• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
pískání od zadního kola, brzd. kotouče?
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Luba
Sunday 09 January 2005 - 17:27:00
Host
Zdravím, včera se mě stala taková příhoda - jedu po dálnici a najednou se začalo někde od zadu ozývat pískání. Nejdříve pomohlo zabrzdit, ale později uľ ne. Zastavil sem a PZ disk byl úplně rozpálený, LZ byl studený. Nechal sem to vychladnout a dojel pomalu domu, kde sem sundal kolo. Destičky OK, s brzd. kotoučem jde otáčet, ale v jednom místě trochu drhne. Na kaľdé straně byl skoro 1mm opotřebovaný a asi je uľ trochu zvlněný. To samé jsem potom naąel i na druhém zadním kole (malé drhnutí, opotřebení).
Tak a otázka zní, od čeho myslíte ľe bylo to pískání, které uľ se teď neozývá a dál, jestli má cenu nějak řeąit ty kotouče - vyměnit, stočit, nebo je nechat jeątě nějaký čas doľít...
Diky L.
Astra G, 1.8 16V, cca 80tkm
riwal
Sunday 09 January 2005 - 17:43:51
Host
Co takhle loľisko. Kdyľ drhnou desky, tak zpravidla nepískají, pokud nejsou na kov, ale loľisko ano.
Luba
Sunday 09 January 2005 - 17:49:37
Host
Mno loľisko mě taky napadlo, ale to by pískalo pořád ne? A navíc po 80tkm by snad mělo být ok.
riwal
Sunday 09 January 2005 - 17:50:58
Host
Nenech se mýlit. Můľe odejít klidně a pískat stále taky memusí.
dada
Sunday 09 January 2005 - 20:25:02
Host
prubni třmeny, musí se jimi dát pohybovat, pokud jsou čepy chyceny tak to můľe taky blbě vracet a je zle.....dělal mi to kadett, samo na předku na zadku byly bubny
Yper
Tuesday 11 January 2005 - 12:07:48
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No nevím jak je to přesně dělané u Astry, ale pokud je tam bubnokotouč a ľe asi ano, tak si myslím, ľe by to mohlo také dělat neutaľené kolo a zvláą», pokud tam teď v zimě máą plecháče a v létě hliníkáče a pouľíváą pro oba typy kol stejné ąrouby - tj. kónusové pro hliníkáče (ty se v plechu můľou povolit) nebo obecně povolené kolo. Bubnokotouč na zadních kolech je na Nábě drľen jen jedním malým ąroubem se zápustnou hlavou a to jen proto, aby otvory v bubnokotouči, kterými procházejí ąrouby od kola, byly správně nastaveny vůči dírám se závitem v Nábě.Zadek totiľ musí být utaľen dost natvrdo, jinak při brľdění (nebo zhoupnutí) začne plavat a to je to pískání, nebo můľe plavat i trvala - trvalé pískání a tření o jednu destičku a pak se i hřeje.Bubnokotouč je vlastně jen nasazen na středovém vystřeďovacím okruľí Náby a jde sundat volně rukou - kdyľ není zajiątěn tím jedním mlým ąroubečkem- nic ho vlastně nedrľí-jen ąrouby od kola.
Jinak mírně hází vąechny bubnokotouče - kdyľ to stočíą, tak po čase se znovu zvlní - je to dáno tím, ľe je to nevyzrálá litina - jen ©védové mají min. jeden rok tyhle věci zrát na slunci, vodě a mrazu na dvorech - a moľná, ľe ani oni uľ nee.
Vsadím boty, ľe teď, kdyľ jsi sundal kola a znovu je nasadil, tak to uľ nepíská a ani nedře. Stačí, aby nebyl dotaľen jen jeden ąroub!
Pokud ti to jiľ nedělá, tak bych to zvláą» neřeąil.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Luba
Monday 28 February 2005 - 09:59:51
Host
Protoľe se mi to znova objevilo, tak jsem to včera rozdělal. Kotouč trochu drhnul, takľe sem měl podezření, ľe se něco nevrací. ®ádný bubnokotouč u mě není, ručka zadělaná přes lanko ke k třmenu. Kdyľ jsem to vąechno sundal, tak vąechno chodilo ok, ručka, pístek, zkrátka ľádný problém. Takľe pro jistotu sem to promazal a navíc otočil pístkem několikrát doprava (vleze dovnitř) - tím to po nasazení přestalo drhnout a teď je vąechno ok a vůbec nic se nehřeje....
pr»ka
Monday 28 February 2005 - 13:18:47
Host
Jeątě taková blbos ,jak přitahujeą ąrouby aby byly namazány.Pokud je tam dáváą na sucho a drhnou povolí se ti za chvíli.Moľná ľe jsi je mazal já jenom tak..
Luba
Monday 28 February 2005 - 15:35:03
Host
Mno jasně, ąrouby jsem nijak nemazal, přikáp sem je lepidlem na kov Lacetti?, povolí jen velmi hrubou silou... Jen musíą dát bacha aby toho lepidla nebylo moc a nebylo to z nějaký vyąąí řady, potom nepomůľe ani velmi hrubá síla
BRTO
Saturday 12 March 2005 - 21:56:48
Host
Ahoj mel jsem podobny problem, obcas mi desne piskalo zadni kolo. kdyz jsem to cele rozebral tak jsem zjisit,ze mi spadla pruzinka,ktera nejakym zpusobem patrila k rucce a drhla. mel jsem to dost dlouho nez jsem se rozhodl to rozebrat. Predpokladam,ale ze kdyz to mas rozebrane tak to asi tohle nebude
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1456 sec,0.1148 z toho dotazů.