• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Klimoąka
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Vaąek
Thursday 31 March 2005 - 22:33:31
Host
zdravím,
koupil jsem auto a aut. klimou a nefunguje. Přitom prodejce v bazaru tvrdil, ľe prej to doplňovali(10/2004) a teďka je to skoro prázdný. Přes brejle a světlo bylo něco malinko vidět u kompresoru. Nevím jestli je to kompresor nebo nějaká trubka a nebo něco jinýho.
1. Dá se to nějak prubnout nanečistoa nebo to musím naplnit a čekat?
2. Umí to někdo za rozumnej peníz opravit a nebo je lepąí sehnat něco na vrakáči?
3. Neznáte náhodou někoho ąikovnýho na klima?
Zn.: Okolí Klatov nebo Plzně výhodou!
senkjů
Yper
Friday 01 April 2005 - 09:23:39
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Prodejci bych pohrozil, ľe pokud závadu neodstraní, tak bych uplatnil OZ o odstoupení od smlouvy o prodeji, protoľe auto vykazuje zjevně skrytou, či zámerně zatajenou vadu. Není mým problémem, jako kupujícího, ľe klimatizaci doplňovali vloni na podzim, kdyľ teď mi ta klimatizace nefunguje. Je potřeba ji ale vyzkouąet odpoledne při slunečném počasí.
Kaľdopádně bych po něm chtěl, aby mi ukázal záznam o doplnění klimatizace - měl by to mít v účetnictví (odpisové náklady), pokud doplnění neprovedl sám ve svém servisu (ale bazary takhle vybavené nejsou - pokud to není ten vyhláąený "AAA-auto", kterému je třeba se vyhnout obloukem.
Také bych po něm chtěl, aby provedl v rámci reklamace doplnění klimy a předvedl mi její funkčnost. Navíc se dá únik zjistit čichací sondou, která se přikládá k různým místům klimatizace a detekuje únik chladícího média.
Za opravu (spíą výměnu) vadného kompresoru klimy je ranec a za vadný expandér zrovna tak.
Také bych se s ním kdyľ tak zkusil dohodnout, ľe kdyľ to neumí doplnit, tak si to nechám doplnit a zkontrolovat na své náklady a pak ľe mi peníze vrátí. Moľností a variant je spousta. Kaľdopádně kdyľ pak máą v ruce nějaký papír od odborníka, ve kterém je popsána závada, tak to je daląí podklad k odstoupení od smlouvy.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Papír
Friday 01 April 2005 - 10:38:29
Host
Kdyľ jsem kupoval auto, tak mi taky nefungovala klima. Řekli mi ľe je jenom prázdná a ľě to stačí doplnit. Tak jsem si jí nechal doplnit, ale kdyľ to dali na vakuum tak mi řekli ľe tam je malej únik, ale ľe je tak malej ľe se to nepozná. Kdyľ dali kontrastní látku tak taky nebyla nikde vidět. Tak jsem to naplnik za 1800,- a za čtrnáct dní byla prázdná. Tak jí musely vyndat a opravit. Stálo mě to 12.000,- Tak si dobře rozmysly zda to jenom doplníą nebo a» di dají dodatečnou slevu.
NIO
Friday 01 April 2005 - 21:04:31
Host
Papír83.208.163.194 napsal ...
Kdyľ jsem kupoval auto, tak mi taky nefungovala klima. Řekli mi ľe je jenom prázdná a ľě to stačí doplnit. Tak jsem si jí nechal doplnit, ale kdyľ to dali na vakuum tak mi řekli ľe tam je malej únik, ale ľe je tak malej ľe se to nepozná. Kdyľ dali kontrastní látku tak taky nebyla nikde vidět. Tak jsem to naplnik za 1800,- a za čtrnáct dní byla prázdná. Tak jí musely vyndat a opravit. Stálo mě to 12.000,- Tak si dobře rozmysly zda to jenom doplníą nebo a» di dají dodatečnou slevu.


u nas plnime za 1000,- a opravu delam za vyndani a za svareni vadnych dilu. Pokud je pryc kompresor da se opravit.
12000,- je zlodejina.


Kazdopadne na zkousku se nemusi vakuoavat ale hned tam trochu narvat plynu a spec merakem aco se pouziva i na lednicky se da prijit i na mikroskulinu.
zalezi na tom, kdo a jak to dela.
Honza
Saturday 02 April 2005 - 13:24:01
Host
Nio - je moľný spravit kompresor, kdyľ po prohlídnutí kontrastní náplní mi řekli ľe to fučí kolem celýho kopresoru?
NIO
Saturday 02 April 2005 - 14:48:27
Host
Honza194.149.122.98 napsal ...
Nio - je moľný spravit kompresor, kdyľ po prohlídnutí kontrastní náplní mi řekli ľe to fučí kolem celýho kopresoru?


zalezi na tom, kudy... jestli je prasklej blok kompresoru nebo jestli to podschazi u priruby na hadice nobo pod remenici
Anonymní
Saturday 02 April 2005 - 16:06:18
Host
[/quote] u nas plnime za 1000,- a opravu delam za vyndani a za svareni vadnych dilu. Pokud je pryc kompresor da se opravit.
12000,- je zlodejina.


Kazdopadne na zkousku se nemusi vakuoavat ale hned tam trochu narvat plynu a spec merakem aco se pouziva i na lednicky se da prijit i na mikroskulinu.
zalezi na tom, kdo a jak to dela.[/quote]


Odkud seą NIO? ®e by jsme se domluvili a nechal bych to udělat. Auto vracet nechci, je jinak v pohodě a moc se mi líbí. _love mail: Email
VA©EK
Saturday 02 April 2005 - 18:41:08
Host
2NIO: Někde jsem četl ľe jsi z Náchoda. Je to tak?
NIO
Saturday 02 April 2005 - 19:17:34
Host
VA©EK82.99.180.94 napsal ...
2NIO: Někde jsem četl ľe jsi z Náchoda. Je to tak?


jj Nachod. ale nepocitej s tim ze to je za den hotovy. nejdrive kontrola, apk demontaz.. nechat opravit a pak vse zpet. to nejaky cas zabere v kazdem servise, pokud to ma byt co nejlevnejsi

Email
ICQ 26338144
Petr01
Monday 04 April 2005 - 10:55:11
Host
Ahoj,
mě v servisu udělali podtlak, řekli, ľe je to v pohodě tak mě to za 1500 naplnili a za měsíc je to zas prázdné, nevíte kde by mohl být problém?
Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1691 sec,0.1319 z toho dotazů.