• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
PBV ventil
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Email
Monday 11 June 2007 - 01:44:01 Citovat
Host
Ahoj, tak som vcera namontoval PBV (Power Boost Valve) do Omega B Caravan X20XEV.
Vyzera to takto:

Stranka vyrobcu:

Stalo ma to 7800,- Sk a 4 hodiny mojho zivota .
PBV som nastavil na 2,5 atm (viete niekto, aky je standardny tlak?). Zaujimave je, ze ked sa benzin zohreje, tlak klesne na 2 atm.
Uz teraz vsak mozem povedat, ze auto podstatne lepsie zrychluje v celom rozsahu otacok. Co je vsak uplne super, reakcia na plyn je okamzita. Ked mam napr. 2000 ot. na 2ke a pridam naplno, je to kopanec do chrbta.
Este dodavam, ze mam sviecky Denso Iridium a motor ma Chiptuning a naporove sanie.
Zatial este o vykone v konkretnych cislach moc neviem rozpravat (cakam este na zvody, potom zmeriam).
Uspechy su (este bez PBV, vyberam silnejsie auta):
- novy VW Passat s 2 vyfukmi po stranach, ktory mi nevedel ujst a v 190 som musel ubrat.
- Superb TDI 160PS (kamaratov) - utiekol som mu v stupani z Hronskeho Benadika (ak to poznate), konecna rychlost 200 na 4. stupen
- Mercedes ML400CDI predbehnuty okolo 200
Neuspechy:
- Touareg V10 TDI sa mi vzdialil (z krizovatky)
- Renault Clio II Turbo mi usiel pri zrychlovani od 40-80
- a mnoho inych (
Takze asi tak priatelia.
Tuningu zdar
PS: skusim natocit nejake vide 0-200 a hodit to sem, zaujima ma, ako stojim v porovnani s 2,5V6 manual. prev.



Email
Monday 11 June 2007 - 01:46:12 Citovat
Host
Este raz obr.:
Odkaz
Stranka:
Odkaz
ýbrc
Monday 11 June 2007 - 11:03:03 Citovat
Host
kajo@infopres.sk napsal ...

Este raz obr.:
Odkaz
Stranka:
Odkaz



co na to říct ,snad jen pozdravuj kolegy hasiče u vás na slovači _; nám je fuk jestli porcujeme auto otuněný nebo seriový ?lola
Email
Monday 11 June 2007 - 11:26:43 Citovat
Host
ýbrc napsal ...

co na to říct ,snad jen pozdravuj kolegy hasiče u vás na slovači _; nám je fuk jestli porcujeme auto otuněný nebo seriový ?lola


Heh, myslim si, ze skor budes vystrihavat niekoho, kto mal skodu 105 a kupil si potom nieco trosku silnejsie a v 120kmh nezvladol zakrutu __; Vies, ja netunujem auto preto, aby som sa nanho potom chodil pozerat do garaze To by som si radsej kupil Corsu 1.0 (nic proti Corse). Ale uplne Ta chapem, pretoze poznam ludi, ktori su na cestach nebezpecni. Ibaze tu sme v Tuningovej casti fora a my - ludia postihnuti _; tuningom si rozumieme.
VGT
Monday 11 June 2007 - 13:47:33 Citovat
Host
Standartní tlak paliva u X20XEV jsou 3 Bary při odpojeném podtlaku z regulátoru tlaku paliva Odkaz
PBV ?? To jsem ještě neslyšel,ale jako dítě jsem měl na kole Eska přehazovačku PBW (Praha,Berlín, Waršava) ?lola
A co tyhle regulátory tlaku paliva?? Odkaz Odkaz
Anebo si upravit standartní regulátor Opel.
pipi
Monday 11 June 2007 - 13:55:30 Citovat
Host
H a jak ho upravit?Má to vůbec smysl?
VGT
Monday 11 June 2007 - 14:47:13 Citovat
Host
pipi napsal ...

H a jak ho upravit? Má to vůbec smysl?

Samo o sobě to smysl nemá (probírá se to tu každý druhý týden furt dokola). Jen jako součást celého balíku úprav.
pipi
Monday 11 June 2007 - 14:55:00 Citovat
Host
Jsem si říkal, ale když na to lidi mají aď vyhazujou peníze
Email
Monday 11 June 2007 - 20:47:44 Citovat
Host
Dik za info. Tie regulatory su za dobre ceny, urcite plnia svoju ulohu. Predtym som mal jeden takyto univerzalny dielec, no nevedel som ho namontovat. Tento moj "PBV" bol dodavany so sadou adapterov (vlastne - s jednym adapterom - namiesto stareho regulatora a s nejakymi spojkami a hadickami), takze montaz bola dost jednoducha. Hmm, ale 3 bary, to je teda dost vysoky tlak. Skusim ten moj stary regulator otestovat pomocou kompresora, ze pri kolkych baroch prepustal. Nechcel by som, aby nieco prasklo. Ono to ma byt nastavene tak, ze pri pokojnej jazde je tlak rovnaky ako s povodnym regulatorom. Iba ked sa prida plyn na podlahu (strati sa podtlak), tlak benzinu vyskoci. U mna to teraz pridava na cca 4atm.
ýbrc
Tuesday 12 June 2007 - 20:47:40 Citovat
Host
dost často jsem stříhal lidi ze škodovky kteří nepočítali s tím že je někdo mine dvoustovkou ,
ale máš svuj mozek...a zatím v hlavě..tak at ti tam co nejdýl vydrží _;

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1601 sec,0.1143 z toho dotazů.