsvítí kontrolka trakce a obě kontrolky následně zhasnou a všechno běží dál tak jak má , jenže po chvíli se to stane znovu a nebo když už to funguje tak někam dojedu vypnu motor a když potřebuju zase ject tak kontrolka ABS opět svítí a zhasne třeba až po dalšim startu když auto chvíli stojí .Nejde vypozorovat ani že by se kontrolka rozsvěcovala nebo zhasínala při nějakém pravidelném podnětu , prostě se to děje když se autu zlíbí.čidla jsem kontroloval čistil a nic , pojistky sou v pořádku , kabeláž vypadá nepoškozeně .Dnes jsem to měl na diagnostice a chyba žádná , ve chvíli kdy svítí kontrolka ABS auto nejde napíchnout na diagnostiku , s výjimkou budíků nejde načíst vůbec nic auto nekomunikuje takže předpokládáme chyba někde v napájení ? nebo vlhkost která teď zmrzla a něco od sebe oddálila , nebo vadná ŘJ ABS ? nějaká vůle ? Nevim teorií co by se mohlo někde stát je hodně ale necham si poradit takže když by někdo něco věděl budu rád za každou radu , díky moc
Martin
Sunday 05 February 2012 - 23:11:18 Citovat
Host
zapoměl jsem uvést rok výroby 2000 , X20XER
nebi007
Monday 06 February 2012 - 08:33:54 Citovat
Host
Klasická závada - pomalu Ti odchází řídící jednotka ABS. Na clubu je o tom spoustu napsáno. Takhle Ti to pár dní - týdnů bude blnout než to nepůjde vůbec. Opravit se to prakticky nedá (někdo to pry repasuje ale otázka kolem 9000,-), jedině někde sehnat jinou funkční, pokud máš DX tak hodně štěstí při shánění.
Host
Monday 06 February 2012 - 09:14:17 Citovat
Host
takže předpokládam že DX bude označení řídící jednotky ABS která se bude blbě schánět ani mi to nepřekvapuje na tom pekle co mam
ciba
Monday 06 February 2012 - 10:09:02 Citovat
xladas
Uživatel #2032
Registrován: Saturday 10 April 2010 - 19:25:36
Příspěvků: 594
jeste zkus baterii to je takova posledni moznost:)

Vauxhall Omega B sedan 2.5V6 1997(žába),
Opel Omega B combi 2.5TD na ND1997 (Čertík)
Diagnostika Opel a Ford Praha a okoli, kdyby nekdo chtel Mantzel box tak SZ...
wisastar
Monday 06 February 2012 - 10:15:03 Citovat
Host
Host napsal ...

takže předpokládam že DX bude označení řídící jednotky ABS která se bude blbě schánět ani mi to nepřekvapuje na tom pekle co mam


ja mam 2.2 16V a jako peklo mi to teda neprijde ta prevodovka je hrozne zprevodovana...
nebi007
Monday 06 February 2012 - 10:50:16 Citovat
Host
Jednotky DX mám doma 3 ale všechny v háji Když jsme u těch klasických závad na Omegách u mě vede jednoznačně vypadlé ramínko předního snímače náklonu xenonů, nebyla Omega kde by to bylo v cajku - ještě že tato oprava nic nestojí.
ciba
Monday 06 February 2012 - 13:16:44 Citovat
xladas
Uživatel #2032
Registrován: Saturday 10 April 2010 - 19:25:36
Příspěvků: 594
to u taty je naopak problem s vypadavani konektoru u zadni napravy na predku vse ok:D

Vauxhall Omega B sedan 2.5V6 1997(žába),
Opel Omega B combi 2.5TD na ND1997 (Čertík)
Diagnostika Opel a Ford Praha a okoli, kdyby nekdo chtel Mantzel box tak SZ...
Stepo
Monday 06 February 2012 - 14:18:10 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
Jedna je, zda se, stale k mani zde a to za VELMI rozumnou cenu:
Odkaz
Pokud je servo samotne OK, vymenil bych jen elektroniku, at neni s*rani s odvzdusnovanim.

[ Upraveno Monday 06 February 2012 - 14:19:16 ]
kuba
Monday 06 February 2012 - 15:21:31 Citovat
Host
Astra může mít taky DX? Myslel jsem že bylo jen u omeg 3.0

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1631 sec,0.1295 z toho dotazů.