• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Svìtla pro denní svícení HELLA
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lib
Wednesday 17 May 2006 - 08:37:44 Citovat
Host
JardaB napsal ...

Ja mam trochu obavy, ze vubec nebude zalezet na tom jestli na aute svetla na denni sviceni jsou a jakeho typu, ale jestli bude nekde papir s dvaceti razitkama, ze tenhle model ma homologovana svetla pro denni sviceni...

Ja mam spis strach, ze ikdyz budu svitit jak stromecek, tak me stejne sejme nakej debil pri predjizdeni, ozrala, radoby zavodnik co nevybral zatacku nebo kamionak, co si ho zrovna nechava kourit
Bad.Man
Wednesday 17 May 2006 - 08:52:04 Citovat
Host
S těma světlama od Helly je několik problémů .... nikoliv designových nebo technických .... předně když je dáš místo mlhovek tak o mlhovky přijdeš - ty pak dáš kam ??? Za druhý - když je dáš místo mlhovek tak tě švestky budou stavět za to že svítíš mlhovkama .... i když jim ukážeš papír a pokutu třeba nakonec nedostaneš tak za ten opruz to nestojí .... a za třetí - to že světla jsou homologovaný našim orgánům nestačí .... musí mít homologaci pro daný typ auta - takže nakonec tu pokutu přecijen dostaneš .... tudíž podle mě tyhle světla od Helly jsou jen další pokus jak se přiživit a vytáhnout prachy z kapes nablblejm tuzingářům ..... což o to oni si to zaslouží .... ale nechápu proč to Hella dělá - jako v podstatě jedinej dodavatel pro automobilky tohle přece nemá zapotřebí ....
IPI
Wednesday 17 May 2006 - 09:14:54 Citovat
Host
to JOB : samozřejmě jsou to malichernosti, ale chtel jsi nějaký důvody, tak jsem Ti je dal, leč hlavní důvod je, že prostě chci efektivně vyřešit denní svícení ... ;
to Martas : konstrukce světel pro denní svícení je postavená na bázi dálkových světel, tudíž i relativně malý výkon 6-21W by měl mít vysokou bodovou svítivost = dobrá viditelnost - prováděcí předpis tedy stanoví, že tyto světla nesmí jít zapnout společně s potkávacími, aby v noci neosilnovaly....
to Lib :konečně se mě někdo zastal, už jsem si myslel, že jsem magor..., otázka legislativy je zajimavější, v jiném vlákně někdo říkal, že co není v homologaci auta jako celku, jako by nebylo schváleno, což je nesmysl, protože to by se pak nedaly montoval alarmy, autofolie na skla ap., které mají své vlastní homologace. Zvláštní prováděcí předpis povoluje montáž sv.pro.d.svícení např. do pozic mlhovek, ovšem jak policajti poznají, že se jedná o s.p.d.s. a ne o mlhovky to fakt nevím...
Lib
Wednesday 17 May 2006 - 09:20:44 Citovat
Host
IPI napsal ...

Zvláštní prováděcí předpis povoluje montáž sv.pro.d.svícení např. do pozic mlhovek, ovšem jak policajti poznají, že se jedná o s.p.d.s. a ne o mlhovky to fakt nevím...

Nepoznaji, budou ti chtit naparit flastra, ty odmitnes, pujde to na prestupkovy, tam budes muset dokazat, ze mas vsechno v poradku (homologaci, technickou, zapisy buhvi kde apod) a pak jsi z obliga. JENZE jak rika bad.man - kdo by chtel tohle vsechno postupovat pri kazde akci krystof a obcas i v mezicase? Resenim by byl asi zapis do OTP - vzadu je kolonka "Jine:" a tam by slo zapsat neco na zpusob "Vozidlo je vybaveno svetlomety pro denni sviceni na pozici mlhovych svetel"
Egi
Wednesday 17 May 2006 - 11:19:25 Citovat
Host
Zdravíčko.
Osobně na autě mam světla pro denní použiti. Pravdou je, že mi občas zastavěj krystofove, ale jelikož mam i mlhovky a vykopírovaný zákon o svícení sebou. Tak mi pak akorát zamávají a jedu dal. A ta sranda, jak nevědí co říct, když můžou buzerovat oni, tak proč ne i já je. Ostatně, oni nejsou tak chytří jak vypadají, jsou to jen policajti a to mluví za vše. Příklad: Zastavil mi a že jedu na mlhovky, tak jsem mu je rozsvítil a ukázal část zákona. Zrudnu, řek že ho ještě nečetl a vidí poprvé, zasalutoval k odjezdu. Jelikož nás bylo v autě 8, tak nasledoval výbuch smíchu.
info
Wednesday 17 May 2006 - 14:22:43 Citovat
Host
Světla pro denní svícení s homologací jsou schválena pro použití v ČR a je možné je namontovat na jakékoliv auto i dodatečně. Homologací se nemyslí homologace výrobce automobilu, ale platná homologace světel jako denních (RL) - předpis ECE/ES č. 87 a montáž musí být podle předpisu č. 48 (umístění, zapojení). Pokud policie nebo obecní úřad takovou homologaci neuzná, postupuje v rozporu s platnými předpisy. To vše mám ověřeno přes USMD Dekra (nadřízený orgán STK) který ještě vše konzultoval s MD, a UVMV (Ustav pro výzkum motorových vozidel) . Tahle stanoviska jsem si vyžádal pro správní řízení po setkání s jedním obzvlášť nevzdělaným dopravním policistou.
Správné je pouze tvrzení o nutnosti rozsvítit s denními světly i obrysová, to platí do 30. 6. 2006. Potom bude možné jezdit jen se samotnými denními světly. Tlumená zároveň s denními svítit nejen že nemusí, ale dokonce přímo NESMÍ - viz předpis ECE/ES č. 48 - světla pro denní svícení se musí automaticky vyřadit z činnosti při rozsvícení hlavních světlometů.
Jeden zajímavý osvětový článek konečně taky vyšel ve Světe Motorů tento týden ( 9.5.)
info
Wednesday 17 May 2006 - 14:26:38 Citovat
Host
Jen bych doplnil, že ta příloha 1 jsou homologační předpisy EHK/ECE a denní světla tam jsou (EHK/ECE č.87). Na montáž se vztahuje předpis EHK/ECE č. 48, odstavec 6.19.
1)Montáž: nepovinná na automobilech. Zakázaná na přípojných vozidlech.
2)Počet: dvě
3)Uspořádání: žádný zvláštní požadavek
4)Umístění:
Na šířku: bod přivrácené plochy ve směru vztažné osy, který je nejdál od podélné střední roviny vozidla, nesmí být vzdálen více než 400 mm od vnějšího obrysu vozidla. Vzdálenost mezi vnitřními okraji obou přivrácených ploch ve směru vztažných os nesmí být menší než 600 mm. Tato vzdálenost může být zmenšena až na 400 mm tam, kde je celková šířka vozidla menší než 1300 mm.
na výšku: nejméně 250 mm a nejvýše 1500 mm nad vozovkou.
na délku: na předku vozidla. Tato podmínka se považuje za splněnou, jestliže vyzařované světlo neobtěžuje řidiče ani přímo, ani nepřímo přes zpětná zrcátka nebo jiné světlo odrážející plochy na vozidle.
5)Geometrická viditelnost:
Horizontální úhel +- 20 stupňů, vertikální úhel +- 10 stupňů
JOB
Wednesday 17 May 2006 - 17:29:44 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Tak já teda uvedu aspoň nějaký důvody proč ne.Jednak když si vezmu potíže s instalací,dále pak cenová návratnost a jak už tu někdo psal tak namontovat si něco na auto byť schválené a pak u každý hlídky stavět ,no možná tě to baví povídat si s policajtama ale já radši nevyčnívám z řady a taky si mě většinou policajti nevšímaj.
Krom toho uvést jako důvod opotřebení parabol ? Jak dlouho si nejdéle vlastnil jedno auto ?
Jsou to vaše auta a namontujte si tam třeba vodotrisk ale jsou to vyhozený prachy a lákadlo na policajty.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

qpc
Wednesday 17 May 2006 - 17:48:24 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
a budou povolená? já mam pocit,že je tam dáno,že budou muset celodenně svítit potkávací světla..,ne?

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


ýbrc
Thursday 18 May 2006 - 10:21:42 Citovat
Host
qpc napsal ...

a budou povolená? já mam pocit,že je tam dáno,že budou muset celodenně svítit potkávací světla..,ne?


potkávací světla a nebo svcětla pro denní svícení jeli jimi vozidlo vybaveno

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2479 sec,0.1795 z toho dotazů.