• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Klapání
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Rado
Tuesday 15 February 2005 - 09:24:09
Host
Při jízdě se mi z motorového prostoru (motor X16SZR) ozývá nějaké »ukání (periodické cca 5x za vteřinu) -prostě to drčí takové ca ca ca ca ca . Poslechem jsem zjistil, ľe jde pravděpodobně ze vstřikování a jen kdyľ mám nohu na plynu. Pokud začnu brzdit motorem tak hned ustane, ale pokud přidám nebo motor jede na volnoběh tak začne znova. Perioda »ukání se mění v závislosti na otáčkách motoru, čím vyąí otáčky tím to »uká rychleji. A jeątě jedna zajímavost, »uká to jen kdyľ je kolem nuly nebo níľe. Těď o víkendové oblevě to přeąlo, ale dnes za mrazivého rána zase. Přemýąlel jsem i o loľiscích v alternátoru nebo něco v rozvodech, ale to by to »ukalo asi pořád. Tak snad krokový motorek ve vstřikování, jelikoľ je to jediná točivá součástka, ale nevím to přesně. Pokud mi můľe někdo poradit tak budu rád.
riwal
Tuesday 15 February 2005 - 09:46:26
Host
Těsnění pod parohama nebo prasklý parohy.
macil
Tuesday 15 February 2005 - 10:01:56
Host
Čo sú tie parohy? Výfuk? Tieľ mám pocit, ľe v mraze mi tam niečo jemne klape. V aute to poču» nie je, iba vonku, ale keď sa motor trochu ohreje, alebo keď je nad nulou, tak to prestane.
riwal
Tuesday 15 February 2005 - 10:14:15
Host
Parohy jsou svody výfuku jednotlivých válců do potrubí výfuku.
Jemné »ukání které se za studena ozývá z hlavy motoru můľou bejt hydraulická zvihátka ventilů - hydroątely.
Rado
Tuesday 15 February 2005 - 11:09:54
Host
O poąkozeném těsnění pod parohama vím, ale nedával jsem to do souvislosti. Ono se to projevuje i jinak ( jako děravý výfuk). Po prudkém přidání plynu v nízkých otáčkách nebo při jízdě do prudkého kopce na niľąí otáčky (pod 2100 /min) to pěkně chrčí a basuje. Ale jinak díky za odpověď.
riwal
Tuesday 15 February 2005 - 11:18:16
Host
jj to je ono
macil
Tuesday 15 February 2005 - 12:40:20
Host
riwal napsal ...
Parohy jsou svody výfuku jednotlivých válců do potrubí výfuku.
Jemné »ukání které se za studena ozývá z hlavy motoru můľou bejt hydraulická zvihátka ventilů - hydroątely.


Áno tie zvody som mal na mysli.
A mám sa kvoli tomu »ukaniu znepokojova», alebo je to v poriadku?
Sory za moľno trochu priblblé otázky, ale som začiatočník.
riwal
Tuesday 15 February 2005 - 13:11:54
Host
No já bych se teda znepokojoval. Nech to někde prohlídnout jestli je to ono - těsnění nebo prasklý. Těsnění vyměnit a prasklina de někdy zavařit a nebo dát nový parohy.
Pokud je to ono, tak to má vliv na spotřebu a výkon.
Rado
Tuesday 15 February 2005 - 13:22:55
Host
Mohu potvrdit, na výkon to vliv má. Poąkozené těsnění je vidět mezi hlavou a parohy. Jenom doufám, ľe nebude poąkozená hlava. Zatím opravu odsouvám, je zima a čekám aľ se oteplí. Přece jenom se moc dobře v mraze nepracuje. Kdyľ jedu a auto basuje, tak stačí větąinou malinko ubrat, basování přestana a auto začne výrazně akcelerovat.
Anonymous
Tuesday 15 February 2005 - 13:26:45
Host
riwal napsal ...
No já bych se teda znepokojoval. Nech to někde prohlídnout jestli je to ono - těsnění nebo prasklý. Těsnění vyměnit a prasklina de někdy zavařit a nebo dát nový parohy.
Pokud je to ono, tak to má vliv na spotřebu a výkon.


Ja som myslel, či sa mám znepokojova» kvoli tomu »ukaniu hydroątelov.
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1789 sec,0.1438 z toho dotazů.