• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Nejde nandat buben
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Koby
Friday 04 August 2006 - 20:12:48 Citovat
Host
Prasklo mi lanko ruční brzdy a při výměně jsem musel sundat buben.
Jednoduchý. Odstranil krytku, odstranil závlačku, povolil matku, vyndal podložku a ložisko, nakonec jsem mírnym poklepáním vyndal buben. Vyměnil lanko Smile

Jenomže... Pakny se jaksi roztáhly a ted neexistuje ten buben dát zpátky. U prasátka drží pevně, dole za tu zarážku taky. Mezi jsou odkloněny asi cenťák od té zadní strany bubnů nebo jak bych to vysvětlil. Ale tím by ten buben měl jít nandat ještě lehčeji. Pakny tím že jsou trochu sklopeny dělají bubnu ještě pozvolný náběh. Ale buben nandám max. na 1,5cm paken. Dál ani tuk. Poklepávat kladivem jsem zkoušel a nic jinýho mě nenapadá.
Máte nějaké nápady vy? Díky
Martas
Friday 04 August 2006 - 20:21:53 Citovat
Host
No jestli mas dostatecne povolenej bovden rucni brzdy tak predpokladam ze i Corsa je vybavena samostavy na pakny takze povolit oba ty tisicihrany (kazdy se povoluje na opacnou stranu) tim by se mely pakny pritahnout. Pokud si pri sundanym bubny slapnul na brzdu nezbyde nez povolit trosku odvzdusnovak a stahnout prasatko a nasledne odvzdusnit.
JOB
Friday 04 August 2006 - 20:22:46 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No možná je lanko jen moc naplé.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Koby
Friday 04 August 2006 - 22:22:10 Citovat
Host
Můžu poprosit o vysvětlení, co je samostav? Protože pokud si to z dneška dobře pamatuju, tak žádný tisícihrany jsem neviděl. Je tam levá pakna, pravá pakna. Obě jsou spojeny nahoře takovym štelovátkem pro jejich nastavení a hned pod štelovátkem je pérko. Tyto dvě věci jsou hned pod prasátkem. A dole je na zbytku bubnu nebo jak bych to nazval ta zarážka. Ta ruční brzda je tam udělaná tak, že na té pakně směr zád auta je takovej malej hák, na který se navlíkne lanko ruční brzdy. Ten hák pak rozhýbe levou i pravou paknu.


Jinak lanko na druhym konci(místo kde se rozdvojuje ) neni samozřejmě eště přichycené, takže lankem to nebude.
Martas
Saturday 05 August 2006 - 08:41:41 Citovat
Host
Koby napsal ...

Můžu poprosit o vysvětlení, co je samostav? Protože pokud si to z dneška dobře pamatuju, tak žádný tisícihrany jsem neviděl. Je tam levá pakna, pravá pakna. Obě jsou spojeny nahoře takovym štelovátkem pro jejich nastavení a hned pod štelovátkem je pérko. Tyto dvě věci jsou hned pod prasátkem.


To je ono je to rekneme dlouhej sroub kterek rozevira pakny a je na nem rohacek kterej ma automaticky regulovat vuli paken. Vycistit a seridit. Buben by mel jit nasadit "ztuha" a pri otaceni lehoucce drhnout.

[ Upraveno Saturday 05 August 2006 - 08:43:24 ]

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1754 sec,0.1386 z toho dotazů.