• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zapinanie bezpečnostného pásu
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
J.F.
Sunday 06 February 2011 - 19:55:44 Citovat
Host
Mám opel corsa B, 12 16V a mám problém s nefunkčným zapínaním bezpečnostného pásu. Ten držiak upevnený na sedadle mi nezapne pás. Rozobral som ho a zistil že je tam zlomená jedna pružinka. Vymenil som ju ale opäť praskla. Najradšej by som ten držiak celý vymenil ale problém je že to nejde len tak vyšrubovať na posuve sedadla a vymeniť. Je tam totiž lanko do pyropatrony. Vie niekto poradiť ako to vymeniť a kde sa to rozoberá od tej pyropatrony?
JOB
Sunday 06 February 2011 - 19:59:06 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No nevím , ale co to vyměnit prostě komplet i s tou patronou ? jinak to totiž asi ani nejde

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

J.F.
Sunday 06 February 2011 - 22:03:31 Citovat
Host
V nejakom fore som čítal že to stojí cca 4000 Kč. Ide predsa len o kus plastu a prečo by som mal preplatit aj celú pyropatronu ked ju mám funkčnú. To je rovnaká sprostosť ako keby som mal v pneumatike nizsky tlak vzduchu a namiesto dofukania by som kupil novu pneu aj s diskom __;
JOB
Sunday 06 February 2011 - 22:27:32 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Myslím že tohle bych řešil někde na vrakovišti a né v autorizovaném servisu. Jinak bohužel svět je už takovej.Věř že jsou mnohem dražší součástky auta které musíš koupit celé a přitom by šli opravit levněji kdyby si dokázal koupit jen část kterou ale nikdo neprodává. Bohužel předpínač pasů je bezpečnostní prvek a tak opravdu pochybuju že by se dal koupit novej po částech.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Martas
Monday 07 February 2011 - 10:14:18 Citovat
Host
Ten bowden jde od mechanizmu zamku pasu odpojit a vymenis jen ten mechanizmus.
J.F.
Monday 07 February 2011 - 13:19:39 Citovat
Host
To by bolo vynikajuce keby to tak šlo ale neviem ako. ten bowden je pripojeny na mechanizmus zamku takou slučkou a ta je vyvesená na niečo take ako veľký nit. pozeral som a nevidim že by sa to dalo nejak odšrubovať. Nejaký presnejší návod by sa našiel?
J.F.
Tuesday 08 February 2011 - 19:58:35 Citovat
Host
Hallo kolega Martas. tak vyzera že si moja jedina záchrana skôr než použijem kotučovu brusku Tak ak sa da poprosím napíš nejaky navod ako to rozobrať
J.F.
Saturday 12 February 2011 - 15:01:55 Citovat
Host
Takže som to rozobral a vymenil len prasknutú pružinku v mechanizme. Použil som silnejšiu pružinku z pera. Zatiaľ to funguje ale je pravda že ta originál tam bola silnejšia - asi oceľová. Takže uvidíme do kedy.
Johny
Friday 08 July 2011 - 11:38:22 Citovat
Host
mám rovnaký problém, ako si to rozobral ? Mne sa to zdá zaliate v plaste.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2179 sec,0.1744 z toho dotazů.