• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra interiér :: Re: Vibrace do volantu + výměna sedaček
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
King
Odeslal: Wednesday 08 March 2006 - 09:19:58
Ahoj! Chci se zeptat na občasné vibrace do volantu při přejetí nerovností. Mám Opel Astra 1,4, hatchback, X14XE, r.v 2000 a najeto 83 000 km. Dá se s tím něco dělat?

Nevíte taky, zdali se da prohodit LP sedačka za PP sedačku? Řidičova totiž vrže. Taky mi připadá, že nejak víc vysezená...

Díky za informace!

TOM

Poslední odpovědi
mao
Odeslal: Sunday 04 June 2006 - 10:59:26

Tak jsem měl také vibrace kolem 130km zmizely po výměně všech čepu a geometrii
nejva
Odeslal: Friday 10 March 2006 - 07:43:26

Taky mi to kolem 130 lehce vibruje. Nechám to převážit, všechno očistit a za týden už to dělá zase. Po dvou letech jsem si už zvykl. Přitom tlumiče, gumy, hliníkáče nový, prohlídka přední nápravy v servisu (vyměněna taková ta tyčka na stabilizátoru) a je to furt stejný. Pokud to netrhá ruce, tak už to neřeším.
Vodník
Odeslal: Thursday 09 March 2006 - 18:08:39

Tož nezbývá, než řešit. Převážit, přehodit na autě. Může být také zbořená konstrukce u jedné z nich. To by ti v pneuservisu měli umět najít, ale jestli je to o milimetru, tak možná ani to ne. Je to štrapác, uznávám. Ale jinak se asi nedá.
macil
Odeslal: Thursday 09 March 2006 - 17:09:39

No hej, ale u tých zimných to mám vyskúšané do 180 _rendek a nič. Na letných to nad 130 začína byť dosť nepríjemné.
Vodník
Odeslal: Thursday 09 March 2006 - 11:40:24

Ještě jsem nikdy neřídil auto, které by nemělo v nějaké rychlosti nějakou vibraci. V tom soustrojí je obrovská kupa otáčejících se komponentů a není divu, když za určitých podmínek nastane synchronizace několika vůlí a nepřesností, které se materiálovou reznonancí přenášejí po celém autě do neuvěřitelných míst, jimiž se exportují navenek. Vždy je možné tyto podmínky změnit, rezonanci zmírnit nebo posunout do jiných frekvencí. Je jen otázka, jak moc obtěžuje a kam až se vyplatí to řešit. V některých velkých techničácích nebo záručních listech k autům bývá napsáno, že vůz nebyl testován na vibrace a rezonance. Asi vědí, výrobcové, proč to tam píšou.
macil
Odeslal: Thursday 09 March 2006 - 09:53:21

Zabudol som sa podpísať.
Anonymní
Odeslal: Thursday 09 March 2006 - 09:52:11

Mike napsal ...
Ahoj, mam take problem s vibracemi do volantu, mam to pouze pri rychlosti 120 +- 3 km/h, pod i nad v poho, gumy novy, geometrie udelana, z ostatnim jsem zatim nic nedelal. Zajimave je, ze na zimnich jsem tohle nepozoroval.
Chtel bych se zeptat na co doporujete se jeste podivat ?
dik

Som na tom rovnako. Zimné O.K., letné nad 130km/h vibruju. Nechal som niekoľkokrát prevážiť, očistil dosadacie plochy na diskoch aj nábojoch, nechal na stolici otestovať tlmiče (O.K.). Nechávam prezúvať na tie isté disky, tak v tých to asi nebude. Gumy majú za sebou jednu sezónu. Uvidím tento rok. Zadné pôjdu dopredu a naopak.
ooo
Odeslal: Thursday 09 March 2006 - 09:27:07

Pridam sa:
robilo mi to iste:
NOVE GUMY: nad 130km triaslo.
KAMOS v pneuservise- prevazovanie, skusanie../esteze som to neplatil /
nakonie pomohlo dat zadne disky na predok a na ne nove gumy.
Potom to islo OK. Odporucil mi vymenit plechace za ALU.
Ondrej .
Mike
Odeslal: Thursday 09 March 2006 - 08:46:59

Ahoj, mam take problem s vibracemi do volantu, mam to pouze pri rychlosti 120 +- 3 km/h, pod i nad v poho, gumy novy, geometrie udelana, z ostatnim jsem zatim nic nedelal. Zajimave je, ze na zimnich jsem tohle nepozoroval.
Chtel bych se zeptat na co doporujete se jeste podivat ?
dik

Astra G 1,6 SZR Caravan

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0611 sec,0.0190 z toho dotazů.