• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Únik oleje za sání u omegy 2.5TD
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
bruno
Tuesday 11 January 2005 - 23:04:50
Host
Nevíte někdo čím je ľe mi kape olej ze sání u omegy 2.5TD? je to někde v místě kde je napojená gumová hadice do odlitku sání k jednotlivým válcům.hadici sem vyměnil a spony taky ale kape to někde jinde.kaľdý říká něco jiného:1-olej z turba,2-olej teče přes pístní krouľky a následně do sání 3-je tam recyklace výfukových plynů a u ní je prasklá membrána která je právě v tom odlitku pod kterým to kape.tak nevím poradte kdo s tím měl problémy.diky
Anonymní
Tuesday 29 March 2005 - 23:24:49
Host
koukni do sání ten olej bude z turba .ten odlitek je egr ventil.
Yper
Wednesday 30 March 2005 - 08:25:54
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Bruno:
Před turbem je na sání vzduchu napojeno odsávání par z víka vetilů na hlavě. Pokud bude olej uľ tam (a bývá trochu vľdy), tak to nemusí být nutně turbo, pokud máą spotřebu oleje v normě.
Někdy pomůľe změnit výrobce olejů - dát olej s menąím indexem odpařivosti a s přísadou proti tvorbě aerosolu nebo více viskozní - ale jen podle doporučení výrobce motoru.
Já to tam mám na X20DTL také trochu - dotáhl jsem hadice a změnąilo se to.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Rado
Wednesday 30 March 2005 - 15:42:08
Host
Mel jsem stejny problem.Ne ze by vylozene valil olej ale proste prosakoval a roztahovalo se to po te zminovane male tluste hadici a po EGRu. Dotah jsem spony racnou,protoze sroubovakem to nestaci!!A dotah jsem taky ty ctyri matky nebo srouby,ted uz nevim presne,ktere drzi EGR na odlitku sani!U tech dvou ze spoda si trusicku vykloubis ruce ale jde to!Po ujeti 1500km tam neni po oleji ani pamatky!
Xomix
Wednesday 30 March 2005 - 16:10:50
Host
Jo jo, přesně jak píąe Rado - utáhnout ráčnou. A čas od času dotáhnout. Ty spony nebo ta guma prostě časem troąku povolí a prosakuje to.
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1776 sec,0.1471 z toho dotazů.