• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Jaka spojkova sada
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JardaB
Monday 02 June 2008 - 22:22:47 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Americky auta maji normalne automat a takovy kraviny neresi
Docela me prekvapilo, ze V6 v Omeze a v Pontiacu ma zrejme stejny EGR, mechanicky urcite, elektricky promerim a zkusim No nakonec je to GM, ze

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Butvo
Monday 16 June 2008 - 16:43:02 Citovat
Host
Zdar tak som bol v Oplu informovat sa ako je to stou prevodovkou a bylo mi receno ze F18 je s razenim spatecky do predu a F23 je se razenim spatecky dozadu...
Tak ja mam F18 a teraz som sa dival na elitecat.cz a vidim tam dalsie dve moznosti F18 alebo F18+ mozete mi pls niekto stým poradit?
Aky je tam rozdiel? ktoru mam aby som to nekupil spatne?
Som v koncoch...
Martas
Monday 16 June 2008 - 16:50:11 Citovat
Host
Butvo napsal ...

Aky je tam rozdiel? ktoru mam aby som to nekupil spatne?
Som v koncoch...


A na co se aktualne ptas ?

Jaky je mezi prevodovkami rozdil je treba na zde jiz "100x" uverejnenem odkazu Odkaz ale znovu bych zopakoval, ze spojka se kupuje podle motoru bez ohledu na prevodovku resp. vzdy jsem v katalozich videl napr. spojkova sada na VeBe 1,8 16V rv. 1998.
Butvo
Monday 16 June 2008 - 17:15:37 Citovat
Host
Ja se ptam na to kdyz du na Odkaz a dam si tam 2.0 DTI 74Kw/101 X20DTH vyberiem spojkovu sadu tak tam vidim typ sadu SACHS F18 a druhou Spojková sada, RepSet F18+ a je tam u te druhe napsane doplnkovy prodej s centrálním vypínačem relé...
Jaky je tam rozdil F18 a F18+ s tím pluskem? co znamena s centralnim vypinacem rele..??

PS: Je to tak podla prevodovky uvedene vsade aj na autokelly.cz, potvrdili mi to aj v oplu...
Martas
Monday 16 June 2008 - 17:29:46 Citovat
Host
Napriklad na Odkaz je spojkova sada na 2,0 DT(i) uvedena takto :





Tedy napriklad i s uvedenim prumeru, poctu zubu, typu poloosy apod.

Stejne na to abys vymontoval spojku musis u diesela vyndat prevodovku celou ven (takze podlozit/zavesit motor) a to je tolik prace, ze zajet pro spojkovou sadu az si budes 100% jist jakou tam mas je jen zlomek casu.

[ Upraveno Monday 16 June 2008 - 17:58:04 ]
Martas
Monday 16 June 2008 - 17:49:21 Citovat
Host
Jeste bych dodal, ze v dostupnych servisnich manualech a vykresech je F18 a F18+ vzdy pod jednou jedinou polozkou, i obrazky jsou totozne.
Butvo
Monday 16 June 2008 - 17:56:52 Citovat
Host
Asi sa nechapeme...
V tom katalogu co si napsal tak ked to dam vyhladat tak su tam uvedene zase dva druhy spojky podla poctu zubov 14 alebo 24 ziadny typ prevodovky... Ale nic to malo by to byt počet zubu 24...
Ja chcem len poradit na co je centralny vypinac rele jesli to mam kupit aj stym alebo nie?
Skus pls pozriet na Odkaz, vyber mi tam ktora to ma byt...??
Podla tvojho odkazu je to F18+WR...
Butvo
Monday 16 June 2008 - 18:04:04 Citovat
Host
aha takze je to to same... to som chcel vediet... A teraz si odporuc ci mam kupit Sachs alebo Rapset aj s tym centralnim vypinacom rele?? Do coho by si isiel... Znamy rikal ze sachs je lepsi...
VGT
Monday 16 June 2008 - 23:35:51 Citovat
Host
VGT napsal ...

Doporučuji při výměně spojky vyměnit i ložisko (tedy koupit třídílnou spojkovou sadu). Značky, které bych volil: Sachs nebo LUK, eventuelně NK.

To je furt dokola, tyhle otázky ..... Obdivuji trpělivost lidí jako je Martas.
RepSet není značka spojky - jedná se o označení Reparation Set = opravná sada.
Termín: s centrálním vypínačem relé - to tam sedí v tom obchodě s náhradními autodíly někdo jako ty, Butvo, a přeložil tak z angličtiny termín centrální vypínací ložisko. Samozřejmě je to lepší koupit s tím ložiskem (také již zodpovězený dotaz).
Přestaň pokládat ty samé otázky pořád dokola a odvez auto do servisu.
Butvo
Tuesday 17 June 2008 - 07:32:50 Citovat
Host
Sorry ak som niekoho nasral... Chcel som iba vysvetlenie...
V obchode sa ma na to vsetko pytali chcem to kupit za levnejsi z druhej ruky (nove)...
Auto mi moc nehovori iba to ze jazdi... Diki moooccc vsem _; zucastnenym...
Dneska to kupuju...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1621 sec,0.1174 z toho dotazů.