• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega ostatní v
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
je mozno tahnout na lane automat ?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
marek
Tuesday 07 March 2006 - 10:57:52 Citovat
Host
potřebuju odtahnout auto s automatem asi 5 km.je mi jasny že se to nema tahat teřba 30 km ale myslite si že tech 5 km nic neprovede. díky
Brouček
Tuesday 07 March 2006 - 11:36:52 Citovat
Host
osobák v automatu jsem zatím netáhl,ale řekl bych ,že pokud máš na převodovce zařazený N,tak by to vadit nemělo.Taky asi záleží na poruše vozu-důvod odtahu
JardaB
Tuesday 07 March 2006 - 11:49:55 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Ohledne odtahu automatu byva informace v manualu - vetsinou kolem max 40km nizsi rychlosti. Pokud to dyl stoji, tak to bude podstatne horsi, protoze olej stekl. Prevody se totiz nekoupou v oleji, ale vsechno je mazano tlakove, tak se to bez nahozeneho motoru nepromaze a casem asi zadre. Co je na volici je uplne fuk (krome P) protoze je vsechno ovladano hydraulicky, takze bez motoru tam je N tak jako tak.
Pokud ale jde nahodit motor a odtah je kvuli AT, tak by nemel byt problem.
5 km hodne malou rychlosti (~30) by snad mel prezit bez problemu.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
marek
Tuesday 07 March 2006 - 12:25:58 Citovat
Host
Jarda B - diky za info.auto stoji asi dva dny takže je olej stečený.motor nenastartuju takže se tam ten olej nenatlakuje takže nevím jestli to těch 5 km zvladne.
Legend
Tuesday 07 March 2006 - 14:59:17 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
to by mělo zvládnout, táhli jsme Scorpio s posraným motorem přes celou Prahu rychlostí 50km/h a po výměně motoru automat fungoval bez problémů

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Jirka
Tuesday 07 March 2006 - 15:08:10 Citovat
Host
Ja mám omegu taky v automatu a odtáhl jsem to asi 10km bez problému dal jsem tam N a všechno OK.
Nomike
Tuesday 14 March 2006 - 19:01:45 Citovat
Host
Ha ha ha
tak s tímhle mám bohaté zkušenosti !!!
Osud mě miluje: když se mi to má posr.. tak minimálně 200 km od mého dvorního mechanika.
AT můžeš táhnout max 80 km/h na vzdálenost menší než 100 km !!!
Bohužel, neběží-li motor, nejede ani čerpadlo oleje a tak se vše v AT hýbe na sucho. Nedoporučuji se k uváděné hranici (výrobcem) ani přibližovat. Pro našince je ta převodovka krapek drahá. Ale můžeš odpojit kardan a táhnout si to jak daleko chceš. Můžu tady barvitě popsat, jak se to dělá při -2 st.C a v košili s krátkým rukávem. Ale při vzpomínce se mě jímá aritmije... tak jen krátce : s pravými koly na patníku (místo heveru), kdy břicho a hlava vám nedovolí zasunout se víc pod auto než že právě dosáhnete na gumové napojení kardanu na diferák (vzpaženě a po slepu) . Po zápase s 2 šrouby vás čeká potlačení auta asi o 50 cm (pozor: je třeba vše dobře vyzkoušet a pak vyměřit ) a pak zápas s dalšími 2... je jich tam celkem asi 6. Podmínkou je samozřejmně mít golu a očko správné velikosti ssebou. A pak pár volovin na improvizaci: jako např gumcuky na odtlačení a uchycení kardanu pod autem (nesmí se dotýkat diferáku, jinak to příšerně mlátí). Ostatní se pak jeví jako procházka růžovou zahradou: auto sice netopí, baterka se vybije po 50 km svícení (no blinkry, no brzdy, no stěrače, no radio, v autě tma), brzdíte snožmo (proto ten široký pedál), místo řízení posilujete vy, vyčerpaní ale zato šťastní pohodlně sedíte a vezete se v té vlajkové lodi od Oplu...
vrgada
Tuesday 14 March 2006 - 19:14:32 Citovat
Host
opel forever:-)
Rob 2
Tuesday 14 March 2006 - 20:14:09 Citovat
Host
Nomike: Bez toho rádia bych teda rozhodně nejel!!!

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1611 sec,0.1313 z toho dotazů.