• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kotouce Zimmermann + desticky Ferodo
Přejít na stranu  1 2 3 [4]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Insan!ty
Monday 19 May 2008 - 07:21:55 Citovat
Host
qpc napsal ...


no jo,ale já mam kotouče na Vectře o fous větší..



Však se dají objednat i 310mm

Destičky objednám asi jen Ferodo Premier, nejsem žáden závodník.. ?:!:
steve
Monday 19 May 2008 - 07:40:56 Citovat
Vectra GTS
Uživatel #1288
Registrován: Tuesday 16 October 2007 - 23:29:05
Příspěvků: 555
No kdyby se dali objednat kotouče 310mm v powerdisku tak věřím ,že by qpc jiné nescháněl,ale bohužel!

Opel Vectra B 2.2DTI 16V SPORT -Prodáno
Opel Astra G 1.6 16V Sportive,3dv. přítulkyně-prodáno
Opel Vectra B 1,6 16V hatchback -Prodáno

Opel Vectra GTS OPC Line 2,2 DTi16v-prodano
Opel Astra Twin top 1,8 16v 103kW Cosmo-prodano
Opel Insignia 2.0cdti,Cosmo ST-prodano
Opel Vectra C OPC 2.8 V6 Turbo 225kW-prodano
Opel Astra J OPC 2015
Opel Insignia A OPC 2014
Opel Astra G Bertone 2000
maxim
Monday 19 May 2008 - 11:32:27 Citovat
Host
Procetl jsem si toto vlakno i to na foru o skodovkach a nejde mi do hlavy jedna vec:
Puvodni kotouce vdrzi rekneme 120 000Km (moje mají 160 000km a vymena j nezbytna). Jak se muzou nekomu zkrivit nove kotouce po 12 000km?! vzdyt je to desetina zivotnosti dilu z prvovyroby! Co si ma pak clovek myslet o kvalite dilu a jaky si pak vybrat?
Nutne musim vymenit predni kotouce i desticky, ale co si mam teda vybrat, kdyz skoro vsechno stoji za prd? Na Lucas/TRW je dobra cena. (Pokud Lucas=TRW). Ostatni nejsou zase o tolik drazsi, ale nerad bych komplet brzdy vyhodil po 10 000Km __;
Nekde jsem cetl, ze RAF menil brzdy za original Opel-mohl by sem napsat, jak je na tom on, co uz na nich neco najezdil.
qpc
Monday 19 May 2008 - 14:36:22 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
vždy existuje několik řad od různých výrobců a zu kotoučů platí,že ty nejlevnější jsou OPRAVDU na pdr !Já ty Brembo párkrát zahřál,vezmeš pak náhodně třeba louři a prudkym ochlazenim se prostě zvlněj.U těch slušnejch ATE i ATE POWERDISK se mě to nestalo a to už ted mam sakra co brzdit Takže nejsem tak bohatý,abych našel nejlevnější(byt Brembo,Zimmerman a ts.) a koupil je.I proto jsem zvědavej na toho s těma Zimmermannama,co se stane,ta cena je lákavá,ale už jsem něco najezdil a mam své zkušenosti.Určitejm věcem prostě nedůvěřuji.

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


qpc
Monday 19 May 2008 - 14:38:39 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
maxim napsal ...

Procetl jsem si toto vlakno i to na foru o skodovkach a nejde mi do hlavy jedna vec:
Puvodni kotouce vdrzi rekneme 120 000Km (moje mají 160 000km a vymena j nezbytna). Jak se muzou nekomu zkrivit nove kotouce po 12 000km?! vzdyt je to desetina zivotnosti dilu z prvovyroby! Co si ma pak clovek myslet o kvalite dilu a jaky si pak vybrat?
Nutne musim vymenit predni kotouce i desticky, ale co si mam teda vybrat, kdyz skoro vsechno stoji za prd? Na Lucas/TRW je dobra cena. (Pokud Lucas=TRW). Ostatni nejsou zase o tolik drazsi, ale nerad bych komplet brzdy vyhodil po 10 000Km __;
Nekde jsem cetl, ze RAF menil brzdy za original Opel-mohl by sem napsat, jak je na tom on, co uz na nich neco najezdil.


Tak kup klasické ATE,ty brzděj solidně,mam je na Vektře a zkoušeno i na Astře... cena dobrá


Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Banik Hodonin
Saturday 02 August 2008 - 18:37:24 Citovat
Host
tuto kombinaci mohu doporucit sam mam to vyskousene tvrde na tvrde normalne plati dat kotouc a desku stejne znacky ale zimm.a ferodo jde to super a jeste bych jse zastal feroda kdyz jse vhodne pouzije tak super brzdi obzvlast u teskych aut cimz omega je!!!
Vraňoch
Sunday 03 August 2008 - 23:01:45 Citovat
Host
Ja jsem mel na Omeze kotouce Zimmermann (nevim jaky typ) a vydrzely ani ne 5000 __; ^au ... proste hruza. Po tehle zkusenosti bych do nich uz asi nikdy nesel. (podotykam, ze to nebyla zadna divocina - pianko jizda)
Insan!ty
Monday 04 August 2008 - 07:53:57 Citovat
Host
Takže já už mám cca dva měsíce namontované vrtané Zimmermanny + desky Ferodo Premier. I mechanik mě přesvědčoval, že jediná správná volba pro tyhle kotouče jsou desky Performance.. Ale cena 3x vyšší než za Premier, to si bohužel nemůžu dovolit.. Najeto mám zatím jen cca tisíc km a místy je ještě na kotoučích vidět opracování z výroby, ale brzdí tu úplně jinak.. :o Předchozí kotouče možná byly ještě orig, nebyly nijak extra sjeté, ale nebrzdilo to nic moc, při prudším brždění rychle uvadly a byly gumové, i když jsem tlačil více na pedál, tak brzdily pořád stejně.. Pak jsem jednou brzdil z rychlosti 200km/h a málem jsem si crnknul do textilu, ještě v ten den jsem objednával Zimmermanny.. ROzdíl je obrovský, skoro bych řekl neuvěřitelný, ne že brzdí lépe, to je moc jednoduše řečeno - ono to brzdí úplně jinak! První nástup je ostrý (to byl i s orig. kotouči), pak brzdí chvilku (1,5 - 2 sek) pořád stejně (původní v tu chvíli začaly vadnout..) a asi po téhle chvilce, kdy se zahřejí, začnou brzdit (při stále stejném tlaku na pedál) mnohem agresivněji a začiná mi problikávat ABS (to se předtím stalo jen na ledě ) takže začnu brzdit a pak spíše pedál povoluju, protože jinak bych snad vyletěl oknem.. Fakt jsem maximálně spokojen, na VeBe caravan X20XEV mě vyšly kotouče na 7tis, desky 2.5tis a výsledek předčil očekávání.. Dokonce nemám zaprašené předné kola od desek, asi mají tvrdší směs..
qpc
Monday 04 August 2008 - 10:52:52 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
na klasické verze B Vecter bych stějně volil zlatou vyzkoušenou cestu a to ATE Powedisk,cena je ted dobrá jak za kotouče,tak za destičky.Ale proč ne,ty vrtané Zimmermanny jsou OK

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1750 sec,0.1228 z toho dotazů.