• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Nestejny rozvor kol
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Romek
Tuesday 29 April 2008 - 14:32:31 Citovat
Host
Jedna se mi o rozvor vzdalenost mezi napravami jedna strana a druha rozdil 2cm měřeno i okem vidno, jak jsem psal,hmm snad to bude tim ramenem bo jinak
VGT
Tuesday 29 April 2008 - 16:19:45 Citovat
Host
2 Romek: přiznám se, že s luštěním tvého písemného projevu mám trochu potíže.
Abychom si všichni rozuměli, koukněme, prosím sem Odkaz
Používaná terminologie:
Rozvor náprav.........2450 mm
Maximální šířka.......1635 mm
Maximální délka......3855 mm
Rozchod vpředu.......1420 mm
Rozchod vzadu........1380 mm
Přední převis.............790 mm
Zadní převis..............615 mm
Celková výška.........1415 mm

Pokud se tedy bavíme o rozdílu mezi rozvorem náprav na pravé straně vozu a rozvorem náprav na levé straně vozu, který vznikl po bouračce, tak doporučuji změřit geometrii podvozku a ne zkoumat jen jedno podezřelé rameno přední nápravy. (ví se jakou ránu to auto dostalo a co se na něm následně opravovalo?)
Romek
Tuesday 29 April 2008 - 16:43:06 Citovat
Host
VGT:Ty tvoje ˇposledni věty jsou přesny rozdil mezi pravou stranou a levou ale nevime jakou ranu to auto dostalo jen se snažime dopatrat co tuto nestejnost muže dělat a auto nestahuje na žadnou stranu asi to je tak doladěne P.S. samozřejmě muže se to vzit odvest tady to mate tady to nesedi tady je větši mezera spravte to ale člověka potěsi když by na to přišel ve spolupraci s klubem ,bo i servisy jsou ruzny...............
VGT
Tuesday 29 April 2008 - 19:48:50 Citovat
Host
Člověče udělej si chvilku času na čtení a psaní, ty asi pořád někam pospícháš. Já ti nepíšu, abys to dal opravit, já píšu, abys to dal změřit. To je dost podstatný rozdíl.
Změřit se to dá i doma, když víš co, kde, jak a proč. Můžu ti napsat hodnoty ale to je k ničemu, když nevíš přesně co s tím. A bez urážky - diagnostikem se nestaneš tím, že si přečteš 10 řádků v poradně na internetu (a to ty řádky by musel psát někdo od fochu a ne kde kdo, kdo má díru do ... však víš co myslím! ).
Když máš na autě (na podvozku) křivou nějakou věc a na druhém konci auta je zase něco křivého na druhou stranu, tak je to celé špatně - nicméně auto může i tak jet rovně !! Jen se to projeví něčím jiným - např. nerovnoměrným sjížděním pneu anebo špatným "sezením na silnici".
Když nechceš hned jít do servisu (což doporučuji) , tak už jsi to změřil alespoň sám tím svinovacím třímetrem? Změř rozvory vpravo vlevo. Jestli dokážeš změřit kolmost náprav k podélné ose vozu, tak to udělej? Změř i úhlopříčně podlahu - jestli víš, co tím myslím. Když tím na nic nepřijdeš, najdi ve tvém okolí někoho, kdo to umí změřit (já vím, těžko se takoví lidé hledají) a nech si to tam změřit. Zkus sehnat předtím na dotyčnou dílnu/člověka nějaké reference od jejich zákazníků. Samotný servis vždycky sám sebe pochválí ....
Romek
Tuesday 29 April 2008 - 20:11:07 Citovat
Host
VGT:diky za odpověď zařidime se podle toho , ale posledni dotaz neexistuje taky nějaky odkaz kde je nakres toho zpodku kde jsou dily, body, s udanymi rozměry, toď už vše děkuju
Martas
Tuesday 29 April 2008 - 20:26:27 Citovat
Host
Treba ti pomuze tohle



Romek
Tuesday 29 April 2008 - 20:43:36 Citovat
Host
_; a maš i s ramenama komplet?i tohle je super dik
Martas
Tuesday 29 April 2008 - 20:59:52 Citovat
Host
Kdyz uz si to mermomoci chces delat sam a mas problem zajet na poradnou geometrii kde ti to za pul hodiny promeri komplet (vzdalenosti, odklony, sbihavost, zaklon), tak co treba zkusit zapojit mozek a popremyslet ?

Jen tak me napada co zmerit vzdalenost stred zadniho kola - mezera mezi dverma na sloupku a znovu mezi tim stejnym bodem a stredem naboje predniho kola (ale variaci k jakemu bodu je hodne) ? Tim budes mit jakous takous jistotu ze nejsou hnute obe strany/napravy resp. zistis kde mas rozdil. Samozrejme napred si porovnej rozmery dveri i kdyz aby nekdo zkratil dvere na delku uz je opravdu horrorovy scenar.
Romek
Tuesday 29 April 2008 - 23:00:21 Citovat
Host
Martas:to co mi pišeš tak jsme samozřejmě měřily střed zadniho kola ke dveřim ,spaře,nebo i k prolisu v p rahu tak obě strany stejny, ale opačně měřeno střed předniho naboje leva prava k prolisu v prahu nebo spara u dveři. tak 2cm prava strama vic než leva ,a co mne zajima tak v tom tvem nakresu je o 2cm na pravy straně vic než leva1002 respektive 1000 a i dalši. to jsou zrovna 2cm, tam bude někde zakopanej ten pes asi....................na geometrii a proměřeni zajedu ale nedalo mi to. tak mne nehaňte
Romek
Tuesday 29 April 2008 - 23:05:20 Citovat
Host
toď už vše diky _; za rady a pomoc _;

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2147 sec,0.1659 z toho dotazů.